Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z wilkiem zamkn.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z wilkiem zamkn.

Magleska 19:10, 17 mar 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18273
gosika67 napisał(a)
Ładnie wiosennie u Ciebie i sasanki większe, życzę zdrówka.


Gosiu dziękuję cieszę się z dobrych słów … i już mi trochę lepiej


Gardener27 napisał(a)
Madziu chylę czoła przed dokonanymi zmianami i życzę dużo sił. Te rzędy płyt wyglądają bardzo ładnie, linia rabat mi się podoba. Sasanka … zjawiskowa



Przemku bardzo dziękuję za dobre słowo cieszę się bardzo -trochę tych zmian jeszcze będzie

teraz mam dylemat mały- jakie obrzeża rabat zrobić ….kanciki są super ,ale jakaś leniwa z wiekiem się robię …..zastanawiam się nad kostką betonową pozostałą z brukowania (bo mam i nie musiałabym kupować …..albo nad zwykłymi krawężnikowymi płytami ….
ot taki sobie dylemat na wieczór wymyśliłam

kosteczka granitowa podoba mi się ,ale do niczego mi nie pasuje ,ekobordy plastikowe poodkształcały się i nie wyglądają porządnie ….profile aluminiowe chyba też tu nie pasują ….hmmm musze pobiegać po forum i podpatrzeć rozwiązania



HannaR napisał(a)

Mi też się kojarzy, że Hicksii nie fajne. Toszka też to mówiła. Ale dlaczego? Ja właśnie też je mam i jakoś na razie mi się podobają. Że niby inne są jakieś szlachetniejsze?


Haniu właśnie nie pamiętam ,czemu Toszka nie polecała ja swoje kupowałam kopane z gruntu po dyszce -więc u mnie cena wzięła górę nad innymi walorami
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Gardener27 19:21, 17 mar 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Kostka najlepsza, szybko się układa no i masz pod ręką. Kancik pracochłonny, ekobordy mróz wysadza i wyginają się, obrzeża betonowe trzeba głęboko wkopywać, o profilach aluminiowych nawet się nie wypowiem
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Monia81 20:23, 17 mar 2019


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 7969
Madziu zdrowiej, mam nadzieję, że już lepiej aż musiałam w notatki zajrzeć z tymi cisami, ja mam zapisane że Hicksii na żywopłot najlepszy, z cisa Baccata - kule a cis Repandens - na płotki żywopłotowe, no chyba, że coś w notatkach mam pokręcone hmmm... buziaczki i pozdrowienia posyłam
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Kasiolaaa 20:30, 17 mar 2019


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
Madziu twoja sasanka jak opierzony kurczaczek pisklaczek hihihi u mnie idzie fajna pogoda oby do was doszla kostka swietnie sie prezentuje teraz wszystko spójnie wyglada
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
AnkaK 20:57, 17 mar 2019


Dołączył: 25 paź 2014
Posty: 704
Świetnie te płyty wyglądają. Chyba też muszę je gdzieś wmontować. Może jakiś placyk na leżaki? Człowiek się napatrzy na ładne rzeczy i zaczyna wymyślać potrzeby
Na obrzeżach najbardziej podoba mi się kostka, zwłaszcza, że już masz. Ale z nią też trochę roboty jest, przerasta trawą np. Profile aluminiowe mam pod ogrodzeniem (płot) - trzymają żwir i są ok, ale nie wiem jak przy rabacie by się sprawowały. Przy kancikach trochę roboty też, ale najłatwiej np. układ rabaty zmienić Na radą Oli - Leona zaczęłam próbować ostrym nożem kuchennym robić - idzie jak burza, na kolanach, co mnie akurat nie przeszkadza.
Nie pomogłam chyba
____________________
Anka Chaos kontrolowany
mrokasia 21:14, 17 mar 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17958
Ale fajna ta sasanka, wygląda jak świeżo wyklute pisklę .
Chwasty i u mnie chcą żyć i muszę powiedzieć, że nieźle im idzie, po zimie są w lepszej kondycji niż niektóre rośliny ozdobne .
Popatrzę co wymyślisz z tym przedłużeniem ścieżki .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Kasia_CS 21:17, 17 mar 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Chodzi o to, że odmiana Hicksii ma gałązki rosnące do góry, przez co nie da się uzyskać kuli mimo cięcia. Baccata ma gałązki układające się poziomo, przez co można uzyskać poduchę/kulę - i tyle
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
SlonecznyOgrod 13:09, 18 mar 2019


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Magda, patrz, no bo jakby te płyty na trawniku były w innym rozmiarze, a na rabacie czy w żwirku w innym to może by nie było źle.
To te 50cm masz w żwirku? A tam na tej nowej przelotce w rabacie tam na brzozowej też 50? Czy 35cm?

To na trawniku myślisz żeby byłyby 35cm, pewnie musiałabyś rozłożyć kilka jak masz i cyknąc fotkę jak one koło siebie wyglądają.

Myślę, że będzie ok , dlaczego?

Bo na rabacie one nie będą takie widoczne trawy je trochę przysłonią, a tam gdzie żwirek , to tam się nie odcinają od tła i dlatego że nie kontrastują to nie będą się rzucać w oczy.
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
Magleska 14:28, 18 mar 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18273
Gardener27 napisał(a)
Kostka najlepsza, szybko się układa no i masz pod ręką. Kancik pracochłonny, ekobordy mróz wysadza i wyginają się, obrzeża betonowe trzeba głęboko wkopywać, o profilach aluminiowych nawet się nie wypowiem


dziękuję Przemku pomogłeś mi w podjęciu decyzji,co do obrzeży

to jeszcze pomóż, proszę czy pociągnąć płyty chodnikowe w rabacie od samego dołu do górnej ścieżki ?


one by były w rabacie -tak jak te co są przebiegiem dla psa ….a zakończone obrzeżem takim



kurczę ….sama nie wiem ,czy nie przedobrzę ….




____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Kasiolaaa 14:31, 18 mar 2019


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
a ja bym dala po calej dlugosci dobrze chodzic bedzie po nich tym sposobem oszczedzajac trawnik
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies