Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Stary ogród zamkn.

Pokaż wątki Pokaż posty

Stary ogród zamkn.

MariuszG 22:09, 25 sie 2019

Dołączył: 11 wrz 2016
Posty: 538
Krysiu, bardzo mi miło czytając takie słowa . Ogrodowisko jest skarbnicą praktycznej wiedzy i pozwala oglądać ogrody innych pasjonatów, to niesamowicie napędza do działania. Mój ogród jest stary, ale ja go bardzo lubię. On zmienia się nawet sam, zmienia się jego funkcja. Kiedyś pozwalał zarobić na życie, dziś zresztą po części też. Ja staram się gdzieś tam być pomiędzy. Cieszę się, że mogę gospodarzyć z pierwszymi Właścicielami tego miejsca

To te nożyce- świetne są


____________________
Pozdrawiam Mariusz Stary ogród
Gardenarium 07:29, 28 sie 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kupiłeś

Z innego wątku:

MariuszG napisał(a)
Kasiu, przychodzę w odwiedziny ale aż głupio mi pisać, tak masz ładnie. Takie ogrody onieśmielają . Miło, że można się uczyć od takich ogrodników . Wypatrzyłem u Ciebie proso. Też mam, w odmianie 'Heavy metal' ale mi się już drugi rok wywraca. Jakie są Twoje spostrzeżenia? Moje proso rośnie na rabacie z bardzo żyzną ziemią, raczej nie jest jakoś szczególnie podlewane, rabata jest wyniesiona około 5 cm nad poziom trawnika. Staram się je dyskretnie podpierać, ale jednak nie o to chodzi


Trawy generalnie nie potrzebują tak żyznej gleby. Musisz dodać inne rośliny obok blisko do "podpierania".
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 07:30, 28 sie 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
MariuszG napisał(a)
A to zdjęcia najświeższe, bo dzisiejsze. Rabatę bylinową powinienem przewrócić do góry nogami tej jesieni, bo wszystko jest na niej nie tak jak należy






Tutaj ten trawnik kiszka niepotrzebny, wywalaj I lawenda na brzegu też.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Pszczelarnia 09:50, 28 sie 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Mariusz, jesteś! Ja bardzo lubię Twój stary ogród. Podziwiam prace w formowaniu cisów - bardzo pasują do takiego zacnego ogrodu z historią pokoleniową.

A rabatę bylinową sobie przerobisz - to najmniej wymagające rośliny.

Ta ławka drewniana ze szczebelkami urodziwa jest. Zawsze po 2 razy oglądam sobie zdjęcia z Twojego ogrodu.

Te limonki fajnie rozświetlają frontową część z drzewami.


A jak pelargonie w tym roku?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Sonka 17:12, 05 wrz 2019


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2246





JAKIE ŁADNE ZESTAWIENIE.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
sylwia_slomc... 21:48, 05 wrz 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81906
Gardenarium napisał(a)


Tutaj ten trawnik kiszka niepotrzebny, wywalaj I lawenda na brzegu też.

Danusiu a zobacz jak tu ładnie wygląda....
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
zawitka 07:10, 06 wrz 2019


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14044
Nareszcie mogłam obejrzeć Twój ogród .Praca w ogrodzie z pierwszymi włascielami daje dodatkowego kopa.Ogród jest piękny .Masz tyle roślin i kazda zadbana.

Tulipany ----czy donice wkopujesz na zwenątrz czy chowasz ????


Dziękuję za wrzośce --nigdy nie udało mi się wyhodować wrzosów ani wrzośców .
Pozdrawiam
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
anna_grreen 19:12, 30 wrz 2019

Dołączył: 07 mar 2019
Posty: 215
Rabaty bylinowe są piękne. Ja u siebie zrobiłam trochę groch z kapustą. Widzę że masz dużo lawendy. Ja swoją przycielam w tym roku dość późno a teraz znowu kwitnie. Nie wiem czy jeszcze przyciąć czy już zostawić do wiosny. Może podpowiedź. Pozdrawiam.
____________________
Anna Na zakręcie
anna_grreen 19:14, 30 wrz 2019

Dołączył: 07 mar 2019
Posty: 215
O widzę też śliczne czerwone maki, dostałam nasiona, mogę jeszcze wysiać?
____________________
Anna Na zakręcie
sierotka 22:48, 28 lis 2019


Dołączył: 01 kwi 2017
Posty: 4071
Po puk jest ktoś w tym pięknym ogrodzie ?
____________________
spełnione marzenie las brzozowy zapach róż xxx moja wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies