Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z wilkiem zamkn.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z wilkiem zamkn.

Magleska 07:52, 18 paź 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18103
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Mamusiu tu już plany na następny sezon??Ja mam lenia totalnego nawet na planowanie


Gosia
poplanować można
.....chociaż też już mnie leń ogarnia -zostały mi cebule do posadzenia -czekam na poprawę pogody

buziaki
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 07:52, 18 paź 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18103
inka74 napisał(a)
Astry zamówiłam


idę zobaczyć jakie
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 07:54, 18 paź 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18103
kasiek napisał(a)
Za chwilę możesz zrobic podsumowanie prac ogrodniczych na ten sezon, fajna pamiątka a masz tego duuuużo


Kasia

fajny pomysł .... już pogoda do kitu -muszę poszukać fotek od początku sezonu
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 07:55, 18 paź 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18103
deszczowymaj napisał(a)


Oooo świetny pomysł jestem za


Asia ja też jestem za
tylko muszę fotek poszukać
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
sylwia_slomc... 09:26, 18 paź 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81248
Magleska napisał(a)



berberysy -bardzo ładne-ślicznie się przebarwiają -ale na zimę zrzucają liście -i kłują
Miłej Niedzieli

Berberysy na zimę całe w czerwonych owockach, te co kwitną
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 09:30, 18 paź 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81248
Magleska napisał(a)


u mnie dorenbosy coś żre -ale nie wiem co ....liście podziurawione -ale za wysokie są ,żeby obejrzeć ,a i opryskać nie ma jak ....trudno -może natura sobie poradzi -oby ....
Miłej Niedzieli

Madzia na brzozach od spodu liści często siedzą całe stadka( rodziny) takich małych zielonych pluskwiaków, ale to dosłownie listki od spodu potrafią być całe nimi usłane. A w sezonie malutkie gąsieniczki na brzegach listka jak firanki mogą wisieć, nie wiem czy to ten sam zwierz, ale to szkodniki, o których wiem, że są
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Johanka77 10:04, 18 paź 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Magleska napisał(a)



na przyszły sezon -
1.chciałabym jeszcze ze 4 skrzynie- na warzywa ,kwiat cięty ,jako rozsadnik...
2 .szklarenka lub foliak w wersji oszczędniejszej
3. poszerzyć rabaty na nowej
4. zrobić 2 rabaty przy wiacie ( wiata też w planach na razie )
5 ,dopieścić część warzywno-owocową -ścieżki ,pergole itp....


Madzia planuje... No bo w końcu w tym roku nic nie zrobiła

Magda! Zmiłuj się Tytanie!!!
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
antracyt 10:27, 18 paź 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11395
Magleska napisał(a)


Tarcia też tak mam .......zawsze mam jakiś taki plan ,co chcę wykonać ,i raczej staram się tak zrobić ,bo pózniej sama się wkurzam na siebie ,że zostawione burdello....


Ty masz jeszcze trochę planów -ale już faktycznie coraz mniej ....ja najbardziej nie lubię ,jak mi zostają rośliny w doniczkach nie posadzone -bo zapominam je podlewać ,pózniej marnieją i nie zawsze chcą odbić się od dna ....


mączliki .....nie wiem ,czy dobrze kojarzę ,ale woda z mlekiem ma na nie pomagać ?
kurczę ....nie wiem ....na mszyce to robiłam coś z płynem do garów -musiałabym poszukać ,bo gdzieś sobie zapisałam takie naturalne opryski .....tylko gdzie hmm


...ja też miałam długi czas nic nie robienia ......a teraz powiedzmy ,że ten etap ,który chciałam zrobić -to zrobiłam ....jeszcze zostało wiele pracy na przyszły sezon( to cały czas mowa o nowej części ) bo na starej już jest dobrze ( przynajmniej do wiosny )

na przyszły sezon -
1.chciałabym jeszcze ze 4 skrzynie- na warzywa ,kwiat cięty ,jako rozsadnik...
2 .szklarenka lub foliak w wersji oszczędniejszej
3. poszerzyć rabaty na nowej
4. zrobić 2 rabaty przy wiacie ( wiata też w planach na razie )
5 ,dopieścić część warzywno-owocową -ścieżki ,pergole itp....


A ja sobie może zrobię taki czas nierobienia W tym roku zrobiłam sporo nadprogramowych rzeczy. Na przyszły planowałam przenieść warzywa na nową część, ale chyba sobie odpuszczę jeszcze rok. Najstarsze rabaty są w tym roku całe w chwastach i przestały mi się podobać. Chyba się za nie w pierwszej kolejności zabiorę.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Roocika 10:37, 18 paź 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Magleska napisał(a)


u mnie dorenbosy coś żre -ale nie wiem co ....liście podziurawione -ale za wysokie są ,żeby obejrzeć ,a i opryskać nie ma jak ....trudno -może natura sobie poradzi -oby ....
Miłej Niedzieli


Magda, u mnie doorenbosy świeżo posadzone zaczęła zjadać taka zielona gąsienica, płasta brzozowiec (one stadnie żerują i zostawiają gołe gałęzie). Kupiliśmy na to polysect, my opryskaliśmy, bo mamy opryskiwacz akumulatorowy z długą lancą i mąż wysoki z drabiny sięgnął, ale można tym też podlewać, krąży w sokach, więc gąsienice jak się najedzą to padną.

Ps. O gąsienich dowiedziałam sie u Asi z ogrodu pierwszego niewielkiego
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
gosika67 11:38, 18 paź 2020


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Cześć Mdzia, plany mam podobne, też chciałabym warzywnik w skrzyniach i jakąś folię.
Wymuskane masz, czyściutko, piękniutko. Szmaty powoli wyrzucam, mam je jeszcze pod kamieniami w niektórych miejscach. Na wiosnę muszę uzupełnić kamień i wtedy wszystkich szmat się pozbyć.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies