Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zakręcony ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakręcony ogród

DorKa 15:12, 03 paź 2017


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
makadamia napisał(a)


To ja jednak poczekam na eMa


zdecydowanie dobry pomysł
____________________
Dorka Zakręcony ogród
DorKa 09:45, 05 paź 2017


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
zanim pokażę Wam plan z wymiarami ( zamówiony u eMa ) napiszę jaki dobytek jest z tyłu a Wy ocenicie co jest do wykorzystania :

z prawej strony ławeczki :

2x hortensja Diamentino
5 x Morning Light
4 x Jeżówka (nazw nie pamiętam ale różowe )
4 x red baron
4 x pony tails
2 x ice dance
3 frosted curls mint
4 x hortensja ogrodowa ( nie kwitnie od dwóch lat mimo porządnego przykrywania )
1 x modrzew stiff weeper
1 x róża na pniu sweet laguna ( pień ponad 150cm)
1 x róża na pniu Beverly ( pień ok 100 )
2 x rozplenica hameln
7 x lawenda
3 x szałwia
3 x Hortensja Bobo
3 x kulki bukszpan
1 x Hakuro

z lewej strony ławeczki :
generalnie tutaj rośliny są w dobrej formie i rosną ładnie :

5 x frosted curls
6 x kulki danica chyba
1 x cyprysik filifera
3 x tawuła goldflame
1 x klon palmowy ( nie wiem czy coś z niego będzie )
5 x lawenda
1 x trzmielina na pniu
1 x świerk danica
2 x Gracimilius
3 x Lime light
3 x rozchodnik purple empiror ( choruje biedaczek , nie wiem czy cos z niego będzie)
3 x pony tiles
4 x turzyca evergold
4 x rozwar wielkokwiatowy
1 x migdałek na pniu
2 x pęcherznica diablo
1 x berberys żółty
1 x berberys czerowny
____________________
Dorka Zakręcony ogród
makadamia 10:54, 05 paź 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Porządnie zrobiona lista

Rozchodniki zasadniczo nie chorują. Jeśli wygląda nie tak, to zapewne warunki ma niedobrane.
Powinien mieć dużo słońca i suchą, piaszczystą glebę. I to mu wystarcza do życia
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
DorKa 11:01, 05 paź 2017


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
makadamia napisał(a)
Porządnie zrobiona lista

Rozchodniki zasadniczo nie chorują. Jeśli wygląda nie tak, to zapewne warunki ma niedobrane.
Powinien mieć dużo słońca i suchą, piaszczystą glebę. I to mu wystarcza do życia


No właśnie czytałam,że one rosna lepiej w jałowych warunkach. Tam jest dość dobra i wilgotna gleba, pewnie to dlatego. Ale nie mam do nich sentymentu Wywalam.

A zapomniałam jeszcze o czosnkach gladiatorach, które są koło limek. W zeszłym roku ścięłam je zanim zakwitły bo myślałam ,że już po wszystkim A miało być tak pięknie
____________________
Dorka Zakręcony ogród
makadamia 11:12, 05 paź 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
DorKa napisał(a)


No właśnie czytałam,że one rosna lepiej w jałowych warunkach. Tam jest dość dobra i wilgotna gleba, pewnie to dlatego. Ale nie mam do nich sentymentu Wywalam.

A zapomniałam jeszcze o czosnkach gladiatorach, które są koło limek. W zeszłym roku ścięłam je zanim zakwitły bo myślałam ,że już po wszystkim A miało być tak pięknie


Dobra i wilgotna gleba to marzenie ogrodnika
Rozchodnika możesz dać mi, bo ja mam piaski

Jak to ścięłaś czosnki przed kwitnięciem?!
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
DorKa 11:23, 05 paź 2017


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
makadamia napisał(a)


Dobra i wilgotna gleba to marzenie ogrodnika
Rozchodnika możesz dać mi, bo ja mam piaski

Jak to ścięłaś czosnki przed kwitnięciem?!


nie pytaj Wyszły główki i były jakies takie szare więc pomyślałam,że pewnie przeoczyłam moment kwitnienia i ścięłam Potem dopiero podglądając Wasze ogrody zobaczyłam,że kwitnienie w pełni.
Ale ususzone w wazonie też ładnie wyglądały

sama się z siebie teraz uśmiałam uśmierciła nieśmiertelne rozchodniki i obcięła czosnki przed zakwitnięciem. No cóż. No comment.

A rozchodniki chętnie oddam
____________________
Dorka Zakręcony ogród
makadamia 11:59, 05 paź 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
O kurczę.
Widzę, że dłuuga droga przed nami

Jeżeli jesteś z okolic Warszawy, to chętnie podjadę po tego rozchodnika, ale jeśli gdzieś dalej, to oddaj w jakieś bliższe ręce
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
DorKa 12:19, 05 paź 2017


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
makadamia napisał(a)
O kurczę.
Widzę, że dłuuga droga przed nami

Jeżeli jesteś z okolic Warszawy, to chętnie podjadę po tego rozchodnika, ale jeśli gdzieś dalej, to oddaj w jakieś bliższe ręce

Oj dłuuuga
niestety jakieś 300km ale jak chcesz to pocztą wyślę.
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Brzozowadzie... 13:32, 05 paź 2017


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Witam się jeszcze u Ciebie!! Już masz pięknie, ale rozumiem Twój zapał do zmian, bo mam podobnie! Będę śledzić poczynania, bo coś czuję przez skórę, że to za chwilę kolejna perełka na Ogrodowisku będzie
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
DorKa 13:52, 05 paź 2017


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Brzozowadziewczyna napisał(a)
Witam się jeszcze u Ciebie!! Już masz pięknie, ale rozumiem Twój zapał do zmian, bo mam podobnie! Będę śledzić poczynania, bo coś czuję przez skórę, że to za chwilę kolejna perełka na Ogrodowisku będzie


Dziękuję Ci bardzo Oj nie ukrywam po nocach mi się śnią te perełki i marzę by kiedyś w przyszłości taki ogrodowiskowy ogród mieć. Ale piersze koty za płoty bo juz tu jestem.Zapału i chęci mam w nadmiarze a pracę w ogrodzie uwielbiam.

U Ciebie też jest pięknie. Mam nadzieję,że źle nie odczytałaś moich intencji o marzeniach na starość Chodziło mi o to,że teraz dzieci nie wywiozę w Bieszczady ,żeby kozę doiły i wodę ze studni piły Dlatego są to marzenia na starość. Ale klimat Twojego domu to właśnie to . Pięknie.
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies