Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Trawnik, ogród, a pies i kot

Pokaż wątki Pokaż posty

Trawnik, ogród, a pies i kot

kerii 20:22, 26 kwi 2016


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Witam
co do trawy to nie jestem pewna czy istnieje jakaś, która jest w stanie przeżyć psie ogromne łapy zwłaszcza biegające i kopiące. Duży pies jest swoistym wyzwanie w pięknym uporządkowanym ogrodzie. Trzeba mieć wiele miłości, bardzo dużo tolerancji no i cierpliwość... Sama jestem miłośniczką czworonogów i super że przygarnęłaś, dałaś dom jakiemuś. Kiedyś miałam wilczura sposobem na podsikiwanie tuj było ich po prostu ogrodzenie zanim nie podrosły, orzech przez trzy sezony stał w "gustownej" otoczce z opon- uparł się na jego przesadzanie a kopanie, no cóż przeczekałam w końcu mu się znudziło, dorósł spoważniał choć ścieżka wydeptana wzdłuż ogrodzenia pozostała do końca. Teraz mam dwa ciapki, pomimo że małe też zdarza się dołek na środku trawnika, albo jakaś roślinka podkopana. Wychodzę z założenia że dołek się zasypie,trawka odrośnie, roślinkę przesadzi.
Pozdrawiam
A to tak na pocieszenie, że nie tylko duże kopią

____________________
Jola Moja glebo terapia
Gardenarium 20:24, 26 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wydziel pieskowi duży wybieg w ogrodzie. Nie ma takiego trawnika niestety. Trawnik + pies = brak trawnika i brak ogrodu.

Chyba, że właściciel ma czas i pójdzie z pieskiem na szkolenie. Albo poświęci mu czas i będzie chodził na spacery.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Manalena 00:19, 01 maj 2016


Dołączył: 22 kwi 2013
Posty: 162
Mam 9 letniego labradora który funkcjonuje w ogrodzie super. Nie kopie dziur i nie szuka zabaw wsród roslin Wychodzi na dwór ze swoją piłką i tylko ona go interesuje. Na spacery i potrzeby wychodzimy poza ogród. Nie załatwi się na swoim terenie! Trawnik jest czysty! Tylko regularne spacery moga pomóc rozwiązać problem.
____________________
Ogród dla zapracowanych
Gardenarium 10:47, 03 maj 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pozdrawiam Panią labradora. To jest właśnie to podejście i czas. oraz miłość do psa i zrozumienie jego potrzeb. Dziękuję za ten wpis.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
jarek_kr 09:20, 11 maj 2016


Dołączył: 10 maj 2016
Posty: 14
hej cześć, to mój pierwszy post na tym forum, chociaż jestem wiernym czytelnikiem
Mam na imię Jarek, posiadam wspaniałego owczarka niemieckiego i jednak będę walczył o piękny trawnik Na jedym ze zdjęć fragment trawnika, gdzie nie dotarł pies:



a tutaj trawnik zniszczony przez psa:



Pomimo spacerów i wyprowadzania na zewnątrz ogrodu, załatwia się tam gdzie mu wygodnie, wypalając placki. Tradycyjnie, dookoła plamy piękna zielona trawa a w środku wypalona dziura. Wiem, jak te dziury "cerować", ale zastanawiam się jak zminimalizować zjawisko w kontekście nawożenia trawnika. W ogrodzie działa podlewanie automatyczne.

Mam takie założenia:
- nie zrezygnuję z psa i nie poddam się tak łatwo rezygnując z trawnika
- chciałbym trawnik regularnie nawozić, gdyż widzę, że tego bardzo potrzebuje.

Pytanie mam takie: stosując nawóz, prawdopodobnie zwiększę prawdopodobieństwo i skalę wypalanych placków. Na co powinienem zwracać uwagę wybierając nawóz pod kątem psa ? Ilość N w składzie NPK? Jestem gotów nawozić częściej, ale mniej, nie wiem czy to dobra strategia.

Wymyśliłem sobie, że kupię Yara Vila Procomplex do trawników i oblecę siewnikiem ręcznym w stylu Scotts Handy Green. Nie wiem czy to dobry nawóz w kontekście mojej walki z psem, proszę o radę.

PS. tutaj sprawca


pozdrawiam
Jarek
Gardenarium 07:13, 12 maj 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pies jest tak piękny, że nie warto z nim "walczyć"

Owczarek to mądry pies, bardzo łatwo przy pomocy odpowiedniego szkolenia oduczyć go niepożądanego zachowania i mozna pogodzić i psa i trawnik
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
jarek_kr 07:37, 12 maj 2016


Dołączył: 10 maj 2016
Posty: 14
Gardenarium napisał(a)
przy pomocy odpowiedniego szkolenia oduczyć go niepożądanego zachowania


Oczywiście, będę próbował. Ale w tzw międzyczasie muszę trawnik nawozić, stąd moje pytania w poprzednim poście

pozdrowienia
Jarek
Gardenarium 17:28, 12 maj 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pytanie mam takie: stosując nawóz, prawdopodobnie zwiększę prawdopodobieństwo i skalę wypalanych placków. Na co powinienem zwracać uwagę wybierając nawóz pod kątem psa ? Ilość N w składzie NPK? Jestem gotów nawozić częściej, ale mniej, nie wiem czy to dobra strategia.

Wymyśliłem sobie, że kupię Yara Vila Procomplex do trawników i oblecę siewnikiem ręcznym w stylu Scotts Handy Green. Nie wiem czy to dobry nawóz w kontekście mojej walki z psem, proszę o radę.


Stosując nawóz nie zwiększysz skali wypalanych placków, tam gdzie sikał pies (chyba suka) bo pies obsikuje krzewy raczej???) będzie trawa wypalona, gdybyś obserwując gdzie sika. polewał dużą ilością wody, mocz by się rozpuścił-rozcieńczył i nie wypalał dziur, a trawa w tych miejscach byłaby wyjątkowo bujna. Różniłaby się znacząco, ale nie byłaby wypalona

Nawozu nie wybiera się pod kątem psa, a pod kątem trawnika. Nawóz do trawnika,. jakikolwiek, aby nie o przedłużonym działaniu.

Nawozić raz na miesiąc, nie nawozić miejsc wypalonych (jest z tym trochę rzeźbienia. Najlepszym wyjsciem polewanie wodą po "sikaniu psa/suki???.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
jarek_kr 08:00, 13 maj 2016


Dołączył: 10 maj 2016
Posty: 14
Gardenarium napisał(a)
pies (chyba suka) bo pies obsikuje krzewy raczej???

no właśnie pies, zresztą - krzewy też obsikuje...

Gardenarium napisał(a)

Nawozu nie wybiera się pod kątem psa, a pod kątem trawnika.


naturalnie, ale myślałem, że skład nawozu może mieć jakiś wpływ na problem z psem.
Gardenarium 19:08, 13 maj 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Polewaj wodą a problem wypalenia zniknie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies