Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Stary ogród zamkn.

Pokaż wątki Pokaż posty

Stary ogród zamkn.

MariuszG 22:45, 22 sty 2020

Dołączył: 11 wrz 2016
Posty: 538
Sylwio, na razie się nie dzieje jeszcze . Może to głupio zabrzmieć, ale ten czas- przerwa od prac w ogrodzie (oczywiście u mnie, bo Wy wciąż działacie) jest bardzo mi potrzebny i niech jeszcze trwa. Teraz każdą chwilę pochłania szkoła i praca, przynajmniej nie jest żal, że nie można na zewnątrz popracować. Chociaż posadziłem w zeszłym tygodniu 8 ciemierników . Patrzyłem na Wasze wycinki i sam chyba za dwa tygodnie wezmę się za drzewka owocowe, jeśli pogoda pozwoli.
____________________
Pozdrawiam Mariusz Stary ogród
anna_grreen 10:21, 23 sty 2020

Dołączył: 07 mar 2019
Posty: 215
Dziękuję za informacje.Cisy to dobry pomysł. Trzymam kciuki za warzywniak.
____________________
Anna Na zakręcie
Zana 21:49, 23 sty 2020


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
MariuszG napisał(a)




Zachwyciłam się tym ujęciem, te ławeczki są takie proste i takie przez to urocze. Doskonale tu pasują. Żeby tylko nie przyszło do głowy pozbyć się ich, są naprawdę urokliwe.
Bardzo dawno mnie u Ciebie nie było, z wielką przyjemnością nadrobiłam spore zaległości. Bardzo mi się podoba nowa rabata ze stożkami, którą pokazałeś w sierpniu. Mimo, że młodziutka to już pięknie się prezentuje.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
MariuszG 15:50, 25 sty 2020

Dołączył: 11 wrz 2016
Posty: 538
Anula, dziękuję bardzo mi miło. Ławeczka ta pierwsza jest rzeczywiście stara, bo to jest dawna szkolna ławka. Nie wiem skąd się u nas wzięła, ale była od zawsze . I tak pewnie zostanie .


Dziś wyszedłem pozdejmować lampki z drzew i krzewów. Przy okazji zrobiłem dokładniejszy obchód ogrodu. Tak mi się zdaje, że mimo przedziwnej zimy to nie jest źle. Rośliny nie odstają za bardzo od zeszłych lat. Może jest tydzień lub dwa do przodu.



Kwiatostany sadźca się wykruszyły i została taka ładna konstrukcja


Irysy i werbena wcale nie wiedzą że jest środek zimy

____________________
Pozdrawiam Mariusz Stary ogród
MariuszG 15:53, 25 sty 2020

Dołączył: 11 wrz 2016
Posty: 538
Aster amellus nie stracił na urodzie, mimo że wygląda zupełnie inaczej




Uncinia ma chyba szansę przeżyć zimę. Miałem ją wykopać i przezimować w chłodniejszym miejscu w domu ale zrezygnowałem.


Rojniki
____________________
Pozdrawiam Mariusz Stary ogród
MariuszG 15:56, 25 sty 2020

Dołączył: 11 wrz 2016
Posty: 538
Pieris ''Debutante'' za miesiąc albo półtora powinien rozkwitnąć ładnie na biało



Te narcyzy kwitną cały rok


Budzą się pomału ranniki
____________________
Pozdrawiam Mariusz Stary ogród
MariuszG 16:02, 25 sty 2020

Dołączył: 11 wrz 2016
Posty: 538
A to nie pamiętam jak się nazywa. Zawsze wychodzą liście w styczniu - lutym. Kwitnie na biało dopiero w maju. Ma spore cebule, nieco mniejsze od narcyzów. I na pewno nie ma nic wspólnego z czosnkiem, bo roztarte liście nie mają zapachu.




Krokusy w lebiodce


Swoją drogą kwiatostany lebiodki jakie ciekawe
____________________
Pozdrawiam Mariusz Stary ogród
MariuszG 16:06, 25 sty 2020

Dołączył: 11 wrz 2016
Posty: 538
Rabata wilczomleczowa. One są wspaniałe zimą ładne są takie kolorwe



____________________
Pozdrawiam Mariusz Stary ogród
MariuszG 16:09, 25 sty 2020

Dołączył: 11 wrz 2016
Posty: 538
W tarasie, pomiędzy kostką brukową i klinkierem od Bożego Narodzenia kwitnie bratek . Dookoła jest raczej szaro i mało ciekawie, więc jego kwiaty z daleka rzucają się w oczy



Od miesiąca kwitną też ciemierniki czarne, tyle że białe . (nazwa podobno pochodzi od koloru korzeni, ale one też mi się nie wydawały być bardziej czarne od korzeni innych roślin)

____________________
Pozdrawiam Mariusz Stary ogród
MariuszG 16:11, 25 sty 2020

Dołączył: 11 wrz 2016
Posty: 538
Ciemierników w ogóle w ogrodzie całe mnóstwo



____________________
Pozdrawiam Mariusz Stary ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies