Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z wilkiem zamkn.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z wilkiem zamkn.

Magleska 19:07, 25 mar 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18104
SlonecznyOgrod napisał(a)


Magda , a pamiętasz... za każdą paczkę ... do skarbonki i na rośliny, doniczki itp?
Wytrwałaś, czy będziesz znowu próbować odkładac?

Takie też fajne, ponadczasowe, bo takie były od zawsze no i teraz jak najbardziej modne.
A, no i zawsze w tym stylu dostaniesz je wszędzie, różne rozmiary, bo to klasyk.

Moje dziecię tak jak twoja młodsza 14.
Twój juz może wydoroślał, takie są etapy buntu, potem w dorosłości juz lepiej a i dziewczyna też może miec ten lepszy wpływ.


Daria skarbonka jakoś nie ma szans się uzbierać na bieżąco wydaję
ale trzymam się -był czas ,że wróciłam ….jesienią ….trudno było ….
a teraz znowu walczę ze sobą od 2 miesięcy ….

….dzieciaki nasze będziemy swatać hihi


….coś dziś mnie muli w żołądku ...niewiele dziś zrobiłam ,ale trawki pościnałam -bo suche po dzieleniu i przesadzaniu -ciekawe ,czy przeżyją
i posadziłam 3 brzózki - kupiłam za naprawdę niezłe pieniądze,jak na takie olbrzymy , panowie nawet pomogli posadzić

więc zagajnik mam skończony -jak przyjdą krwawniki i trojeść -to je dosadzę i kore wysypię



____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 19:09, 25 mar 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18104
anka_ napisał(a)
Moja młodsza trochę starsza i się zaczęło... I tak się zastanawiam jak człowiek przeżył te pierwsze zawirowania. Kiedyś od starszej usłyszałm- "wiesz Mamuś, ja to się dziwię, że ty mnie wtedy nie zatłukłaś... "



Aniu normalnie przerażenie mnie ogarnia ,że niedługo zacznie się taki czas …..

chociaż mam nadzieję ,że będzie troszkę łatwiej ,bo dziewczynka …....okaże się

na zapas nie będę się przejmować ….

____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 19:12, 25 mar 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18104
Kawa napisał(a)
Madzia wilczysko sliczne
niesamowite ile masz w sobie energii żeby to wszystko ogarnąc i tu i tam ciągle cos dłubiesz

u mnie sezon grillowy też otwarty

Kamila wilczyca dziękuję jest cudowna dla nas ….taki pieszczoch domowy


a ze mnie taki typ ,że muszę być chora ,żeby nic nie robić po prostu to lubię

gorzej z gotowaniem …..to zajęcie ,którego szczerze nie lubię -gotuję to co proste ,łatwe i szybkie w przygotowaniu


____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 19:14, 25 mar 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18104
AngelikaX napisał(a)
Magada śliczne kompozycje kwiatowe a ja dumam planuję evergoldy dac w donice i niebieskie bratki do nich, powinno ładnie kontrastować no chyba że do czasu wyjazdu do CO. mi się odmieni


Angela dziękuję …..ja też miałam w planie tylko białe kwiatki ,ale poległam przy kupowaniu

____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 19:18, 25 mar 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18104
Kasiek napisał(a)
Ja z poduchami dopiero od jutra...Taras trza umyc...Ale grille juz leca Na stojaco bylo...



Kasia kostkę też musze umyć ,ale czekam na skończenie ścieżek







____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
polinka 19:51, 25 mar 2019


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17538
Wow! Ale trafiłam Ślicznie i aż mi się buzia uśmiechnęła

Ale ja tu w całkiem innej sprawie. Czytałam u Angel, że walczysz z pędrakami?
Dursban bym odradzała przy psiaku PAmiętam jak Madżenka mówiła, że bała się swojego wypuszczać do ogrodu bo tak niebezpiecznie było. Ja dwa lata temu na szybko musiałam w drugim ogrodzie pozbyć się pędraków i za radą Toszki zastosowałam Decis. Dwie aplikacje okazały się skuteczne ale ten decis wydziela nieprzyjemny zapach. Trzeba by było skontaktować się z producentem czy można go stosować jeśli mamy zwierzaki w ogrodzie...
A nie myślałaś o wrotyczu? Ja trzy albo cztery lata temu miałam opuchlaki w rabacie hortensjowej i przez cały sezon lałam albo gnojówkę, albo wywar z wrotyczu i teraz tylko prewencyjnie od czasu do czasu dodam wrotycz do gnojówki. Jak byś zdecydowała się na wrotycz to pisz Poszukam przepisów od Mazana
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Nowa12 19:54, 25 mar 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
polinka napisał(a)
Wow! Ale trafiłam Ślicznie i aż mi się buzia uśmiechnęła

Ale ja tu w całkiem innej sprawie. Czytałam u Angel, że walczysz z pędrakami?
Dursban bym odradzała przy psiaku PAmiętam jak Madżenka mówiła, że bała się swojego wypuszczać do ogrodu bo tak niebezpiecznie było. Ja dwa lata temu na szybko musiałam w drugim ogrodzie pozbyć się pędraków i za radą Toszki zastosowałam Decis. Dwie aplikacje okazały się skuteczne ale ten decis wydziela nieprzyjemny zapach. Trzeba by było skontaktować się z producentem czy można go stosować jeśli mamy zwierzaki w ogrodzie...
A nie myślałaś o wrotyczu? Ja trzy albo cztery lata temu miałam opuchlaki w rabacie hortensjowej i przez cały sezon lałam albo gnojówkę, albo wywar z wrotyczu i teraz tylko prewencyjnie od czasu do czasu dodam wrotycz do gnojówki. Jak byś zdecydowała się na wrotycz to pisz Poszukam przepisów od Mazana


A jak stosowałaś Decis na pędraki?
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Margerytka40 19:59, 25 mar 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
polinka napisał(a)
Wow! Ale trafiłam Ślicznie i aż mi się buzia uśmiechnęła

Ale ja tu w całkiem innej sprawie. Czytałam u Angel, że walczysz z pędrakami?
Dursban bym odradzała przy psiaku PAmiętam jak Madżenka mówiła, że bała się swojego wypuszczać do ogrodu bo tak niebezpiecznie było. Ja dwa lata temu na szybko musiałam w drugim ogrodzie pozbyć się pędraków i za radą Toszki zastosowałam Decis. Dwie aplikacje okazały się skuteczne ale ten decis wydziela nieprzyjemny zapach. Trzeba by było skontaktować się z producentem czy można go stosować jeśli mamy zwierzaki w ogrodzie...
A nie myślałaś o wrotyczu? Ja trzy albo cztery lata temu miałam opuchlaki w rabacie hortensjowej i przez cały sezon lałam albo gnojówkę, albo wywar z wrotyczu i teraz tylko prewencyjnie od czasu do czasu dodam wrotycz do gnojówki. Jak byś zdecydowała się na wrotycz to pisz Poszukam przepisów od Mazana


Polinko a mnie podeślesz te przepisy? Chcę profilaktycznie stosować na rabatę z dużą ilością rozchodników. Gdzieś mi wcięło zapiski
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Magleska 20:00, 25 mar 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18104
Polinko jakbyś mogła ,to poszukaj tych przepisów wrotyczowych

myślę ,żeby na razie zakupić suszony ,a jak znajdę gdzieś kwitnący ,to będę zbierać i robić wszystko co trzeba ….gnojówki ,wywary ,napary-cokolwiek się nada ….

właśnie przez psa boję się tego dursbanu …. na razie kupiłam jakiś ekologiczny preparat w Casto -nie pamiętam nazwy -też nim spsikam całość ….może trochę pomoże …

muszę pozbyć się tych robali ,bo trawnik mam masakryczny ….


piękne mam betonki ,prawda
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
polinka 20:09, 25 mar 2019


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17538
Nowa12 napisał(a)


A jak stosowałaś Decis na pędraki?


U mnie były na stosunkowo niedużej powierzchni i najpierw porządnie podlałam wodą aby gleba była głęboko wilgotna, pożniej rozrabiałam decis z dużej konewce i zlewałam kawałek po kawałku aby jak najgłębiej dotarł i pożniej znów sama woda. Po jakimś czasie powtórzyłam operacje.
Warto dodać, że Decis prawdopodobnie będzie wycofany w tym roku ze sprzedaży dla amatorów.
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies