Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby klonów, klon - Acer

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby klonów, klon - Acer

Basiaw 08:15, 16 kwi 2012


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
A może posmaruj Funebenem +? On chroni rany i chyba ma działanie grzybobójcze, może pomóc a z pewnością nie zaszkodzi.
____________________
Nasz mały, zielony świat
Maciej 13:21, 16 kwi 2012

Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 3
N, P, K - Azot, Fosfor, Potas

- N - AZOT - niezbędny dla kondycji w okresie wzrostu,tworzenia nowych przyrostów w Twoim przypadku klonu

- K - POTAS - generalnie odpowiada za kwitnienie i wydawanie owoców

- P - FOSFOR - niezbędny dla nowo powstających kwiatostanów i ich obfitośći , trwałośći, wybarwieniu.
mira 17:16, 16 kwi 2012


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Basiaw , Maciej - dziękuję
kupiłam już Topsin, kupię i maść i zasilę świadomie NPK i jeszcze z nim pogadam to może się uda przepędzić te grzyby
a efekty na pewno Wam pokażę
dziekuję !

pozdrawiam

ps
może kiedyś doczekam się takiego parasola nad bramą wjazdową

____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
moni 19:46, 16 kwi 2012


Dołączył: 06 paź 2011
Posty: 834
wg najlepsze zapobieganie to sadzenie w takiej glebie jakiej klony lubią rosnąć.
____________________
Mona
tristan_x 10:13, 20 lip 2012

Dołączył: 20 lip 2012
Posty: 2
Witam Wszystkich.
Proszę o pomoc w rozpoznaniu przyczyny dziwnego usychania liści. Klon jest szczepiony, zasadziłem go 2 m-ce temu. Przez ten czas wszystko było w porządku, małe przyrosty rosły jak należy, co było dla mnie sygnałem, że drzewko się przyjęło. Od mniej więcej tygodnia zaobserwowałem to zjawisko. W czasie upałów radził sobie znakomicie. Podlewałem go niedużą ilością wody rano i wieczorem. Poniżej fotki.



Pod spodem młode przyrosty są zielone i jak widac prawie nie naruszone.



Z góry dziękuję za odpowiedź. Dopiero co obsadzam działkę i każde drzewko jest u mnie na wagę złota.
____________________
Pozdrawiam, Konrad.
Artrax 21:41, 20 lip 2012

Dołączył: 19 lip 2012
Posty: 43
Z tego co widać to na liściach te małe czarne plamki to konidia grzyboweproponuje zastosować oprysk fungicydami min.topsin m 500sc lub dithane 75wg gdyż te środki grzybobójcze maja bardzo szerokie spektrum działania, a najbardziej porażone liście spalić.Pozdrawiam i życze powodzenia
____________________
Gardenarium 18:34, 21 lip 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Może dodatkowo podlać Tospinem, na pewno nie zaszkodzi.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
tristan_x 10:14, 24 lip 2012

Dołączył: 20 lip 2012
Posty: 2
Dziękuję za odpowiedź - przystąpiłem do oprysków. Dam znać co tego wyniknie.
____________________
Pozdrawiam, Konrad.
przemek998 20:49, 29 lip 2012

Dołączył: 29 lip 2012
Posty: 2
Witam serdecznie! dołączam się do pytania dotyczącego dolegliwości jakie spotkały moje klony. Posadzone około 2 miesięcy temu, puszczają nowe pędy więc wydaje mi się iż się przyjęły. Nie podlewam zbyt często bo podobno nie lubią wilgoci. Może ktoś umie powiedzieć czy to grzyb czy przypalanie słońcem. Z góry dziękuje za odpowiedz.


http://imageshack.us/photo/my-images/801/imag0073p.jpg

http://img846.imageshack.us/img846/3741/imag0074ky.jpg


Dodam jeszcze iż jesionolistny flamingo którego posiadam zachowuje się podobnie młode pędy piękne i zdrowe natomiast zielonobiałe listki brązowieją i zasychają. pozdrawiam serdecznie.
Sebek 11:29, 30 lip 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Słońce je przypala, te białe brzegi są bardzo delikatne.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies