Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Miłkowo - sezon 2016-2022

Pokaż wątki Pokaż posty

Miłkowo - sezon 2016-2022

Dorota123 22:04, 23 maj 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Już kiedyś czytałam, że będziesz przycinać rh, ja rozpaczam jak się złamie jakaś gałązka bo u mnie słabo one rosną. Miałam ponad 30 i zostało tylko 17 z azaliami. Mój piach im nie służy.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Mala_Mi 22:35, 23 maj 2020


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Fajny ten cis na obwódki. Pamiętasz nazwę? i ławeczka super komponowana
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Milka 06:10, 24 maj 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
ElzbietaFranka napisał(a)





Piękny widok tej drugiej fotki. Nakupiłam host już wiem gdzie posadzę. Czy możesz napisać czy to też hosta pod tulipanami ma wąskie liście z bialymi brzegami.

Kartofle w donicach miałam w zeszłym roku 3 donice więc się nie chwalilam.
Robimy tunel więc jest trochę roboty. Posadzę w tym roku wiecej. Teraz dłuższy sezon to jeszcze można sądzić. Trzeba kupić dobre. Ziemniaki sądzę w razie jak mi zabraknie to zawsze można jeden krzak wykopać.

Też mam dużo igieł ale mi to nie przeszkadza gorzej z szyszkami jak strzelają przy koszeniu.

Każdy ma swoje chwasty jest to nie uniknione. U mnie pracę się nawarstwiły i nie wiem czy jeszcze siać czy brać się za pielenie. Żwir mi zarasta.
Pogoda ma się zmienić.

Pozdrawiam

Ela, ta hosta jest niebieska raczej z żółtym brzegiem, z białym mam w innym miejscu. Przy okazji sfocę z bliska liście.
Ziemniaki tak dla zabawy na próbę, wątpię aby coś mi wyszło. Ale pomidory, koper i pietruszka już wzeszły. Siałam niedawno.
Igły źle się grabi, a szyszki zbieram i na rabaty rzucam.
Lało wczoraj cały dzień.
Stale o tej porze już z pracami nie wyrabiam, ale świat się nie zawali. Zrobię, jak wena wróci pozdrawiam
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 06:12, 24 maj 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
gogo napisał(a)


Widziałam nowy oliwnik, to inna odmiana, mój to srebrzysty, Twój wygląda na wąskolistny.

O masz ci. Szukałam różnic w necie i nigdzie nic na ten temat nie znalazłam, na razie będzie, jakby co wywalę, bo on i tak ma być w donicy. Drugi od koleżanki daje oznaki życia, więc tamten srebrzysty, to może on zostanie.
Jeśli wiesz Grażynko, napisz mi czym się różnią
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 06:13, 24 maj 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Ewa777 napisał(a)


Irenko, możesz ciąć rododendrony - odrastają. Miałam takiego chorego, że już nie było widać ratunku. Bogdzia doradziła radykalne cięcie. Zrobiłam tak. Odrósł i kwitnie Nie jest jakimś okazem zdrowia, ale też nie straszy

Ewa, tak zupełnie ścięłaś, do suchych badyli? Jak długo odrastał?
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 06:17, 24 maj 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
gosika67 napisał(a)
Sylwia a co to za Pani w kapeluszu? Hosty gignaty, pięknie, soczysta zieleń, lubię tu zaglądać, pozdrawiam Irenko.

Gosiu dziękuję i pozdrawiam. Host mam od groma, dumam gdzie je upychać, bo niektóre tylko na chwilę zadołowałam.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 06:18, 24 maj 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
hankaandrus_44 napisał(a)
Moja ketmia dopiero ma zamiar wypuszczać listki, a do kwiatów to pewnie doczekam w sierpniu.

Haniu, u mnie takoż samo. Ona dość późno rusza i kwitnie dopiero w sierpniu, ale za to długo
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 06:19, 24 maj 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
gosika67 napisał(a)
Jeszcze zapomniałam, tamaryszka zauważyłam, daje delikatności w ogrodzie.

Mam 2 wielkie drzewa, ale jedno zarasta forsycja a drugie kalina, cały pokaz u sąsiada teraz
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 06:20, 24 maj 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Dorota123 napisał(a)
Już kiedyś czytałam, że będziesz przycinać rh, ja rozpaczam jak się złamie jakaś gałązka bo u mnie słabo one rosną. Miałam ponad 30 i zostało tylko 17 z azaliami. Mój piach im nie służy.

Tnę już od 2 lat, ale boki. Inaczej zarosłoby przejście, A drugi bok, bo trawy zarośnie, górą może iść.
No i u mnie wyleciały, a ile pies połamał, upatrzył sobie walenie kup pod rodki
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 06:21, 24 maj 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Mala_Mi napisał(a)
Fajny ten cis na obwódki. Pamiętasz nazwę? i ławeczka super komponowana

Bardzo lubię ten cis, świetnie się go tnie, szybko rośnie, nie choruje, robię z niego na innych rabatach kulki i stożki, mam też go z tyłu domu jako żywopłot.
Polska odmiana, nazwa Brzeg.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies