Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Stary ogród zamkn.

Pokaż wątki Pokaż posty

Stary ogród zamkn.

mirkaka 07:24, 14 lut 2018


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9390
Witaj, intrygująca nazwa wątku. Wspaniały szpaler lawendy, urzekły mnie też dalie swoim kolorem
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Pszczelarnia 17:23, 14 lut 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Fantastyczny wątek. Proszę o więcej zdjęć.

Widać, że tu w Twoim ogrodzie toczy się życie.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Aurelllia 20:17, 27 lut 2018


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Witaj W końcu do Ciebie dotarłam Widzę dużo podobieństw Przede wszystkim, że ogród jest stary tak jak u mnie i starasz się wprowadzić do niego ciekawe elementy Ja ten swój też tak jak Ty zostawiłam w takich samych ramach i osiach widokowych - uzupełniając je tylko jakimiś nowymi nasadzeniami Widzę, że eukomis u Ciebie w doniczce, to i ja swojego w tym roku tak posadzę, bo bardzo ładnie to wygląda Ścieżki betonowe też były u mnie, ale jak kładli przewody do domofonu to zostały skute, potem przez trochę czasu były po prostu naturalne, tylko to pielenie ciągłe ich to masakra i 3 lata temu została zrobiona kostka na wejściu
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
MariuszG 21:07, 28 lut 2018

Dołączył: 11 wrz 2016
Posty: 538
Mirko! Miło mi Cię gościć . Lawendę siałem sam, ze względu na kosmiczną cenę w czasie kiedy zakładałem tą obwódkę . Dalie ze zdjęć to powinny być "Downham Royal".

Lawenda w pełni sezonu dla Ciebie


____________________
Pozdrawiam Mariusz Stary ogród
Piotr_ 21:09, 28 lut 2018


Dołączył: 13 sty 2014
Posty: 2987
Witaj bardzo ładny ogród podziwiam a lawendę kocham i mam jej sporo podziwiam
____________________
Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu / Wizytówka-Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu Pozdrawiam Piotrek
koliber 21:19, 28 lut 2018


Dołączył: 07 sty 2017
Posty: 3649
Kanciki również lubię robić

Pozdrawiam
____________________
Zielona przestrzeń
MariuszG 22:38, 28 lut 2018

Dołączył: 11 wrz 2016
Posty: 538
Ewo, och, takie słowa . Bardzo, bardzo podnoszą one na duchu .
Aurelio, Twój ogród znam i ogromnie mi się podoba . Bardzo lubię chodzić po Warszawie i podglądać ogrody przy starych kamienicach, bo mają w sobie to coś . Eukomisy w doniczce rosły dobrze, na zimę wykopałem jak pacioreczniki. Dobre jest to, że można je bez problemu przestawiać z miejsca w miejsce. Moje stały w półcieniu, bo na słońcu przez większą część lata więdły. Wiele osób na Ogrodowisku uprawia lub uprawiało je w gruncie, ponoć zimują, ale zdarza im się wymarzać . Ścieżki betonowe bardzo lubię, są oprócz nich też ułożone z kostki betonowej w kilku kolorach i klinkierowe murki. Czyli dokładnie tak, jak nie powinno się robić . Każdy coś dodawał w ogrodzie od siebie i to też ma swój urok.
Piotrze, dziękuję Ci bardzo . Podziwiam Twój zapał do uprawy egzotycznych roślin. A najbardziej to jak dajesz radę je zimować . Ogromnie podobają mi się szorstkowce i obawiam się, że kiedy tylko gdzieś je spotkam to będę miał kolejny zimowy kłopot .
Aneto, prawda, że to odstresowuje? A najlepsze, że wcale nie trzeba się wybrudzić przy tym.
____________________
Pozdrawiam Mariusz Stary ogród
MariuszG 22:43, 28 lut 2018

Dołączył: 11 wrz 2016
Posty: 538
Więc dziś będę monotematyczny i będzie wiosna i warzywa .

Mój tunel foliowy na pewno nie jest najpiękniejszy, mógłby być ładną, przestronną szklarenką ( i w końcu będzie ), ale i tak przynosi dużo dobrego . Eksploatuję go cały rok.




____________________
Pozdrawiam Mariusz Stary ogród
MariuszG 22:50, 28 lut 2018

Dołączył: 11 wrz 2016
Posty: 538
W marcu zaczynam od wysiewu rzodkwi, zwykłej i białej odmiany "Sopel lodu", potem pojawia się sałata. Kiedy robi się cieplej wysiewam do małych doniczek ogórki, a gdy jest już naprawdę ciepło wysadzam właściwe warzywa czyli pomidory . Na zewnątrz zawsze są dynie, kabaczki albo cukinie, koniecznie ogórki, pietruszka zjadana przez nornice , czasem jest też bób.




____________________
Pozdrawiam Mariusz Stary ogród
MariuszG 22:53, 28 lut 2018

Dołączył: 11 wrz 2016
Posty: 538


____________________
Pozdrawiam Mariusz Stary ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies