Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z wilkiem zamkn.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z wilkiem zamkn.

Magleska 20:38, 17 lip 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18103
MonikA napisał(a)


Oj ja też dzięki temu forum zupełnie przerobiłam ogród, dużo się tu nauczyłam

Edit.
Czy ja widziałam u ciebie przetaczniki? Bo nabyłam wczoraj czy da radę w takiej cięższej glebie?

Monika ja też bardzo dużo zawdzięczm forum i pomocy dziewczyn

a przetaczniki rosną w rabatach wielokrotnie przekopywanych przede wszystkim z korą -ja mam glinę na działce, ale w rabatach mieszałam ją z korą ,piaskiem,obornikiem granulowanym ,ziemią ze sklepu -nie dodawałam kompostu ,bo jeszcze wtedy go nie miałam -mam nadzieję ,że do przyszłego sezonu będę mieć już swój ,bo jedną część kompostownika już mam zapełnioną ,to dodam




____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 20:50, 17 lip 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18103
sylwia_slomczewska napisał(a)
Da radę, u mnie daje


pewnie ,że da

a ja dzisiaj zaczęłam zabawę na drugiej części

przekopałam i odchwaściłam około 5 metrów przyszłej rabaty -takiego dałyście mi powera

dosadziłam ice dance z własnej hodowli

na razie szału nie ma

chcę dosadzić jeszcze klematisy przy płocie pomiędzy różami ,zastanawiam się ,czy dodać np. kulki tujkowe ….chciałabym taką w miarę mało obsługową tą rabatę mieć

sporo pracy mam tam jeszcze ….teraz dopiero w sobotę będę mogła kopać ,bo jutro i pojutrze praca ….



za paletami mam ukryty śmietnik


psica ,jak jej zasłoniliśmy płot ,to w końcu przestała włazić i niszczyć róże
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 21:01, 17 lip 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18103
effka napisał(a)

Ślicznie masz na każdej rabacie, tyle ile żmija porobiłaś w ogrodzie przez dwa lata to chyba nikt nie zrobił.

Basen, faktycznie ciężki temat w naszym klimacie, czerwiec był upalny, lipiec chłodny, sierpień ponoć ma być deszczowy a wodę trzeba utrzymywać w czystości. Ciągle się wahamy czy iść w koszty czy po prostu kupić małej basenik zwykły i raz na jakiś czas wylewać wodę.

Ewa

nie doradzę w wyborze Twoja córcia jeszcze mała , może faktycznie ,by jej wystarczył mały basenik

ja mam nadzieję ,że w przyszłym sezonie będzie ukryty za skalniakiem i wtedy nie będzie mnie drażnił jego widok -bo z tarasu tylko tafla wody będzie widoczna
tam będzie za skalniakiem schowany -słabo widać na fotce -jak uprządkuję trochę ,to pokaże lepsze ujęcie -od ogniska jeszcze bardziej wgłąb wkopany -tam jest duża skarpa ,więc tylko od dołu będzie widoczny





buziaki za odwiedziny
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Wiolka5_7 21:41, 17 lip 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20324
Piknie Madziu masz
Rabaty i ogród po zmianach nie do poznania
Pięknie skomponowałaś rabaty

Masz nowy obszar do obsadzenia ,super !

Pozdrowionka
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Magleska 22:04, 17 lip 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18103
AngelikaX napisał(a)
Oj jak ślicznie, boskie nasadzenia, red baron aż daje po oczach Czy Twoja jarzmianka rośnie w słońcu?

Angelika dziękuję za komplementy ciesze się ,że Ci się mój busz podoba
jarzmianki rosną na południowo zachodniej stronie i południowej też ,ale trawy je zacieniają ,więc dają radę ….przynajmniej w tym sezonie
tu pod usychającą brzózką je widać brzózka będzie wymieniona -pan ogrodnik obiecał

____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 22:11, 17 lip 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18103
Wiolka5_7 napisał(a)
Piknie Madziu masz
Rabaty i ogród po zmianach nie do poznania
Pięknie skomponowałaś rabaty

Masz nowy obszar do obsadzenia ,super !

Pozdrowionka


Wiola dziękuję


przesadziłam rudbekię co wrosła w różową monardę i tak zwiędła ,ale na fotce wygląda fajnie


nowy obszar jeszcze straszy ale powolutku doprowadzę go do względnego ładu

na razie postanowiłam doprowadzić do ładu 1 rabatę ,a póżniej życie pokaże ,co dalej
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Kim 22:19, 17 lip 2019


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1703
Madziu chciałam zapytać Cię o umbry dojrzałam że masz czy jesteś z nich zadowolona ,nie chorują Ci , zastanawiam się nad nimi na jesień chciałam kupić gdy będę przerabiać przód
____________________
Bożena https://www.ogrodowisko.pl/watek/9782-akcja-reanimacja-zmiany-w-ogrodzie-czas-zaczac
Waclaw 22:51, 17 lip 2019


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7166
Madziu, spacerując po Twoim ogrodzie tylko cichutko wzdychałem. Masz taki porządeczek. Ogród inny od dotychczas oglądanych. Zarówno Agnieszce jak i mnie bardzo się podobał.
Wszystko i wszyscy mi się podobali.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Anitka 00:08, 18 lip 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7689
Magleska napisał(a)




Ania Ci przywiezie i zostawi u Anitki tego bladoróżowego przetacznika



Wiesz, że pisze do tej naszej Smerfetki, że mam w pracy dla Niej od Ciebie jakiegoś kwiatka a Smerfetka nie wie o co chodzi. Więc robię fotkę, dla porównania z moim różowym paznokciem ( tym co w samochodzie pomalowałam przez wyjazdem do Was na spotkanie) i reklamówką, co by blady róż był widoczny Myślała, że wykopałaś go z ogródka


Madziu dziękujemy za zaproszenie i spotkanie. Bardzo lubię te nasze spotkania. Śmieje się, że mam ostatnio ogrodowisko głównie w realu Ciesze się, że ponownie fenę złapałaś. Mam nadzieje, że do mnie też powróci. Ogród niesamowitą metamorfozę przeszedł. Super zmiany. Kibicuję dalszym działaniom a znając Ciebie to pewnie zaraz nas czymś nowym zaskoczysz.

A basenem się nie przejmuj. Masz takie widoki, że niejeden człek nawet różowy basen by zaakceptował w ogrodzie mogąc zadek moczyć w basenie i podziwiać Wasze tło zapożyczone
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Kawa 13:10, 18 lip 2019


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Madziu bardzo mi się u Ciebie podoba!
a te biała kwiatki wśród brzózek to co ci kwitnie?
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies