Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z wilkiem zamkn.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z wilkiem zamkn.

sylwia_slomc... 09:34, 02 cze 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81865
Floksy szydlaste, dąbrówka i macierzanka załatwią sprawę, do tego punktowo mogą być kosodrzewiny bo choć pod nimi kwaśno to dąbrówka sama sobie robi zasadowe podłoże, a floksy świetnie sobie przy kwaśnym dają radę u mojej mamy. Będzie mocno kwitnąco w kwietniu i maju i potem jak macierzanki zakwitną( chodzi mi o tą co ja mam przy strumieniu, jak dywanik się ściele).
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Kawa 10:03, 02 cze 2020


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Madziu masz przepiękny ogród!!!
ja na tą skarpę dałabym irgę - jezeli chcesz mieć za jakiś czas bezobsługową skarpę, chociaż Sylwi propozycja też fajna

Jola z ogrodu wśród pól i wiatrów ma dużo większą skarpę zaglądnij do niej, zobacz tu
https://www.ogrodowisko.pl/watek/2867-ogrod-wsrod-pol-i-wiatrow?page=795
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Anusia 18:57, 02 cze 2020


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Myślę, że irga to dobry pomysł.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
wiklasia 19:00, 02 cze 2020


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
floksowe poletko tez byłoby niczego sobie (szkoda, że nie kwitną przez cały sezon)
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Kasya 19:36, 02 cze 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41812
Widoczki masz takie ze tylko się delektować
Staranność wykonania podziwiam
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
MartaCho 16:54, 03 cze 2020

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2155
hej! piękne zdjęcie platana wstawiłaś u Inki- śliczna korona! Mogę zapytać, na jakiej wysokości miał szczepioną koronę?
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Dorota123 14:05, 04 cze 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Magleska napisał(a)


Dorotko wnuk się nie zgadza ,to musi zostać
ja mam zamówione roślinki wodne ,co niby natleniają i czyszczą wodę ….pożyjemy zobaczymy -jak to będzie u mnie wyglądać

dziś podosadzałam tam troszkę roślin -teraz czekam na te wodne roślinki i od Sylwii będę mieć rybeńki jupii
tak na dziś to wygląda -roślinki trochę padnięte po dzieleniu ,ale jest tak dolane ,że mam nadzieję ,że jutro będą stały już normalnie ....jak na razie rabata oczkowa skończona

Buziaki
całościowo


Wyszło świetnie, u mnie na razie kałuża zostaje. Po tak mocnym proteście wnuka nie mogę zlikwidoawć, przecież to wodopój dla jego dinozaurów.
Joanna z naszego forum poleciła mi kwaśny torf do kałuży. Zagłębiłam się w temat i spróbuję może będzie mniej glonów, ale woda zmieni kolor na lekko brązowy.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
eVka 15:00, 04 cze 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Magda, no cudne te oczka, ta macierzanka tam bardzo się wpasowała! Może i jak sobie drugie wkopię (mam nowa kastrę 90l) i odgapię od Ciebie to obsadzenie macierzankowe. Ślicznie mi się rozrasta ta darowana Dzięki jeszcze raz!
Na skarpę głosuje za floksami szydlastymi. Nie mam na nie miejsca a zawsze mi się marzyły U Sylwii obłędnie wyglądają!
____________________
anabuko1 17:47, 04 cze 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23497
Magleska napisał(a)


Basiu
bardzo dziękuję za komplementy uwierz ….do perfekcji jeszcze daleko
czasem to po prostu magia fotek …. wystarczy fotka w dobrym świetle i w miarę dobrym aparatem i każdy ogród wygląda dobrze
takie zdjęcia w popołudniowym ,a właściwie już prawie zachodzącym słońcu wychodzą najlepiej ,albo wcześnie rano -też są ładne
jak jest południe ,to wtedy nie umiem dobrej fotki zrobić -pewnie też się da ,ale jak dla mnie wtedy są prześwietlone i jakieś niefajne

Buziaki




Pięknie.
Zawsze jak widzę ten twój piękny okaz klonu to gapie się dłuższy czas.
Śliczny wielki.
Może mój jak nie zmarznie to kiedyś ? będzie taki ?
Pozdrawiam
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Magleska 20:31, 04 cze 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18384
Nowa12 napisał(a)


Dokładnie Madzia. Też mam takie doświadczenia. Z tym że ja we wschodzącym słońcu też nie umiem fotek robić. Nalepsze są popołudnia. Wtedy tak jak mówisz każdy ogród jest piękny. Ale w Twoim przypadku to nie magia zdjęć tylko realne piękno .


Agatko bardzo bardzo dziękuję za komplementy
wiesz ,każdemu podoba się co innego ,dla jednych pięknie ,dla innych naciapciane
jak tak lubię i taki ogród mnie cieszy
a jak jeszcze innym się spodoba ,to jest mi bardzo miło -cieszę się
dziś miałam wolne ,więc zaczęłam malowanki
musiałam pomalować domek drugi raz ,bo pełno prześwitów było …...więc domku nie skończyłam ,bo dodatkowo malnęłam śmietnik

domek pomalowałam z dwóch stron

i jeszcze ławeczkę z rozpędu przemalowałam i kawałek paletowiska do basenu
wzięło mnie na ujednolicanie kompostownik też pomaluję

jutro znowu cały dzień w pracy ….mam nadzieję ,że w sobotę nie będzie padać ,bo chciałabym skończyć
Buziaki
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies