Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z wilkiem zamkn.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z wilkiem zamkn.

BKosimkArt 07:38, 01 mar 2020


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
Matko gdzie Wy już te kwiatki kupujecie?? U mnie nigdzie nie ma
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
sylwia_slomc... 10:15, 01 mar 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
Basiu w dużych hipermarketach typu O..i, Auch..n, Carefoo...r Jest pełno
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Waclaw 10:26, 01 mar 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7166
Muszę i ja się wybrać
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Aurelllia 12:15, 01 mar 2020


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Jakie piękne primulki Wejście do domu, ślicznie przyozdobione i ta biała ławeczka mmmm miodzio
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
Urszulla 12:39, 01 mar 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21786
Magleska napisał(a)


Mira taki mam plan ….muszę je tylko jakoś sobie oznaczyć ,żebym pamiętała jakie kolory mają i jak przekwitną ,to będę przesadzać na rabaty




Ula nie muszą ….ale na pewno nie chcę ,żeby urosły większe niż 2-2,5 metra....
więc wybór mam raczej mocno ograniczony ….

mam jednego miłorzęba ,ale na niskim pniu -może faktycznie pomyślę o jakimś wyższym szczepionym ….pusto mi tu na tej górce


a tak było z ambrowcami.... wystraszyłam się ich szybkiego wzrostu i je przesadziłam …..i teraz szukam co tam posadzić ….



Teraz rozumiem jak było. Żeby Ci nie narzucać bo każdy ma swoje preferencje to zaproponuję jeszcze śliwę wiśniową dziecięcą albo cisy kolumnowe wtedy byłoby coś zimozielonego (tylko tam jest chyba wystawa południowa to zimozielone tylko cyprysy lub tuje do formowania na bieżąco). Ja też mam z drzewami ciągłe dylematy.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Iwonka 15:31, 01 mar 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4164
Magleska napisał(a)
…pusto mi tu na tej górce

a tak było z ambrowcami.... wystraszyłam się ich szybkiego wzrostu i je przesadziłam …..i teraz szukam co tam posadzić ….



Dobrze, że wysadziłaś ambrowce. To piękne kolumny ale za blisko domu.
Coś na pniu płaczącego też może być problematyczne. Wszystkie drzewa z "parasolem" ogromnie rozrastają się wszerz. Nawet jak będziesz je cięła to i tak zasłonią ci wszystko pod spodem. Tam masz miskanty, czarno to widzę
Lepsze jakieś kule na wysokich pniach, żeby cały dół był odkryty, albo strzeliste w górę krzewy - małe drzewka, matko ale jakie??? Bardzo trudny wybór kochana. Pytanie czy chcesz się mocno na tej górze przesłonić? Teraz jak otworzyłaś widok na drugą działkę to może szkoda tej przestrzeni zasłaniać.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
BKosimkArt 17:45, 01 mar 2020


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
sylwia_slomczewska napisał(a)
Basiu w dużych hipermarketach typu O..i, Auch..n, Carefoo...r Jest pełno

Eech no właśnie... dalsza podróż...
Może się w końcu na giełdę wybiorę.
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
Gosialuk 17:56, 01 mar 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Wydaje mi się, że Iwonka ma rację. Doświadczenie również z racji dojrzałego ogrodu. A jakieś drzewa kolumnowe wchodzą w grę? Np. wiśnia Amonagawa lub świdośliwa Obelisk, a może zimozielone cisy. Tam masz bardzo ładny widok i nie zasłaniałabym go całkowicie.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Johanka77 18:31, 01 mar 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
U Ciebie prymulki, ja w tygodniu wybiorę się po bratki.
I po jakieś lepsze donice
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Magleska 21:00, 01 mar 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18273
Gosiek33 napisał(a)
Ależ piękne prymulki. Wcale nie dziwię się, że wszystkie kolory wzięłaś. Sama zawsze mam proble który wzór wziąć, bo to nie tylko kolor ale i obrzeżenia inne


Gosiu oszaleć można ….tyle odmian ,.że każdą by się chciało mieć

Gosiek33 napisał(a)



dużo mi umknęło, nie nadrobię ale czemu wyciągasz kamyczki?


Gosia

mam ich serdecznie dość nie mam tam maty -powbijały się w glinę masakrycznie -dosadzić na tej skarpie cokolwiek nie jest przyjemne ,a sprzątanie ściętych traw, to już wyzwanie -nawet odkurzacz nie chce takich większych kawałkach po ścięciu wciągać

nie dość ,że ziemia mi się polepszy z korą ,to i z przyjemnośćią będę robić przeprowadzki roślinne …..jak już skończę je wybierać

dziś kolejny kawałek zrobiłam ….

może uda mi się jutro zajrzeć do szkółki -bo potrzebuję cisy kupić …

buziaki
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies