Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby i szkodniki krokusów, krokus - Crocus

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby i szkodniki krokusów, krokus - Crocus

tabliczkazna... 09:15, 12 mar 2014


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 777
No po prostu załamka, wczoraj radość - w końcu zakwitły, dzisiaj rano patrzę - ani jednego!
Nie to, że zwiędły - one zniknęły. Czy to mogła być nornica czy raczej jakieś ptaszyska, bo nie wiem w co się uzbroić?
Widzę, że narcyzki się szykują do kwitnienia, mam już całkiem spore tulipany i hiacynty - dostanę szału jak coś mi je pożre... help...

Na dniach zakładamy siatkę na krety - czy mogę jeszcze coś zrobić, by ochronić moje cebule? To dobry moment na zainstalowanie czegoś jeszcze.
____________________
Marta
Gardenarium 09:34, 12 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Cebulki sadź w koszyczkach, to może być nornica.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
tabliczkazna... 09:44, 12 mar 2014


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 777
Ale one od góry są zjedzone Same kwiatki. Cebulka nie ruszona...
____________________
Marta
MiraR 10:57, 12 mar 2014

Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 624
W tamtym roku podobnie było z moimi tulipanami drobnokwiatowymi,nie wiem dlaczego znikały kwiaty,podejrzewam ,że to ptaki..
____________________
monteverde 11:03, 12 mar 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Ptaki najwyżej by podziobały a nie caly kwiat zabrały, Dana dobrze podpowiada, koszyczki to ochrona przed nornicami tyle lat je stosuję
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Gardenarium 15:16, 12 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Może kwiatkami krokusów jakieś ptaszki sobie gniazdko wykładają i moszczą?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
tabliczkazna... 10:15, 14 mar 2014


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 777
Już wiem kto to. Kawki.

Przylatują tu po 6-7 sztuk, człapią sobie równo po trawniku i wydziobują jakieś robale. Jednak jedna wyjątkowo kręci się przy krokusach. Albo niewidoma i nie może trafić w pędraka, albo jakaś ptasia jaroszka. Z przykrością musiałam wyprosić towarzystwo, bo zakwitły mi kolejne i nie oddam ich...
____________________
Marta
marek_2 12:06, 18 maj 2018

Dołączył: 18 maj 2018
Posty: 18
Ja w zeszłym roku stosowałem na rośliny siatki. [reklama] spokojnie dobrałem sobie rozmiar oczek tak żeby chroniły nawet przed małymi ptakami. Kwiatki ocalone
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies