Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z wilkiem zamkn.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z wilkiem zamkn.

Magleska 17:11, 11 mar 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18273
Johanka77 napisał(a)
Ale masz bałagan!!!


Asia wiem ... trudno ….kiedyś ogarnę jak pogoda w końcu zacznie sprzyjać ….bo na razie ten tydzień będzie niogrodowy niestety …

beata_m napisał(a)
Madzia działasz w tempie błyskawicy super ten placyk brzozowy ... wypisz wymaluj jak na pinach
a po cięciu to chyba nie ma szans żeby porządek był .... jak skończę cięcie dokupię trochu kory ... może jakoś porządniej będzie to wszystko wtedy wyglądało na razie posuwam się do przodu żółwim tempem



Beatko na razie ,póki wszystkich zmian nie zrobię ,to tak będzie ….tym bardziej ,że pogoda przestała sprzyjać ….korę dosypię dopiero po wszystkich rotacjach


Monia81 napisał(a)
ścieżka wszystko ładnie łączy, fajnego miałaś pomysła z tym psinka się przyzwyczai a czym starsza będzie to mniej psocić też będzie buziaczki Madziu, zimno, wiatr głowę chce urwać, nie przyjemnie się zrobiło... brrr



Monia też mi się podoba …..dzięki …..a ścieżka w brzozach ….jak na razie super się pies do niej dostosował -może też dzięki cisom w plecach ….ale nie wchodzi na rabatę ,tylko wokoło przebiega cieszy mnie to

a pogoda jest masakryczna ….nie mam pojęcia ,kiedy w końcu będzie cieplej ….oby to wiatrzysko przestało wiać ….

____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 17:18, 11 mar 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18273
DorKa napisał(a)
Ale straszny bałągan Madzia, Wstyd
Działasz jak burza a z tymi pinami to sie ie śmiej. Jeszcze chwilka i tak właśnie będzie.
I wiesz co , tej wiosny mam odejście takie jak Ty tj. nie śpiesząc się będę przesadzać aż do czasu kiedy osiągnę wymarzony efekt lub roślinki wytrzymają Bużka!


Dorka ….z tym ,jak burza ,to gruba przesada hihi ….ten sezon na spokojnie


mam nadzieję ,że w końcu uznamy ,że nam się we własnym ogrodzie podoba


mrokasia napisał(a)
Fajnie wyszło z tymi płytami przy skarpie i w zagajniku. Wiem, że zagajnik jeszcze nie skończony, ale wg mnie dobrze byłoby trochę powiększyć w lewo tę część z kamulcami, żeby takim nieregularnym trójkątem szła od ścieżki.
Edit: dojrzałam na zdjęciach, że już jest to powiększenie .


Kasiu tam jeszcze trochę kamieni dojdzie ,ale na razie musze poczekać ,aż roślinki ruszą -bo tam pełno bylin jest -i dopiero będę mogła dokładać kamienie ,zmieniać nasadzenia itp. …

dopiero w czwartek będę mieć czas na ogród -chociaż nie wiem ,czy pogoda pozwoli na roboty ziemne ….jak będzie tak jak dziś ,to nic nie zrobię ….jakaś masakra
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 17:35, 11 mar 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18273
makadamia napisał(a)


Ładnie jest, a jak powiększysz ten drugi kwadrat trawnika to już w ogóle cud miód orzeszki



Asiu cieszę się ,że Ci się podoba ….bo mi oczywiście też ,chociaż na razie rozgrzebane ,zaczęte i nieskończone jeszcze raz dzięki za pomysł kwadratowych trawników

później ,jak przeniosę warzywną część -to od drugiej strony placyku( tam ,gdzie teraz skrzynie ) zrobię też kwadrat trawnika ….myślę ,że fajnie się to będzie łączyć w całość

makadamia napisał(a)


Prawa strona naprawdę jak na pinach wygląda
Te trawki rewelacyjnie pasują do kamieni


Asiu dziękuję

chodzi mi po głowie coś takiego.....

w plecach zagajnika zostają (bo już tam są ) miskanty memory i ML ….do tego
jako średnie piętro brązowe trawy porozrzucane i pomiędzy żółte ,pomarańczowe i białe kwiaty …
i dużo stipy
i jako zimozielony akcent świerki nidiformis ….

nie mam takiego pina coby idealnie pokazał co mi chodzi po głowie ….i nie wiem ,czy wyjdzie mi to co chcę ...
problem mam co na tej wąskiej części rabaty dać ….ona będzie miała niecałe 2 metry szerokości po zwężeniu ...
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 17:43, 11 mar 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18273
effka napisał(a)
Będzie szał w lecie!

nie wiem ,czy będzie szał ,ale wiem co chcę

mikina34 napisał(a)
Widzę Madziu, że robota Ci se pali w rękach, nadźwigałaś się, żebyś teraz tego nie odchorowała, dbaj o siebie Piękna szykuje się ta rabata z brzozami, przypomnij proszę tego pina do inspiracji, może coś odgapię, bo też mam "zagajnik" brzozowy do ogarnięcia


Monia Niedziela była marna …..leżałam cały dzień ….teraz pogoda i praca przeszkadza w dalszych pracach …..ale naprawdę mi ,to nie przeszkadza....zrobię ,jak będzie lepsza pogoda i czas

nie mam pina takiego odzwierciedlającego ,to co ja chcę zrobić ….
mam kilka takich
https://pl.pinterest.com/pin/663295851348550810/
https://pl.pinterest.com/pin/663295851348616199/
https://pl.pinterest.com/pin/663295851348549892/
https://pl.pinterest.com/pin/663295851348616191/
tylko u mnie chcę kolory zieleń ,brąz ,żółty ,pomarańcz i biały
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
jolanka 18:17, 11 mar 2019


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Fajne te piny. Ja robiłam zagajniczek brzozowy rok temu. Mam ndzieję, że w tym będzie już coś widać.
Psinka już załapała jak ma biebać?
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
SlonecznyOgrod 21:29, 11 mar 2019


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Pogoda szalona, bo to ostatnie podrygi zimy, za 10 dni Marzannę utopimy

Na zbliżeniu, sądząc po ilości płyt ta ścieżka w brzozach wydaje się nie taka krótka, mierzyłaś ile tam masz metrów.
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
Anitka 21:34, 11 mar 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7773
Madzia zagląda, choc nie zawsze pisze, bo nie lubię z telefonu. U nas też śniegiem sypnęło wieczorkiem.
Fajnie te płyty wyglądają. Wiesz tak sobie pomyślałam patrząc na twe cudne widoki i ten żywopłot cisowy i co by odejść od sadzenia pod linijkę i nadać mu takiej "naturalności i dynamiki", ale nie wiem czy to dobry kierunek. Utworzyłabym z niego żywopłot, ale nie formowałabym go na równo od góry, tylko zrobiła taką falę tak jak te pagórki w dali tylko bardziej przemyślaną. Coś w stylu jak u Agnieszki z Jurajskiego ogrodu.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
dana1s 14:10, 12 mar 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
No kochana przeróbki idą pełną parą. Lubię zmieniać przestrzeń, człowiek ma co jakiś czas nowy obraz za oknem
Bardzo lubię Twoją ogrodową geometrię, mam czasami uczucie że po ogrodzie mozna poznać nasze charaktery. Czuję, że jesteś bardzo poukładana, zdyscyplinowana i porządna Zupełnie jak nie ja
Buziaki i dużo sił do pracy
____________________
...uDany ogród; Wizytówka
AngelikaX 14:45, 12 mar 2019


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Kobieta Robocup normalnie
Co do stip to może jako towarzystwo hakonki... ładnie fakturą liści będa ze sobą grały
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
Magleska 18:45, 12 mar 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18273
jolanka napisał(a)
Fajne te piny. Ja robiłam zagajniczek brzozowy rok temu. Mam ndzieję, że w tym będzie już coś widać.
Psinka już załapała jak ma biebać?


Jolu tak ...załapała przynajmniej jak ją widzę …..

co masz posadzone w swoim zagajniczku brzozowym ? ….albo podpowiedz na której stronie szukać


SlonecznyOgrod napisał(a)
Pogoda szalona, bo to ostatnie podrygi zimy, za 10 dni Marzannę utopimy

Na zbliżeniu, sądząc po ilości płyt ta ścieżka w brzozach wydaje się nie taka krótka, mierzyłaś ile tam masz metrów.



Daria -coś około 6 metrów licząć od płotu ,ale dokładnie nie wiem -pomierzę jak obrzeża będą

na razie na ogród tylko z okna zerkam -tydzień mocno pracowy ,ale i tak za zimno

ścieżkę przy tarasie też dopiero będą kończyć w piątek lub sobotę …
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies