Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby i szkodniki choin kanadyjskich, choina kanadyjska - Tsuga canadensis

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby i szkodniki choin kanadyjskich, choina kanadyjska - Tsuga canadensis

Adela 08:43, 21 paź 2016


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Gardenarium napisał(a)
Może obetnij mu przewodniki, wtedy gałęzie boczne będą się rozbudowywały.


Danusiu, Elu, dziękuję za poradę. Ja już przycinałam w tym i ubiegłym roku, jak radzicie, ale chyba za delikatnie. Na wiosnę przytnę z góry i boków bardziej zdecydowanie i porządnie dokarmię. Może pomoże
Ale gdzieś mi się otarło o uszy, że osutka (która zaatakowała mi sosnę) może też dotknąć inne iglaki. Czy jest to możliwe?
____________________
Ela - Moja ostoja
KasiaW 18:24, 25 kwi 2017


Dołączył: 13 kwi 2013
Posty: 421
Witam,

proszę o radę, czy z moimi choinami Jeddeloh wszystko ok?


Gdy je dostałam, już tak wyglądały.
____________________
Kasia Ogrodowe dylematy Kasi ... pomożecie?
abiko 21:33, 25 kwi 2019


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
Czy ktoś wie jak mogę pomoc mojej choinie.. Rośnie w szpalerze, nie jest posadzona głębiej niż pozostałe, które są zielone. Ma już parę lat.. ale od dwóch zaczyna żółknąć coraz mocniej.

Tak teraz wygląda.


____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Brzozowadzie... 10:41, 31 maj 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Witam, bardzo proszę o radę - zdrowe dotąd i pięknie rosnące choiny kanadyjskie zaczęły od jakiegoś czasu łapać taki niepokojący odcień miedzi, na starych igłach, młode przyrosty są piękne i zdrowe. nie wiem, co to może być. Poniżej zamieszczam zdjęcie.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Mazan 18:51, 31 maj 2019

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Brzozowadziewczyna

Możliwa szkocka osutka jodły. zwalczanie podobne do osutki świerka czy sosny.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Brzozowadzie... 10:56, 03 cze 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Mazan napisał(a)
Brzozowadziewczyna

Możliwa szkocka osutka jodły. zwalczanie podobne do osutki świerka czy sosny.



Pozdrawiam

Bardzo Ci dziękuję, poczytałam o tej chorobie, dziś zrobię oprysk Topsinem.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
luk99 22:24, 18 lip 2019

Dołączył: 18 lip 2019
Posty: 2
Witam,
Bardzo prosilbym forumowiczow o pomoc.
Zasadzilem choiny kanadyjskie w zeszlym roku we wrzesniu.
Pilnuje zeby byly podlewane - srednio co okolo 3 dni 6 litrow. Juz 2 razy w tym roku mialy wysypane nawoz. Niestety ostatnio zauwazylem brazowienie koncowek, tak jak to widac na zalaczonych zdjeciach. Opryskalem wtedy wszystkie choiny topsinem i odcialem zbrazowiale koncowki. Niestety, chyba w troche mniejszym stopniu ale dalej na choinach pojawiaja sie tego typu objawy. Co moge zrobic zeby temu zaradzic?

Mazan 14:01, 19 lip 2019

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Luk99

Taki wygląd przybierają rośliny wilgociolubne. W tym przypadku winne jest suche powietrze, a nadmiar nawozu może tylko pogłębiać stan choroby fizjologicznej - przesuszenie.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
luk99 14:06, 08 sie 2019

Dołączył: 18 lip 2019
Posty: 2
Mazan,
Dopiero teraz zauwazylem odpowiedz.
Czyli problemem jest za male podlewanie? Czy powinienem cos dodatkowo robic?
Faktycznie tez podejrzewalem wplyw slonca/temperatury bo mam wrazenie, ze dzialo sie to po upalniejszych dniach w tym roku.
Dzieki za odpowiedz.
Ewunia 00:42, 12 cze 2020

Dołączył: 26 lut 2019
Posty: 9
Witam, proszę o podpowiedź co dolega moim choinom? Posadzone w ubiegłym roku na wiosnę, w półcieniu, nie nawożone, raczej dbam o wilgotność gleby, szkodników żadnych nie zauważyłam, proszę o odpowiedź, bo nie wiem jak dalej z nimi postępować. Pozdrawiam
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies