Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zakręcony ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakręcony ogród

eVka 18:54, 19 lis 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Randapu na pewno bym nie użyła, ocet z gorącą wodą niszczy trawę. Spróbuj w ten sposób.
____________________
DorKa 19:02, 19 lis 2017


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Kasia_CS napisał(a)
Balabym uzywać się roundupu... bo to chyba nie jest az tak duza powierzchnia, zeby ryzykowac z jego użyciem...

Kasiu zgadza się powierzchnia bardzo mała ale to co zostało rośnie w kamieniach. Lopaty nie da się wbić Inny pomysł jakiś masz ?
____________________
Dorka Zakręcony ogród
DorKa 19:26, 19 lis 2017


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Magleska napisał(a)
A ja nie kumam Ty w tym fajnym kółku chcesz mieć trawnik i rabatę przy płocie ? .....czy na odwrót- rabatę z czymś tam w kształcie koła ? .....
Sorki jak nie doczytałam.,ale myślę ,który kawałek chcesz randapowac ?
Bo tam ,gdzie nie ma roślin i ma być sam tłuczeń ,ja bym octu lub jakiegoś innego wyżeracza użyła .....

już tłumaczę Kółko które zostawiłam z trawy ma być docelowo rabatą. Ma tam rosnąć jakieś drzewo widziane z okna kuchennego. Nie chce teraz wycinac wszystkiego,żeby błota za dużego nie zrobić. Tak na wiosnę jak będzie już plan nasadzeń to wytnę trawę z kolka i posadzę co trzeba.

Dookoła kołka będzie tłuczeń ( muszę uzupełnić tam gdzie obecnie wycinam )
I myślę właśnie w tym tłuczniu coś wsadzić , na pewno koło furtki. Katalpę, która rośnie przed ogrodzeniem będę musiała przesadzić (będzie konkurowała z drzewem,które ma być w kółku )
mniej więcej tak :

____________________
Dorka Zakręcony ogród
DorKa 19:28, 19 lis 2017


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
effka napisał(a)
Randapu na pewno bym nie użyła, ocet z gorącą wodą niszczy trawę. Spróbuj w ten sposób.

w łazience używam ale w ogrodzie jeszcze nie p.s też oglądałam ten odcinek o użyciu octu na kwasolubne
____________________
Dorka Zakręcony ogród
DorKa 19:30, 19 lis 2017


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
wiklasia napisał(a)
Kółeczka i łuki wychodzą Ci perfekcyjnie.

dzięki bardzo
____________________
Dorka Zakręcony ogród
eVka 21:26, 19 lis 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
DorKa napisał(a)

w łazience używam ale w ogrodzie jeszcze nie p.s też oglądałam ten odcinek o użyciu octu na kwasolubne

No właśnie trochę się boję lać muszę zrobić próbę na roślinach, na których mi nie zależy i zmierzyć pH przed i po.
____________________
eVka 21:27, 19 lis 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
DorKa napisał(a)

już tłumaczę Kółko które zostawiłam z trawy ma być docelowo rabatą. Ma tam rosnąć jakieś drzewo widziane z okna kuchennego. Nie chce teraz wycinac wszystkiego,żeby błota za dużego nie zrobić. Tak na wiosnę jak będzie już plan nasadzeń to wytnę trawę z kolka i posadzę co trzeba.

Dookoła kołka będzie tłuczeń ( muszę uzupełnić tam gdzie obecnie wycinam )
I myślę właśnie w tym tłuczniu coś wsadzić , na pewno koło furtki. Katalpę, która rośnie przed ogrodzeniem będę musiała przesadzić (będzie konkurowała z drzewem,które ma być w kółku )
mniej więcej tak :


Świetnie to bedzie wyglądać, ale śpiesz tłuczeń czy grys granitowy?
____________________
DorKa 07:45, 20 lis 2017


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
effka napisał(a)

Świetnie to bedzie wyglądać, ale śpiesz tłuczeń czy grys granitowy?

no niestety tłuczeń bo on już tam jest, do tego brzydki kolor ( żółtawo kremowy z domieszka szarości ) więc muszę tylko uzupełnić miejsca gdzie wytnę trawę. W kwestii koloru to pomyslałam ,ze jak zamówię ten najdrobniejszy szary i rozsypie po calości to może przykryje nieinwazyjnie ten kolor i wyrówna teren. Mój tłuczeń leży już tam 5 lat, ma pełno braków wygląda strasznie
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Magleska 08:23, 20 lis 2017


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18369
Fajnie to sobie wymyśliłaś ,co prawda ja za tym kołem ,skoro ma być rabatą ( z korą wysypaną ? Czy coś innego ? ) już bym nic nie sadziła ......chyba .....a ten drobny szary tłuczeń też fajnie wygląda ..... jak go dosypiesz ,to powinien zakryć poprzedni
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
DorKa 08:36, 20 lis 2017


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Magleska napisał(a)
Fajnie to sobie wymyśliłaś ,co prawda ja za tym kołem ,skoro ma być rabatą ( z korą wysypaną ? Czy coś innego ? ) już bym nic nie sadziła ......chyba .....a ten drobny szary tłuczeń też fajnie wygląda ..... jak go dosypiesz ,to powinien zakryć poprzedni

Tak tam będzie rabata najprawdopodobniej z korą bo grys przy kostce w przyszłości to za dużo będzie. Wiesz Madzia ja tez się nie upieram,żeby coś tam sadzić. Ew przy furtce myślałam,żeby tak łyso nie było a jak wysypię ten tłuczeń to sama wiesz jaka robota z ew.sadzeniem potem..
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies