Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Miłkowo - sezon 2016-2022

Pokaż wątki Pokaż posty

Miłkowo - sezon 2016-2022

KasiaBawaria 09:32, 31 mar 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Milka napisał(a)

Rozłązi, ale ma takie miejsce, że mi to pasuje, bo odpada plewienie, tam musiałam strasznie się gimnastykować. Poza chodnik i kamienie nie wyłazi. Mam go też w donicach w połączeniu z trawami i bluszczami. Ten Variegata jest śliczny, kwitnie na biało, jak koper, ale ja nie pozwalam


Pierwszy raz takiego widze, piekny jest.Pokaz wiecej fotek z nim
____________________
Zapraszam na kawe
Anda 09:35, 31 mar 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Ze śnieżkiem ładnie u Ciebie, ale bez jeszcze piękniej. Ten podagrycznik Variegata bardzo ładny. Kwiaty też ma ładne. Szkoda, że lubi się rozłazić.
Podziwiam liście irysów u Ciebie. Posadziłam teraz wiosną u siebie parę sztuk. Mam nadzieję, że się przyjmą, bo wiem, że powinno się je sadzić w sierpniu lub wrześniu. Niecierpliwa czasem jestem
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Milka 09:52, 31 mar 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Malgosik napisał(a)
Twój ogród jakby wogóle zimy nie doświadczył.
Taki zielony.

Bo nie było, dziś mam pierwszy dzień jak ulał na Prima Aprilis
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 09:53, 31 mar 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
KasiaBawaria napisał(a)


Pierwszy raz takiego widze, piekny jest.Pokaz wiecej fotek z nim

Jest prześliczny, te kolory liści są radosne, zmienne. No pada i pada śnieg, siedzę w piżamie i do niczego nie mogę się zmobilizować
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 09:58, 31 mar 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Anda napisał(a)
Ze śnieżkiem ładnie u Ciebie, ale bez jeszcze piękniej. Ten podagrycznik Variegata bardzo ładny. Kwiaty też ma ładne. Szkoda, że lubi się rozłazić.
Podziwiam liście irysów u Ciebie. Posadziłam teraz wiosną u siebie parę sztuk. Mam nadzieję, że się przyjmą, bo wiem, że powinno się je sadzić w sierpniu lub wrześniu. Niecierpliwa czasem jestem

Najmniej ta zima porzebna, ale choć mi nawilży ziemię. Czeka mnie kopanie i spulchnianie rabat, psy łapkami robią klepisko i podlewanie nic nie daje.
Rozłazi się i poniekąd to doskonała roślina na trudne miejsca, na chwasty, Ja już naprawdę długo myślę, co ma być w moim ogrodzie, jak ułatwić sobie pracę, bo właściwie cały rok w nim tyram na okrągło. Na razie radzę sobie, ale co kiedyś, później?
Ewa, a ja nawet nie wiem, kiedy sadzimy irysy, coś mi się zdaje, że wiosną wszystkie sadziłam. Z czasem trzeba je dzielić, bo się kłącze starzeje, już z kilkoma muszę tak zrobić.
A teraz nurtuje mnie pytanie, jak będzie u mnie kwitnąć wszystko, jeśli nie dam nawozu, myślę głównie o rodkach i hortensjach no i może różach.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Malgosik 10:04, 31 mar 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Milka napisał(a)

Najmniej ta zima porzebna, ale choć mi nawilży ziemię. Czeka mnie kopanie i spulchnianie rabat, psy łapkami robią klepisko i podlewanie nic nie daje.
Rozłazi się i poniekąd to doskonała roślina na trudne miejsca, na chwasty, Ja już naprawdę długo myślę, co ma być w moim ogrodzie, jak ułatwić sobie pracę, bo właściwie cały rok w nim tyram na okrągło. Na razie radzę sobie, ale co kiedyś, później?
Ewa, a ja nawet nie wiem, kiedy sadzimy irysy, coś mi się zdaje, że wiosną wszystkie sadziłam. Z czasem trzeba je dzielić, bo się kłącze starzeje, już z kilkoma muszę tak zrobić.
A teraz nurtuje mnie pytanie, jak będzie u mnie kwitnąć wszystko, jeśli nie dam nawozu, myślę głównie o rodkach i hortensjach no i może różach.


Moje Hortensje kwitną bez nawożenia. Ale rodkom to by się przydało. Jeszcze jest czas. Teraz zimno. Nawóz można wysyłkowo zamówić. Tak myślę. Do mnie tuje i bratki przyjechały.
____________________
Ogród na glinie
Milka 10:12, 31 mar 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
A nie kwitły słabiej?
Mam w pobliżu ogrodnicze centrum, handlują, więc 10 minut i mogę kupić, ale policzyłam ilość i tak koło 1000zł musiałabym wydać, aby nawieź 140 w sumie razem rodków, azali japońskich i wielkokwiatowych, 146 hortensji, 20 magnolii, a czasy tak niepewne, że sie bojam
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Malgosik 10:16, 31 mar 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Milka napisał(a)
A nie kwitły słabiej?
Mam w pobliżu ogrodnicze centrum, handlują, więc 10 minut i mogę kupić, ale policzyłam ilość i tak koło 1000zł musiałabym wydać, aby nawieź 140 w sumie razem rodków, azali japońskich i wielkokwiatowych, 146 hortensji, 20 magnolii, a czasy tak niepewne, że sie bojam


Masz babo placek.
Sam sobie człowiek robotę znajdzie.
Ja mam zaledwie 15 hortensji, 3 rodki, 3 azalie, 1 magnolie i 4 borowki i nie nadążam ich nawozić.
Może trzeba wybrać te rośliny, które najbardziej wymagają nawożenia, są najsłabsze. Stawiam na rodki.
Moje Hortensje bukietowe co rok większe i mocniej kwitnące.
____________________
Ogród na glinie
Milka 10:24, 31 mar 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Chyba zacznę od rodków
Jak śnieg skończy sypać, ziemia wilgotna, to rusze, ale akurat tego też nie lubię z czynności ogrodowych, bo wszędzie ciasno. To dobra wiadomość z hortensjami. Ja jedynie pnącej nie nawożę i co rok bajkowa
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Malgosik 10:27, 31 mar 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Milka napisał(a)
Chyba zacznę od rodków
Jak śnieg skończy sypać, ziemia wilgotna, to rusze, ale akurat tego też nie lubię z czynności ogrodowych, bo wszędzie ciasno. To dobra wiadomość z hortensjami. Ja jedynie pnącej nie nawożę i co rok bajkowa


A sypiesz coś pod rodki czy rozpuszczasz granulat?
Moj fioletowy taki niedożywiony, że chyba nie będzie kwitł w tym roku. Tego to muszę podkarmić.
____________________
Ogród na glinie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies