Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Miłkowo - sezon 2016-2022

Pokaż wątki Pokaż posty

Miłkowo - sezon 2016-2022

Milka 06:23, 22 mar 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Urszulla napisał(a)
Takie zdjęcia na roboczo oddają klimat pracy ilości niesamowite do ogarnięcia ale wszystko dopracowane

Ula dziękuję
Dopracowane jeszcze nie, ale jak już robię jakieś miejsce, to tak prawie na gotowo.
Teraz strach mnie oblatuje, bo czeka kolejny żywopłot buksowy i kulki, jak to zrobić, aby nie naśmiecić , bo kwitną tam ciemierniki, a potem to sprzątanie masakra; w tylu miejscach już buksy i cisy pocięłam....i mam stożek cisowy, ale nie mam jak wejść, bo tulipany wylazły i cebulice.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Urszulla 07:21, 22 mar 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21799
Milka napisał(a)

Ula dziękuję
Dopracowane jeszcze nie, ale jak już robię jakieś miejsce, to tak prawie na gotowo.
Teraz strach mnie oblatuje, bo czeka kolejny żywopłot buksowy i kulki, jak to zrobić, aby nie naśmiecić , bo kwitną tam ciemierniki, a potem to sprzątanie masakra; w tylu miejscach już buksy i cisy pocięłam....i mam stożek cisowy, ale nie mam jak wejść, bo tulipany wylazły i cebulice.


Podkładam prześcieradła ale na tulipany nie dasz bo zbyt delikatne. Więc chyba tam gdzie masz wiosenne kwiatki będziesz cięła w lipcu. Nie wiem.
Ja uciekłam z roślin od bukszpanów. Dałam tylko takie niziutkie trawki 8cm- nie wiem co to za odmiana bo dostałam od Alinki.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Kociamama 07:27, 22 mar 2019


Dołączył: 14 lut 2019
Posty: 879

Wolałabym mieć mały ogród, ale co zrobić, mam jaki mam.
Ogólnie nic mi nie było, tylko palce u dłoni mi cierpną od cięcia.


Ha, Ha, Ha I jak to jest? Ten co mały chciałby duży. Ten kto ma duży wolałby mały
____________________
Ania - Kocia mama Ogród tkany marzeniami
Milka 07:43, 22 mar 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Jakbym miała mały, byłby błysk i mnóstwo czasu na inne przyjemności
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 07:45, 22 mar 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Urszulla napisał(a)


Podkładam prześcieradła ale na tulipany nie dasz bo zbyt delikatne. Więc chyba tam gdzie masz wiosenne kwiatki będziesz cięła w lipcu. Nie wiem.
Ja uciekłam z roślin od bukszpanów. Dałam tylko takie niziutkie trawki 8cm- nie wiem co to za odmiana bo dostałam od Alinki.

Nie da się dać szmaty na ciemierniki, szafirki, tulipany, róże przeszkadzają..
To był błąd z nasadzeniami, ale teraz nic tam się nie da wykopać, zwłaszcza że w środku rosną 3 potężne cedry libańskie
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
koliber 07:51, 22 mar 2019


Dołączył: 07 sty 2017
Posty: 3649
Ty to dopiero masz co sprzątać Taki ogrom roślin i do prawie każdej trzeba podejść i dopieścić Kawał dobrej roboty odwaliłaś
____________________
Zielona przestrzeń
Muszelka 08:01, 22 mar 2019


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Milka napisał(a)
Jakbym miała mały, byłby błysk i mnóstwo czasu na inne przyjemności

Milko, z przeogromnym podziwem patrzę na Ciebie i kilka innych osób na tym forum, które troszczą się o swój wielki ogród. Wymaga on z Waszej strony ogromnych nakładów sił i czasu.
Przeczytałam ostatnie strony Twojego wątku... Szacun wielki.

Mam mały ogródek, i tak jak piszesz zawsze mam w nim błysk i mnóstwo czasu na inne przyjemności. Na działkę jadę przede wszystkim wypoczywać i cieszyć się przyrodą. Za ogrodzeniem mam piękne lasy, jeziora, łąki... Tylko gór mi brakuje

Ja wychodzę z założenia, że nie samym ogrodem człowiek żyje

Ale każdy z nas dokonuje własnych, najbardziej odpowiednich dla siebie wyborów
Podziwiam Ciebie! Dużo sił życzę. Powodzenia!!!
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
hanka_andrus 08:07, 22 mar 2019


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Miłego dnia, Irenko.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
eVka 08:11, 22 mar 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Milka napisał(a)

Jak przychodzą do mnie goście, to z reguły wszyscy mówią tak, ale pięknie...ale tu roboty! Nawet firma, co podcinała drzewa, to samo powiedziała, a już po wycince, to w ogóle mieli dość...mają jeszcze być raz, ale wiedząc, co ich czeka, nie kwapią się
Te hortki to już takie drzewka, ale mocno tnę, bo w sezonie wyrastają ogromne.
Sprawdziła się rodkowa rabata

patrząc w przesmyk, z prawej na lewą stronę

Patrząc na ogród nie chce się wierzyć, że taka drobna osóbka to ogarnia.
Jakie to są hortki?
Rabata rodkowa zachwycająca... mogłabym na nią patrzeć godzinami Może dzisiaj uda mi się moje rh spryskać mieszanką nawozową Bogdzi.
Buziaki.
____________________
eVka 08:14, 22 mar 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Milka napisał(a)

Reniu, tak dokładnie to w środku mam
8 hortensji limek
5 róż Chopin
1 azalia Schneegold
2 wielkie miłorzęby
tym razem poleciałam z cięciem nożycami do żywopłotu, bo bym się nie wyrobiła, dzięki

To limki, już doczytałam ile mają wzrostu jak kwitną. Moje też szaleją i muszę w rozsądnej odległości od nich posadzić róże Pastella i tak myślę w jakiej...
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies