Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Miłkowo - sezon 2016-2022

Pokaż wątki Pokaż posty

Miłkowo - sezon 2016-2022

KasiaBawaria 08:13, 18 paź 2021


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Jakie to trawy przy laweczce pod drzewami?U mnie tez susza straszna
____________________
Zapraszam na kawe
Milka 05:27, 19 paź 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
hankaandrus_44 napisał(a)
U Ciebie jeszcze panuje zieleń. Tym bardziej szokowo będzie jak przyjdzie mróz. Na gwałt wszystko straci urok. To tak na pierwszy komentarz. Bo żal, że to już koniec sezonu. Zawsze przykro się żegnać z pięknem. Tym bardziej, że masz go w zasięgu wzroku. I widzisz co się dzieje.

A w ogóle to masz pięknie. Chodzę i podziwiam: Hortensje, trzcinniki, marcinki, różyczki, miskanty. Trudno wszystko wymienić. Kompozycje rabatowe nie do powtórzenia, takie misterne.
Niech taki urok trwa jak najdłużej. Najlepiej do lutego. Buziołki dla Was.

Haniu i żal i nie żal, ja już jestem zmęczona ogrodem. A teraz to na okrągło muszę robić, liści tyle, że szok. Powoli też już wycinam, ale na razie jeszcze jest cudnie. Najbardziej męczy mnie wiązanie traw, bo tyle ich. Ponarzekam, jak co rok, a potem i tak się zrobi.
Dziękuję za pochwały, w końcu jakiś tam ogród stworzyłam. Buziole Hanuś, niedługo twoje święto
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 05:29, 19 paź 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Roocika napisał(a)
Irena, aż trudno uwieżyc, że u Ciebie jakaś susza. Po ogrodzie z zbytnio nie widać. Ogromna różnorodność u Ciebie i fotki ładne robisz
Miłej niedzieli

Asiu uwierz mi, susza. Trawnika miejscami nie ma, hortensje zwisają, jak nie podleję. Mam dużo dorosłych drzew i ciągną całą wodę, ale coś za coś.
W dojrzałym ogrodzie to sporo mankamentów nie widać, napchane wszystkiego.
A ja życzę pogody i dobrego tygodnia
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 05:44, 19 paź 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Basieksp napisał(a)
Naprawdę u Ciebie duża różnorodność dla zmiany, tym razem będę chwalić kolczyki

Basiu, było więcej roślin, jedne wyleciały naturalnie, inne wywaliłam, ograniczam się w gatunkach.Duża ilość, to i pracy więcej, a chce się aby było zadbane, tylko jak za dużo, to trudno to osiągnąć. Pomocników brak, więc trzeba się ciut przeorganizować. Kolczyki mnie zachwycają
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 05:49, 19 paź 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Alija napisał(a)
Cały ogród przepiękny, podziwiam wszystkie jego zakątki. Róże pomimo jesieni pięknie Ci kwitną.
Kolczyki bardzo oryginalne.

Alu dzięki .
Nie wiem, jakim cudem te zakątki wyszły, chyba przez to, że stare z nowym musiałam jakoś połączyć. Te odmiany róż i do grudnia potrafią kwitnąć, za to je bardzo sobie cenię.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 05:54, 19 paź 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Rumianka napisał(a)
Irenko, jesień spaceruje w ogrodach na północy kraju, a u Ciebie jeszcze pęłnia lata, tylko nieliczne akcenty kolorowych lisci przypominają, że to październik. Twój ogród taki dojrzały, stateczny i piękny o każdej porze roku, ale to przecież Twoja zasługa...Brawo TY. Pozdrawiam.

Rumianko bardzo dziękuję.
Staram się, ale różnie bywa, bo nie raz mam lenia. Zwłaszcza, jak już chłodniej.
Powoli żółć odminuje, no i idzie ciepło, to może się nacieszę
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 05:58, 19 paź 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Dorota321 napisał(a)
Pięknie wkomponowana ławeczka w żywopłot, bardzo podoba mi się ten pomysł.

Dorotko dzięki.
Jakoś nie zdążyliśmy ławki pomalować. Na zimę okryję, a wiosną odnowimy. Większość mebli już potrzebuje renowacji. Ciągle coś do zrobienia, w ogrodzie, domu, na polu zawodowym i tak stale coś nie dokończone.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 06:00, 19 paź 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
daszum napisał(a)
A ja zwróciłam uwagę na te pióropusze traw powyżej.

Nie wiadomo, które zdjęcie cytować, wszędzie pięknie
Taki zadaszony taras to moje marzenie.

Danusiu, nie wiem o które trawy chodzi.
Zadaszone mam patio koło domu i taras domku letniego, pergola nie. Ma to plusy i minusy, ale nie chcieliśmy kolejnych dachów.
Dzięki
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 06:05, 19 paź 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Martka napisał(a)
Irenko, nie napiszę nic nowego tę letnią jeszcze zieleń tłumaczyć można zacisznym położeniem ogrodu, łagodniejszym klimatem, ale przecież także dawkami troskliwej pielęgnacji, jakie dostarczasz ogrodowi. Jeżówki mnie zachwyciły na obydwu zdjęciach. Miło tu było spędzić poranek, pozdrawiam, Irenko!


Marta bardzo dziękuję.
Położenie ogrodu ma znaczenie, u mnie w miarę zacisznie. Od 3 lat mam kamelię, ostatnia zima to -20 i żyje. Nie kwitła w tym roku, ale są pąki, więc w nowym sezonie zakwitnie. Mam taki kaptur na zamek, to jakby co, okryję. Tak samo zabawiam się z kwitnącymi hebe, one im starsze, tym bardziej zdrewniałe, a górą kwiecie. Zimują w domku letnim.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 06:08, 19 paź 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
KasiaBawaria napisał(a)
Jakie to trawy przy laweczce pod drzewami?U mnie tez susza straszna

Kasiu, tam przeplatane rozplenice, nie kwitną z braku wody z miskanatami Mornning Light. One też w tym roku nie kwitną, za zimno dla nich, ale bez kwitnienia też ładne
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies