Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby klonów, klon - Acer

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby klonów, klon - Acer

Mazan 09:21, 12 cze 2018

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Wolnyrafael

Tak wyglądają zaburzenia w pracy systemu korzeniowego. Dlatego sprawdź co jest tego przyczyną: choroba grzybowa czy fizjologiczna /np zbyt suche powietrze, brak przyrostów korzeni itd/


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
malgol 09:36, 12 cze 2018


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Mazan napisał(a)
Malgol

Do takiego wniosku mu daleko.
Zrób jeszcze dwukrotny oprysk gwarantem i topsinem lub sarfunem. Podobnie wygląda szara pleśń. Nie dopuść jej do gałązek gdyż może stać się przyczyną zamierania pędów.


Pozdrawiam


Dzieki wielkie Mam obciąć te listki? bo ja to boje się z sekatorek do klona podchodzić ,żeby "nie otworzyć wrót" grzybom
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Mazan 10:38, 12 cze 2018

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Malgol

Inaczej nie usuniesz tych liści. Ostatecznie można je wyłamać, a po usunięciu opryskać żeby ograniczyć możliwości infekcji.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
malgol 13:06, 12 cze 2018


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Mazan napisał(a)
Malgol

Inaczej nie usuniesz tych liści. Ostatecznie można je wyłamać, a po usunięciu opryskać żeby ograniczyć możliwości infekcji.



Pozdrawiam


dziękuje
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
MonaMona 20:35, 12 cze 2018

Dołączył: 11 cze 2018
Posty: 2
Dzien dobry,
Co dolega naszemu klonowi? Jak mu pomoc?

Mamy działkę ogrodową nabytą kilka lat temu. Rośnie na niej okazały, wieloletni klon. Niestety, w tym roku klon bardzo zmizerniał. Zamiast pięknych, dużych liści ma rozproszone, malutkie listeczki. Na niektórych z nich są brązowo-żółte plamki. Klon jest też w ogromnej części pokryty szarym nalotem.
Pan w sklepie ogrodniczym doradził oprysk preparatem Previcur Energy 5 ml na 3 L wody.
Czy to wystarczy? Doradźcie. Jak najwłaściwiej wykonać ten oprysk? A może można zrobić coś jeszcze? Czy da się uratować nasz klon?
MonaMona 20:39, 12 cze 2018

Dołączył: 11 cze 2018
Posty: 2
Zalaczam zdjecia, poniewaz w poprzednim poscie sie nie wgraly.
Szyciu 08:29, 20 cze 2018

Dołączył: 29 maj 2017
Posty: 4
Witam. Już drugi rok baaardzo choruje mi Klon Jesionolistny Odesannum. Pryskałem siarkolem i topspinem na zmianę w zeszłym roku. Ale w tym roku jest w gorszym stanie.
Marzenaka 12:28, 21 cze 2018


Dołączył: 22 mar 2015
Posty: 1575
Co się dzieje z klonem? Posadzony jakieś 1,5 miesiąca temu, od tego czasu wypuścił bardzo dużo nowych liści, widać, że rośnie ale liście nie takie jak powinny być.
____________________
Ogród Marzeny
Toszka 22:34, 21 cze 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
A czy tam mszycy nie ma? Mszyce lubią młode przyrosty klonów.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
elku87 07:40, 19 lip 2018

Dołączył: 19 lip 2018
Posty: 8
Witajcie, mam problemy z klonami. Żółtym usychają liście, ale wyrastają też nowe, na tych fioletowych to chyba jakiś mączniak? Szukam porady co zastosować żeby im pomóc.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies