Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby klonów, klon - Acer

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby klonów, klon - Acer

kerii 11:20, 09 wrz 2017


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Zrobiłam też fotki pnia i pędów nie zauważyłam żeby kora się zapadała pod palcami jest normalna przy dotyku.

Nie wiem czy to białe coś na korze to tak ma być czy oznaka, że jednak z pniem i korą też jest nie dobrze




____________________
Jola Moja glebo terapia
Mazan 16:07, 09 wrz 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Kerii

Postawiłaś mnie pod ścianą. Nie mogę sprawdzić, a sama tego nie zrobisz. Wyglądem na pniu i pędach przypomina zgorzel pędów (phomopsis), ale również są objawy niedoboru potasu i ten "zestaw" może mylić. Dlatego nic pewnego nie powiem. Jeżeli to grzyb należy odciąć zainfekowane fragmenty i opryskać mirage lub sportakiem i topsinem, natomiast przy niedoborze dolistnie oraz dokorzeniowo uzupełnić braki.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
kerii 10:21, 13 wrz 2017


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Dziękuję bardzo za diagnozę mam nadzieję, że to tylko potas.
____________________
Jola Moja glebo terapia
lojalna_ 10:49, 17 wrz 2017


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Klon shirasawy w połowie ma uschniete liscie. Na lisciach nie ma przebarwien ani zyłkowatych zmian, po przecęciu gałazki czysto bez zmian chorobowych. Lato było u mnie suche był podlewany. Problem sie zaczął po tygodniowym deszczu . Zagladałam płytko przy korzeniu nie jest tam mokro.'

Byz moze przyczyna jest banalna za sucho miał latem? ale czy w taki sposob zasychały by liscie . Prosze o pomoc .



____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
Mazan 12:13, 17 wrz 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Lojalna_

Prorokować nie chcę, dlatego poproszę o fotki szczegółowe. Na niektórych liściach widoczne oznaki plamistości, co mogłoby sugerować zasychanie liści lub zamieranie pędów. Dlatego proszę.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
lojalna_ 15:22, 17 wrz 2017


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
dzieki za tak szybke reakcje .
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
Mazan 16:43, 17 wrz 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Lojalna_

Na fotkach widoczny jedynie mączniak prawdziwy Unincula tulasnei. Różni się tym od innych mączniaków, że początkowo widoczne są białe kropki, które łączą się, ale zachowują wciąż swój 'kropkowy' wygląd. Prawdopodobnie to kolon ciemnolistny, gdyż widoczne są czerwone obrzeża po długotrwałym ataku tego grzyba.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
lojalna_ 16:52, 17 wrz 2017


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
dziekuje Ci bardzo zawsze niezastąpiony )

____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
Michu87 16:41, 29 wrz 2017


Dołączył: 27 cze 2016
Posty: 166
Witam. Czy pomożecie? Wiosną posadziłam klona Fassen's Black. Teraz zauważyłam zmienione liście, które po dotknięciu palcem odpadają. Nie wiem co może być przyczyną takiego stanu rzeczy. Na obrzeżach liście lekko szeleszczą. Bedę wdzięczna za wszelkie rady.
____________________
Ewelina - O ogrodzie myślę w koło...
Mazan 17:14, 30 wrz 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Michu87

To najpospolitsza choroba klonów - mączniak prawdziwy. Można jeszcze zastosować previcur i po 7 dniach mildex.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies