Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Stary ogród zamkn.

Pokaż wątki Pokaż posty

Stary ogród zamkn.

MariuszG 22:25, 18 gru 2019

Dołączył: 11 wrz 2016
Posty: 538




Jak widzicie szału nima
Cieszę się, bo w tym roku, mimo że nie za wiele udało się zdziałać, to wyściółkowałem cisy korą- myślę, że dobrze im to zrobi. Po rozmowie z Witkiem podczas wizyty w Ogrodzie Danusi i Witka, upewniłem się, ze pomysł ze stalowymi listwami jako oddzieleniem rabat od trawnika jest dobry. Tak też zrobiłem i chyba się to u mnie sprawdzi (mam w trawniku dużo podłych rozłogowych turzyc). Zobaczymy w przyszłym sezonie.

Zmykam, pozdrawiam ciepło i czekam na Wasze pomysły albo uwagi co można by zmienić albo poprawić . Samemu czasem trudno coś dostrzec.
____________________
Pozdrawiam Mariusz Stary ogród
deszczowymaj 10:09, 19 gru 2019


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Hej Mariusz

Zmrożone fotki cudne
Mimo późnej pory roku,jeszcze dużo roślin u Ciebie trzyma fason
żywopłocik cisowy piękny,jednak co cis to cis kora w nóżkach na pewno dobrze mu zrobi.

Pozdrawiam
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Pszczelarnia 10:37, 19 gru 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
MariuszG napisał(a)
(...)

Jak widzicie szału nima


Jest!

Cisy - pełen sznyt!
Trawniczek, kanciki, kondycja roślin.

I te piękne zdjęcia!

Jest w Twoim ogrodzie ogród i to najważniejsze.

Co poprawić - Danusia napisała. Ta rabata. Ona może tam być tylko kawałek kiszki trawnikowej trzeba usunąć i na nowo posadzić rośliny. I lawendę zdjąć. Lawenda - tak ale w kontekście śródziemnomorskich nasadzeń a nie bujnej bylinowej rabaty.

Ta lawenda mogłaby być gdzieś w parterze bukszpanowym tam gdzieś, gdzie bardziej formalnie jest.

Przy domu może być "wiejska" bylinowa rabata. Ale jak nie chcesz to można te miejsce sformalizować.

Tu chodzi bardziej o określenie nastroju miejsc w ogrodzie. Mnie się te ławki podobają bardzo u Ciebie - coś jak w kurorcie, jak w ogrodzie wypoczynku pod drzewami. Mi są te widoki bliskie.

Ale się rozpisałam.

Dziękuję za pokazanie zdjęć, ogrodu.
Miłego świętowania Ci życzę w cieple domowego ogniska.








____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Yoko 11:45, 19 gru 2019

Dołączył: 25 lis 2019
Posty: 29
Jest.
Cisy. Jaka to odmiana?
Helen 21:32, 19 gru 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8268
Cisy też mi się podobają, świetnie prowadzone
____________________
Helen - Hortensjowo
sylwia_slomc... 22:53, 19 gru 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
Kanciki brzytwa, a po moich nawet ślad nie został, choć na wiosnę eMuś się napracował przy nich mocno
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
anna_grreen 07:49, 22 sty 2020

Dołączył: 07 mar 2019
Posty: 215
Mariusz masz piękne cisy. Mam pytanie, chciałam sobie zrobić taką półkolistą ściankę powiedzmy długości 3 m z cisów właśnie. Miałaby być tłem dla małej, kolistej rabaty. Nie chcę żeby była wysoka, taka do 1,20m. Czy cisy to dobry pomysł u Ciebie wyglądają świetnie?
____________________
Anna Na zakręcie
MariuszG 22:12, 22 sty 2020

Dołączył: 11 wrz 2016
Posty: 538
Joanno, ciekaw jestem jak to będzie z PH gleby. Mam nadzieję że kora rozsypana jedynie po wierzchu nie obniży jej odczynu. Najważniejsze żeby nie parowała woda

Ewo, ogromnie wdzięczny jestem za to co napisałaś , bardzo cenne jest spojrzenie kogoś innego. Żal mi jest tej lawendy ruszać, z drugiej strony ta rabata jest niepraktyczna. Zrobiłem sobie listę gatunków i doszedłem do niemal 30. Chciałbym spróbować ją zmienić, ale tym razem z planem, ze szkicem.

Yoko, cisy mam w odmianie Hicksii, przy ścianie domu rośnie niski żywopłot z odm. Elegantissima. Moje cisy sadzone były w 2015 roku, ale za radą Toszki bardzo mocno je tnę, żeby były gęste. Przez to wciąż nie przekroczyły pół metra .

Sylwio, Wasz areał przy moim to jak miejski skwer i park narodowy . Tylko że Wy jesteście tytanami pracy. Podziwiam nieustannie i dziękuję za tę możliwość .

Anno, cisy są dobre na wszystko to wspaniałe rośliny na tło. Zdecydowanie polecam. Poszukaj egzemplarzy takich po 0,5 m chociaż, to uzyskasz ładne tło przy odrobinie pielęgnacji w ciągu 3 lat. Moje cisy sadzone wzdłuż płotu to były nierozgałęzione patyki po 30 cm. Sadzilem co 70 cm. Powinny być większe i sadzone gęściej, ale nie byłoby mnie na nie stać
____________________
Pozdrawiam Mariusz Stary ogród
MariuszG 22:22, 22 sty 2020

Dołączył: 11 wrz 2016
Posty: 538
Na jesieni zabrałem się za przygotowanie nowego miejsca na warzywnik i jagodnik.

Będę miał jabłonie rozpięte na espalierze, posadziłem krzewy jagodowe, żywopłot grabowy. Ciekawe czy w tym roku będzie już widać zarys tego miejsca...

Czekam na budki dla ptaków, przybędzie 10 nowych, bo dotychczasowe zaczęły spadać. Pora na wymianę





____________________
Pozdrawiam Mariusz Stary ogród
sylwia_slomc... 22:24, 22 sty 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
Ooo dzieje się
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies