Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z wilkiem zamkn.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z wilkiem zamkn.

deszczowymaj 11:57, 07 lis 2019


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
galgAsia napisał(a)
Magda, a nie chcesz przypadkiem mojego wgłębnika ? Odstąpię bez zbędnych targów . Będziesz miała gotowca.
Matko, ja nie mogę zamknąć sezonu, co weekend to deszcze, nie ma kiedy pracować... a już bym chciała odpocząć...


Asia,ale zobacz ..masz gotowy pomysł na wgłębnik nie tam żadne leżaczki..schodki..drzewka..Basenu Ci trzeba
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
beata_m 12:29, 07 lis 2019


Dołączył: 14 lis 2014
Posty: 4298
Już teraz wszystko widzę, kurcze już zdążyłaś skarpą połączyć nową i starą część.
Wgłębnik - wow i pomysł z basenem przedni. Czyli kolejny pracowity sezon przed nami
____________________
Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka
mrokasia 12:44, 07 lis 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Ładnie działasz. Te tarasy na skarpie fajne. Ja już sianie trawy odpuściłam w tym roku. Uznałam, że już za zimno a i perz mi wychodzi w różnych miejscach.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
inka74 13:06, 07 lis 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15004
Magleska napisał(a)

...
u mnie taki bałaganik zostaje do przyszłego sezonu musi ziemia się uleżeć bo górą to świeży nasyp....lampa do przeniesienia ,dlatego kable są na wierzchu ...ale na wszystko przyjdzie czas ….mocy urzędowej nie nabrało
Eee tam, jaki bałaganik, standard ogrodowy. Też mam taki kawałek, co prawda z mniejszą ilością palet i już powoli rozsypujących się w rękach.
U mnie eM zamówił 2 brakujące lampy i łączenia kabli, trochę trzeba poczekać bo długą drogę mają a potem do wiosny mus poczekać bo przecież jak zimno jest to się średnio kable łączy, jakby nie można było tego w domu zrobić. A jęczenia przy tym ile jest, że znowu coś wymyśliłam... Więc pewnie z 5-6 miesięcy temat zajmie. Chyba się już powoli przyzwyczaiłam. Profilaktycznie od sierpnia wspominam co jakiś czas o nowej zabudowie na huśtawkę. Nie liczę na wiosenne ziszczenie planów, bardziej jesień tylko którego roku...

Fajny pomysł z tym wgłębnikiem na basen. Przyjemność kąpieli będzie a basenu nie będzie widać.

Zazdroszczę zamknięcia sezonu, ja jeszcze z cebulkami i sprzątaniem w czarnej d...e jestem. Stos książek leży przy łóżku i czeka na długie zimowe wieczory.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Magleska 21:09, 08 lis 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18393
effka napisał(a)

Madziu, nawet troszkę cebulek to kolory wiosną
Nowa skarpa będzie cudna, fajne te półki, możliwości bardzo dużo
Co do trawnika, moim zdaniem za późno na sianie trawy ale szkoda przygotowanego terenu, może spróbuj... Najwyżej jak nie wejdzie to wiosną jeszcze raz posiejesz. W sumie ostatnio ciepło...
Ah te cudne widoczki


Ewa zobaczymy jak to z tymi cebulkami będzie ….trawę posieję ,bo mam nasiona ...jak urośnie to dobrze ,jak nie to wiosną pewnie i tak jeszcze trzeba będzie równać ,bo po zimie ten świeży nasyp siądzie …

na razie nowa skarpa wyszła mi tak



jeszcze na pewno muszę poprawki porobić ,ale to jak będę mieć belki drewniane
takie klimaty mi tu chodza po głowie ….ale jak to wyjdzie ? nie wiem
https://pl.pinterest.com/pin/589056826246655592/
https://pl.pinterest.com/pin/97038566956237545/


i kupiłam 2 kolory farby na domek w małych puszkach na próbę -jutro będę testować …..jak nie będzie padać

effka napisał(a)
Miejsce na wglebnik na basen to super pomysł! Zazdroszczę, właśnie coś takiego byłoby dla mnie idealne... A jak będzie wyglądać ten obszar poza sezonem basenowym?


poza sezonem ….hmmm będzie straszyć ….hihi ...nie wiem ,ale myślę ,że docelowo kiedyś tam powstanie kuchnia letnia ,grill ,ognisko może .
..jak młodej znudzi się basen ,to wtedy będę wymyślać

____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 21:11, 08 lis 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18393
Kasiolaaa napisał(a)
Madziu ja nie sadzilam trawy to i ty niesadz na wiosne posiejemy razem tez mialam dylemat co robic czy siac czy nie wiosna bede miala pewnosc ze nic nasionkom sie nie stanie


Kasia mam nasiona ,to wysieję ….zaryzykuję ….a najwyżej wiosną będę znowu siać

Wiolka5_7 napisał(a)
Też sianie trawy przełożyłam na wiosnę teraz niech ziemia się uleży


Wiolu tak jak Kasi napisałam -mam ziarna to zaryzykuję

wiklasia napisał(a)
Jak te drzewkowe osieciowanie chwyci jesienny/zimowy szron to będzie cudny widoczek.
A ogród wysprzątany na pico-bello.
Pełna podziwu jestem dla Twojej pracowitości i wytrwałości.


Wiklasiu dziękuję za Twój podziw ....wiesz ,ze ja wariatka jestem kocham to grzebanie w ziemi
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
galgAsia 21:15, 08 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Magleska napisał(a)
na razie nowa skarpa wyszła mi tak



jeszcze na pewno muszę poprawki porobić ,ale to jak będę mieć belki drewniane
takie klimaty mi tu chodza po głowie ….ale jak to wyjdzie ? nie wiem
https://pl.pinterest.com/pin/589056826246655592/
https://pl.pinterest.com/pin/97038566956237545/

Madzia, normalnie wlewasz otuchę w me serce! Tegom szukała! A skąd się bierze takie bale? Może u siebie bym tak zrobiła zamiast murków, gabionów i takich tam...
Skarpa cudna wyszła, no normalnie zmałpuję
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Magleska 21:17, 08 lis 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18393
Gosiek33 napisał(a)
Sianie trawy na jesień to bardzo dobry termin


Gosiu będę siać co będzie to będzie


Urszulla napisał(a)
Jeszcze się zmagasz, jest cel to i motywacja siej żeby Cię wiosną chwastowisko nie przywitało.


Ula chwastowisko na nowej części to normalka ale posieję ,bo teraz to błotko psica mi do domu wnosi ….chciałabym ,żeby się choć troszkę zazieleniło

nawet nie marzę o tym ,żeby przy skrzyniach w tym sezonie skończyć niestety sama nie umiem ładnie i równo płyt układać ….



poza tym coś trzeba sobie zostawić na nowy sezon jeszcze kupę roboty tam będzie

____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 21:30, 08 lis 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18393
deszczowymaj napisał(a)
Madziu chyba dawno mnie u Ciebie nie było (jak to możliwe..nie wiem)
albo raczej jestem często ale nie nadążam za Tobąbo nawet nie wiem kiedy te schodki w skarpie się stałyy fajny pomysł..

i miejsce na trawkę już przygotowane,ja bym teraz posiała

A pomysł z (utopionym)basenem rewelka..idziesz idziesz i wpadasz i już jesteś w basenie żadnego wspinania po schodkach/drabinkach


Asiu ja mogę sobie pozwolić na taki głęboki wgłębnik na basen ,bo moje dzieci już duże przy małych chyba bym się bała ….to jest ponad metr różnicy w wysokości ….
wiosną trzeba będzie zrobić murek oporowy i chyba obłożymy go paletami ...lub belkami drewnianymi -w zależności od dostępności i od ceny
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Nowa12 21:30, 08 lis 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Magleska napisał(a)


Ewa zobaczymy jak to z tymi cebulkami będzie ….trawę posieję ,bo mam nasiona ...jak urośnie to dobrze ,jak nie to wiosną pewnie i tak jeszcze trzeba będzie równać ,bo po zimie ten świeży nasyp siądzie …

na razie nowa skarpa wyszła mi tak



jeszcze na pewno muszę poprawki porobić ,ale to jak będę mieć belki drewniane
takie klimaty mi tu chodza po głowie ….ale jak to wyjdzie ? nie wiem
https://pl.pinterest.com/pin/589056826246655592/
https://pl.pinterest.com/pin/97038566956237545/


i kupiłam 2 kolory farby na domek w małych puszkach na próbę -jutro będę testować …..jak nie będzie padać



poza sezonem ….hmmm będzie straszyć ….hihi ...nie wiem ,ale myślę ,że docelowo kiedyś tam powstanie kuchnia letnia ,grill ,ognisko może .
..jak młodej znudzi się basen ,to wtedy będę wymyślać



Takie belki drewniane to akurat kompletnie nie moja bajka ale jestem ciekawa Twojego pomysłu bo też musimy zrobić zejście z tarasu i po skarpie i rozważam wszelkie opcje.
Chociaż ja to jednak jestem kostkowo-betonowa najbardziej .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies