Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby klonów, klon - Acer

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby klonów, klon - Acer

przemek998 16:13, 30 lip 2012

Dołączył: 29 lip 2012
Posty: 2
dziękuje serdecznie za szybką diagnozę. Pozdrawiam !
Basiaw 08:54, 23 sie 2012


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Nie wiem w którym miejscu zapytać, ale chodzi o problem z klonem, to tutaj spróbuję.
Rok temu posadziłam przy domu klon palmowy, łądnie przezimował, rozwinął listki, ale teraz jest z nim coraz gorzej, systematycznie od góry gubi liście, sypie nimi jak w październiku.
Może się myle, ale mam wrażenie, że on ma za sucho, jest posadzony przy domu, osłania go częściowo okap dachu i mimo podlewania chyba brakuje mu wody, dlatego chcę go przesadzić, tylko zastanawiam się kiedy- czy mogę to zrobić teraz? Obawiam się, że jak poczekam do jesieni, to wyłysieje do końca a może i umrze
Poradzcie proszę, czy mogę go teraz przesadzić?
____________________
Nasz mały, zielony świat
Sebek 16:17, 25 sie 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Najlepiej byłoby to zrobić podczas pochmurnej pogody, a nawet podczas deszczu. Jeśli by świeciło słońce to zarzuć na niego firankę czy coś w tym stylu, aby go słońce nie przypaliło.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 20:42, 02 wrz 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Klon palmowy lubi dużą wilgotność powietrza, najlepiej posadzić go w półcieniu lub nad wodą. Od ściany domu ma na pewno za gorąco, a i woda na pewno nie dociera pod okapem. Koniecznie go przesadź jak najszybciej, daj mu lekko kwaśną glebę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
moni 20:45, 02 wrz 2012


Dołączył: 06 paź 2011
Posty: 834
ja straciłam jednego bo nie przygotowałam gleby przed sadzeniem a mam glebę gliniastą więc jak było dużo wody padł;/.
na drugi raz już będę wiedziała jak go prawidłowo posadzić najpierw podłoże przygotować.
____________________
Mona
kociuk 21:41, 15 wrz 2012

Dołączył: 15 wrz 2012
Posty: 1
Może pomożecie z moim drzewkiem? Klon czerwony, ok 3m wysokości.
Sadzone na wiosnę, ostatnio zauważyłem takie białe plamki na liściach, trochę liści już odpadło, usychają. Co to jest i czy da się uratować? Plamki układają się od ogonka wzdłuż nerwów
Wieloszka 21:46, 15 wrz 2012


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Na moich czerwonych klonach zawsze jesienią pojawia się mączniak (białe plamki na liściach). Oprysk Topsinem pomaga.
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Gardenarium 08:55, 18 wrz 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Mączniak na tych odmianach jest jakby wpisany w scenariusz. Chociaż teraz na Ursynowie widziałam piękne okazy bez mączniaka.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mirela 07:41, 10 maj 2013


Dołączył: 30 sie 2012
Posty: 523
W zeszłym roku kupiłam pieknego klona. Posadzony jest w raczej wilgotnej ziemi, żyznej. Pięknie wyglądał wiosną ale ... ostatnio coś go dopadło. Nie widać zupełnie nic (lekki nalot na liściach, ale myslę, że to pyłek z jego kwiatów).
Stoi raczej w słońcu - zasugerowano mi, że to może byc poparzenie .... czy rzeczywiście ?





____________________
Walczę z ogrodem...
zip20 22:59, 10 cze 2013

Dołączył: 01 cze 2013
Posty: 2
Witam
Potrzebuje pomocy w zdiagnozowaniu co dolega mojemu klonowi.
Opryskałem cały preparatem SCORE 250 EC 3 dni temu i zerwałem większość chorych liści. Dzisiaj zauważyłem dodatkowo czarne kropeczki na liściach wcześniej ich nie było tylko te suche plamy.

Druga sprawa to czym mogę zwalczyć zielonego chrząszcza który ciągle żeruje na moich klonach.






Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies