Strona główna Archiwum Forum Mapa ogrodów O nas Kontakt

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje ogrodowe rozterki, mój raj i odpoczynek

MonikA
Kwiatki hortensja serce

Dodany 10:27, 28 paź 2016
Iwk4 napisał(a)
Cześć Moniko?
Zaintrygował mnie ostatni plan przodu. Czy miejsce na stolik kawowy i krzesła ma tam zostać?
Trochę dziwnie to z przodu wygląda...

U mnie mało ruchliwa ulica, a stolik służy przy dzieciach, aby chwile usiąść, i popatrzeć jak się bawią z tej strony domu. Położyć butelke z soczkiem czy ciasteczka, jest praktyczny i wykorzystywany z tej strony.
Jak koledzy przychodzą do męża, to też czasem siadają sobie tutaj i plotkują.

Latem do popołudnia jest tu przyjemny cień, więc tym bardziej omijamy słoneczny taras.

Więc stolik na razie zostaje

Dodany 10:43, 28 paź 2016
bacowa napisał(a)

Trzymaj się tego planu bo fajny jest.

Bardzo mi miło

To od drugiej strony ogrodu tam gdzie taras i już prawie zrobione, reszta będzie na wiosnę jak dokupię więcej roślin, tj trawek. A na koniec przykryję korą.
Ten zakątek na pewno zostaje

Dodany 11:50, 28 paź 2016
Witam imienniczke
Szykuje sie piekny ogrod.
Jesli chodzi o tworzenie to raczej nie pomoge, bo sama jesrem na etapie porzadkowania i tworzenia zwartej calosci. Zapisuje sobie watek, bede kibicowac

Dodany 13:39, 28 paź 2016
Moniq napisał(a)
Witam imienniczke
Szykuje sie piekny ogrod.
Jesli chodzi o tworzenie to raczej nie pomoge, bo sama jesrem na etapie porzadkowania i tworzenia zwartej calosci. Zapisuje sobie watek, bede kibicowac

Ja również witam

Dodany 21:42, 29 paź 2016
Dziś wysadziłam większość roślin co miałam w doniczkach: żurawki, acorusy, carexy, przesadziłam buksy i zrobiłam z nich jednak żywopłocik wokół huśtawki, przesadziłam berberysy na stałe miejsce, więc rabata wokół huśtawki prawie skończona.

Brak mi miskantów Variegatusa, mam jednego, którego mogę przesadzić, ale chyba nie pora go dzielić teraz, raczej na wiosnę, bo on jeszcze w pełni zielony

Dodany 21:43, 29 paź 2016
Większym problemem jest teraz rabata przed domem.

Widzę, że raczej dużo więcej tu jest zaglądających niż doradzających.

Szkoda

Dodany 22:09, 29 paź 2016 , edytowany o 22:26, 29 paź 2016
MonikA napisał(a)
Dalej front, ale spojrzenie od furtki na dom i kolejne wyzwanie, tutaj też chce robić rabaty, i nie wiem???

Zaznacz zarys tego, o czym myślisz; będzie nam łatwiej.
Może na początek tak ??

Berberysy niskie odmiany, sadzone grupami; do tego jakieś jednoroczne i może stożek wyższy i niższy aby móc się trochę schować.

Dodany 23:08, 29 paź 2016
Mam 3 bukszpanowe stożki (nie wysokie ok 40cm) zawsze coś i jeden cięty z jakiegoś srebrnego bardzo gęstego świerku ok 1m zdaje mi się. Poluje na cisowe ale u nas nigdzie nie widziałam.

Kupie chyba bakate przez neta i sama go poprowadzę, ale już w następnym sezonie.

Dodany 23:20, 29 paź 2016
Na poprzedniej stronie zamieściłam rysunek, ale może to jakoś podzielić i faktycznie się trochę przysłonić, muszę cyknąć zdjęcie z tego miejsca gdzie się siedzi to będę wiedzieć, gdzie posadzić coś wyższego.

A tu jeszcze raz szkic z poprzedniej str

Dodany 10:26, 30 paź 2016 , edytowany o 21:09, 30 paź 2016
Działaj i do przodu.Przesłoń się jak najbardziej. Zapodaj fotki z dalszej perspektywy. Tam, gdzie stolik pociągnęłabym w przyszłości kostkę pod niego jako całośc z wejściem. Ale musisz z tematem się przespać. Też tam miałam, jak zaczęłam zmieniać..."że jak to, to niemożliwe".
Cisowe kule sama wyprowadzisz, jak kupisz dorodne egzemplarze.
A tutaj cięcie cisa :
http://www.ogrodowisko.pl/watek/394-topiary-formy-strzyzone-inne-niz-cis-i-bukszpan