Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby i szkodniki ligustra, ligustr - Ligustrum

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby i szkodniki ligustra, ligustr - Ligustrum

marcinek03 19:31, 25 maj 2018

Dołączył: 27 cze 2016
Posty: 35
malobert napisał(a)
Czy ktoś pomoże zdiagnozować tego szkodnika ?



mam chyba to samo, prosze o pomoc. Najpierw są czarne plamki i odpryskują pod paznokciem jak suche plamki smoły albo lepiku.
marcinek03 19:38, 25 maj 2018

Dołączył: 27 cze 2016
Posty: 35
Prosze o pomoc. Cos zjada liście ligustra. Są najpierw czarne plamki, ktore pod paznokciem odpryskują i jest to podobne do plamek suchej smoły
JoannaDe 21:23, 26 maj 2018


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
Mam na swoich to samo Ciekawe co to za choróbsko.

Edit: to efekty żerowania brosznicy jesionówki. Niestety nigdzie nie pisze czym zwalczać.

Mazanku, czy HT da radę?
____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
Mazan 10:25, 27 maj 2018

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
JoannaDe

Prawdopodobnie nie, ponieważ są to dość duże muchówki, a trucizny przyjmuje się na wagę ciała. Zalecane są jednak decis, sumi alpha, karate i inne owadobójcze.

Czytasz w pośpiechu dlatego nie doczytałaś. Znalazłem dość łatwo całą gamę zalecanych środków.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
mikina34 07:47, 28 maj 2018


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
JoannaDe napisał(a)
Mam na swoich to samo Ciekawe co to za choróbsko.

Edit: to efekty żerowania brosznicy jesionówki. Niestety nigdzie nie pisze czym zwalczać.

Mazanku, czy HT da radę?


Miałam to samo, oprysk Decisem i jak ręką odjął czytałam, że może się powtórzyć za jakiś czas (nowe pokolenie) więc trzeba się przygotować
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
JoannaDe 14:58, 28 maj 2018


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
Mazan napisał(a)
JoannaDe

Prawdopodobnie nie, ponieważ są to dość duże muchówki, a trucizny przyjmuje się na wagę ciała. Zalecane są jednak decis, sumi alpha, karate i inne owadobójcze.

Czytasz w pośpiechu dlatego nie doczytałaś. Znalazłem dość łatwo całą gamę zalecanych środków.



Pozdrawiam


No widzisz Mazanku, chyba nie na te strony co trzeba wchodziłam

Dziękuję za rade.Jak zwykle nieocenione.
____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
JoannaDe 14:59, 28 maj 2018


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
mikina34 napisał(a)


Miałam to samo, oprysk Decisem i jak ręką odjął czytałam, że może się powtórzyć za jakiś czas (nowe pokolenie) więc trzeba się przygotować


To mus spryskać bo lata tego u mnie pełno.
____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
Papex02 08:45, 13 cze 2018

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1
Witam. Potrzebuje pomocy. W ciągu 2 dni liście moich ligustr zaczęły się zwijać. Nie na całych roślinach tylko częściowo. Nie widać żadnych szkodników, nalotu na liściach, plam itp. Czy problem może leżeć w tym, że dwa tygodnie temu położyłem wokół trawę z rolki i obficie ją podlewamy? Proszę o pomoc. Szkoda by było je stracić.

BotaAna 15:50, 27 lut 2019

Dołączył: 27 lut 2019
Posty: 3
Hej,
wiem już, że mój ligustr jest pożywką dla brosznicy jesionówki. Dzięki Wam wiem, czym go zabezpieczyć ale...

Planuję ostre cięcie, bo jest to stary i zapuszczony żywopłot. Czy dodatkowo taki oprysk mu nie zaszkodzi?

Pozdrawiam Ania
Mazan 16:43, 28 lut 2019

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
BotaAna

Bez obawy, nie zaszkodzi.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies