Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Miłkowo - sezon 2016-2022

Pokaż wątki Pokaż posty

Miłkowo - sezon 2016-2022

Milka 10:36, 31 mar 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Tak, Substral o wydłużonym działaniu a po liściach leję miksturą z żelazem i przeciwko brązowieniu liści i igieł.
Ubiegłoroczna susza miała wpływ na gorszą kondycję rodków.

czekam takich widoków, mały wycinek
idę coś konstruktywnego zrobić, szyć zasłony, tzn skracać, te z pergoli.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
hankaandrus_44 10:37, 31 mar 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7191
Irenko, lubię Twoje szerokie spojrzenie na ogród, z każdej strony piękny widok na otoczenie. Gratuluję porządku. U mnie pozimowe pobojowisko, a dziś to nawet zimowe, bo w nocy coś spadło.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Anda 10:42, 31 mar 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Milka napisał(a)

Najmniej ta zima porzebna, ale choć mi nawilży ziemię. Czeka mnie kopanie i spulchnianie rabat, psy łapkami robią klepisko i podlewanie nic nie daje.
Rozłazi się i poniekąd to doskonała roślina na trudne miejsca, na chwasty, Ja już naprawdę długo myślę, co ma być w moim ogrodzie, jak ułatwić sobie pracę, bo właściwie cały rok w nim tyram na okrągło. Na razie radzę sobie, ale co kiedyś, później?
Ewa, a ja nawet nie wiem, kiedy sadzimy irysy, coś mi się zdaje, że wiosną wszystkie sadziłam. Z czasem trzeba je dzielić, bo się kłącze starzeje, już z kilkoma muszę tak zrobić.
A teraz nurtuje mnie pytanie, jak będzie u mnie kwitnąć wszystko, jeśli nie dam nawozu, myślę głównie o rodkach i hortensjach no i może różach.


Ziemie masz dobra, wiec roze chyba nie odczuja za bardzo. Hortensje chyba tez nie. Rodki to inna bajka One potrzebuja specjalnej ziemi. Nie wiem, jak to u Ciebie z nimi jest.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Nowa12 10:54, 31 mar 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Nie sądziłam że aż tyle masz rodków i hortensji .
To faktycznie jest co nawozić.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Agania 12:51, 31 mar 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Milka napisał(a)
nowa magnolia, na pniu, wysoka, kula górą, chyba była formowana, kupiona na przecenie




Pokaż jej kwiat jak się rozwinie?
I ty się śniegu w marcu doczekałaś, a u nas w nocy mocno przymroziło.
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Alicja169 16:25, 31 mar 2020


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Wokół ograniczenia, zakazy, nakazy a w naszych ogrodach życie bez przeszkód (na ogół) się toczy. I ta Twoja zieloność i nawet kolory, które dystansują nas tu na północy i w centrum, pozostawiając nas w odległości co najmniej 2m (?) od Ciebie.
Irenko, jakże pięknie pokazujesz te kwitnące skimie i wiśnie, gdzieniegdzie niebieskie szafirki i inne niebieskości.
Z tego beznadziejnego odizolowania i zakazów podróży, rozwinęłam swą twórczość w rozmnażaniu i powielaniu roślin Pojemników z sadzonkami pomidorów i już popikowanych różności mam w ilości, której nie jestem w stanie pomieścić na wielkim stole i wszelkich stolikach w ogr.zim.
A przy okazji, jakie masz doświadczenie w ukorzenianiu magnolii. Nieopatrznie odłamane gałązki magnolii przez eMa wstawiłam do wiaderka z wodą i dostrzegam teraz oznaki wypuszczania jakby małych kiełków. Czy to może się udać ?

Sciskam na odległość 2 m i trzymaj się z daleka od wirusa
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Gruszka_na_w... 21:04, 31 mar 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Mnie bardzo ucieszył wczorajszy i dzisiejszy śnieg.
Wiosna u Ciebie ładnie się rozgościła. Tyle dobra już cieszy oko!
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
agata19762 23:19, 31 mar 2020


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
Widziałam Irenko, że pobieliło w Twoich stronach.
U mnie tylko mrozik -4 było bez śniegu.
Pozdrowionka
____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
Dorota123 15:34, 01 kwi 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Wypielęgnowany ogród masz, aż miło popatrzeć. Na jednym zdjęciu widziałam trawę podobną do rozplenicy, ale przyrosty miała już takie duże. Moje rozplenice jeszcze w stanie uśpienia. Śniegu nie miałam nawet w zimie, ale dwie ostatnie noce z temperaturą - 5 stopni.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Ania111 19:21, 01 kwi 2020


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Milka napisał(a)
Tak, Substral o wydłużonym działaniu a po liściach leję miksturą z żelazem i przeciwko brązowieniu liści i igieł.
Ubiegłoroczna susza miała wpływ na gorszą kondycję rodków.

czekam takich widoków, mały wycinek
idę coś konstruktywnego zrobić, szyć zasłony, tzn skracać, te z pergoli.



Miłka

Jaki okaz
Piękny
Jak w ogrodzie botanicznym.
____________________
Ania Spelnione marzenie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies