Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Stary ogród zamkn.

Pokaż wątki Pokaż posty

Stary ogród zamkn.

Helen 19:57, 05 cze 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8291
MariuszG napisał(a)
Helen, te ślimaki w skorupkach u mnie nic niedobrego nie robią lubię patrzeć jak wychodzi to towarzystwo po deszczu. Gorsze są te kluchy bez skorupek, o tych to nie lubię

Właśnie wróciłam po wyłapywaniu tych bez skorupki... tych w skorupkach jest mało, ale u mnie one też są żarłoczne. Tylko mają inny kolor skorupki niż u Ciebie...
Ogólnie temat brrrr...
____________________
Helen - Hortensjowo
MariuszG 20:51, 05 cze 2020

Dołączył: 11 wrz 2016
Posty: 538
U mnie te w skorupkach są bardzo kolorowe, tylko że małe. A ten na zdjęciu jest wielki, ma skorupkę jak orzech włoski. One u mnie wcinają opadłe liście, albo takie już lekko zbutwiałe części roślin.

Dla Ciebie mój mieczyk bizantyjski



____________________
Pozdrawiam Mariusz Stary ogród
Helen 21:00, 05 cze 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8291
Ty chyba zaklinasz te ślimaki;D One u mnie zeżarły kiełkujące dalie, szałwie, inwazyjne fiołki i niektóre jeżówki mają pogryzione liście. Bardzo ich nie lubię...

A mieczyk mnie zauroczył, jest śliczny dziękuję
____________________
Helen - Hortensjowo
AniazZielone... 11:04, 08 cze 2020


Dołączył: 08 mar 2016
Posty: 498
Mariusz, poidełko śliczne, też myślałam, żeby dać ptakom, ale my mamy niedużą rzeczkę i tam się pluskają, nawet jak jest wyłączona to stoi w niej woda☺
Owoców to w tym roku u Ciebie nie zabraknie, ale z tego to się tylko cieszyć
Mieczyk piękny, u mnie dopiero tylko liście, i będę miała mało, bo karczownik sobie poużywał w zeszłym roku.
Róża cudna, marzy mi się pnąca, ale wystarczy mi jak popatrzę na tą, co mi sąsiadka przy siatce wsadziła, to tak jakbym miała swoją, tylko nie muszę jej pielęgnować
Szczaw też miałam, ale to też przysmak karczownika, tak jak i lubczyk
Życzę Tobie także udanego tygodnia, niech zdrowo wszystko rośnie oprócz chwastów ☺
Pozdrawiam
____________________
Ania Moje miejsce na ziemi
MariuszG 22:46, 09 cze 2020

Dołączył: 11 wrz 2016
Posty: 538
Helen, moje też nie są takie zupełnie święte . Szarłaty mam nadjedzone. Chyba że to te kluchy zrobiły , za rękę nie złapałem . Mieczyk taki jak i Twój, muszę go wykopać w tym roku, żeby się nie zasiedział.

Aniu, masz rację, ptaki na pewno będą wolały rzeczkę. Możesz zrobić płaskie poidełko dla pszczół i bzygów. U mnie przylatują całe chmary. Współczuję Ci karczownika, trudno współdzielić ogród z takim gościem . Ty masz tyle ciekawostek w ogrodzie, że niczym nowym pewno nie zaskoczę .


Zostawiam dla Was róże, szkoda że nie można przesłać zapachu

'Maigold'



'Friesia'
____________________
Pozdrawiam Mariusz Stary ogród
MariuszG 22:51, 09 cze 2020

Dołączył: 11 wrz 2016
Posty: 538
Primula auricula 'Crimson Glow'


Róża wspina się po śliwce. Dosadziłem jej w zeszłym tygodniu powojnika, żeby kwitło coś w drugiej połowie lata



Cieszę się na kwitnienie agapantów, w tym roku niestety tylko niebieski . Ale czekam na dwie nowe odmiany



I w drugiej części ogrodu jest jeszcze takie poidełko
____________________
Pozdrawiam Mariusz Stary ogród
MariuszG 22:53, 09 cze 2020

Dołączył: 11 wrz 2016
Posty: 538
Zakwitły czosnki Krzysztofa




Kupiłem dużo lilii na wyprzedaży , czekam na przesyłkę, a w międzyczasie przygotowałem nową rabatę tylko dla nich. Ciekawe czy zakwitną jeszcze w tym roku...

____________________
Pozdrawiam Mariusz Stary ogród
Helen 06:02, 10 cze 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8291
Bardzo mi się podoba wspinanie róży po śliwce. Rozumiem, że to nie jest ze szkodą dla śliwki, bo byłoby żal owoców
Fajnie tworzysz swój ogród a o przygotowanych dołkach na lilie ze szpalerkiem cisów nie wspomnę No, pracuś jesteś

No i jeszcze muszę dopytać o trawnik - co robisz, że jest taki bez chwastów a zagęszczenie ładne?
____________________
Helen - Hortensjowo
MariuszG 22:03, 10 cze 2020

Dołączył: 11 wrz 2016
Posty: 538
Helen, róża śliwce chyba krzywdy nie zrobi, ona słabo rośnie, ale trochę ją rozwesela teraz . Lilie już posadzone, przepiękne przysłali. Mam nadzieję, że zakwitną w sierpniu. Teraz pada ładny deszcz i ma tak padać aż do niedzieli. To dobrze, bo ziemia nasiąknie. W dołki nasypałem hydrożelu bo moja ziemia raczej jest lekka i nie trzyma wody.

Trawnik chyba tylko na zdjęciu tak wygląda. Ten trawnik to jest parking dla samochodów klientów mojego Taty i jest mocno rozjeżdżony. Wrzucę może jutro zdjęcia chwastów jakie w nim rosną . Najlepiej podobają mi się jaskry, takie niskie urosły i cały łan stokrotek.
____________________
Pozdrawiam Mariusz Stary ogród
Helen 22:08, 10 cze 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8291
Mariusz, wrzuć zdjęcia lilii miejscówki miały świetne
____________________
Helen - Hortensjowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies