Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Kret, krety - sposoby na kreta

Pokaż wątki Pokaż posty

Kret, krety - sposoby na kreta

dajana 16:11, 25 mar 2012


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
Krety też są pożyteczne.Wiele naszych roślin zjadane są przez pędraki ,ślimaki drutowce oraz larwy i poczwarki innych gatunków Goszcząc krety, nasze rośliny nic z powyższego gatunku nie ruszy .Czytałam ze krety zjadając te wszystkie szkodniki wynoszą się same. Pędraki zjadają roślinę od korzeni ,nie widzimy tego gołym okiem aż do dnia w którym roślina nam pada ..Możemy więc być pewni że tam gdzie pojawiają się szkodniki naszych roślin pojawiają się i krety Kto zatem jest większym szkodnikiem ? No tak te nieszczęsne kopczyki mogą wkurzyć Miałam kiedyś psa właściwie to była panienka bardzo łowna .Z okna obserwowałam co robiła na łąkach .Wyciągała krety z ziemi i przynosiła nam do garażu ,żywe nie martwe Miała obdarty zawsze pyszczek bo bidulki bardzo się broniły Kretów nie wolno zbijać są pod ochroną a poza tym są urocze Osobiście je uwielbiam A może warto je zaakceptować wtedy same się przeniosą?
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
Basiaw 08:48, 27 mar 2012


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Dajano, ja wiem, że krety zjadają pędraki, ale mordują też bardzo pozyteczne dżdżownice, do tego jak raz za razem wywalają kopiec przy nasadzie młodego drzewka, to długo to drzewo tego nie wytrzyma.
U mnie dżdżownic jest bardzo dużo, w trawie zawsze mnóstwo ich "kopczyków" i pewnie mnóstwo ich poległo gdy kret u mnie buszował.
Chciałam kreta wypłoszyć, wlewałam rózne aromatyczne cuda do kopców, wkladalam pułapki rurkowe, w które powinien kret się złapać, ale notorycznie wypełniał je ziemią i szedł obok.
Naprawdę, nie dał mi wyboru i dlatego poległ.
Co do ochrony, to jak najbardziej, jest pod ochroną ale poza ogrodem.
____________________
Nasz mały, zielony świat
Gardenarium 19:10, 08 kwi 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jeśli zastosujesz ten sposób, napisz nam o efektach jego działania. dobrze?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Pwl 02:04, 09 kwi 2012


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 925
Basia_1987 napisał(a)
Dzisiaj u Mai w ogrodzie pokazali taki środekożegnanie kretem repelent firmy Zielony Dom,niedługo wypróbuję


też oglądałem... wrażenie zrobiło straszne, taki pistolet petarda, domyślam się że flaki będą bryzgały po ogródku xD
____________________
paweł
wawik 04:34, 09 kwi 2012


Dołączył: 15 lip 2011
Posty: 468
Pwl napisał(a)
domyślam się że flaki będą bryzgały po ogródku xD

Pewniakiem jest że nie będą bryzgały, tylko użyżnią nasz ogródek.
____________________
Basiaw 09:58, 09 kwi 2012


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Moja Mama przez chwilę zastanwiała się nad taką petardą, ale z racji stałej bytności bardzo ruchliwego wnuczka nie chce ryzykować. Strach pomysleć, co by się stało, gdyby dziecko wyciagnęło taką petardę z ziemi. Poza tym to droga sprawa, ponad 200 zł
____________________
Nasz mały, zielony świat
Gardenarium 12:07, 09 kwi 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jestem trochę zdziwiona, że to było reklamowane w tym programie, wydaje mi się, że ogłusza kreta ale go nie rozrywa na kawałki
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Milka 12:10, 09 kwi 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Basiaw napisał(a)
Moja Mama przez chwilę zastanwiała się nad taką petardą, ale z racji stałej bytności bardzo ruchliwego wnuczka nie chce ryzykować. Strach pomysleć, co by się stało, gdyby dziecko wyciagnęło taką petardę z ziemi. Poza tym to droga sprawa, ponad 200 zł


Droga i nieskuteczna, to juz za mną, a krety są nadal!!!
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Pwl 12:49, 09 kwi 2012


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 925
irena_milek napisał(a)

Moja Mama przez chwilę zastanwiała się nad taką petardą, ale z racji stałej bytności bardzo ruchliwego wnuczka nie chce ryzykować. Strach pomysleć, co by się stało, gdyby dziecko wyciagnęło taką petardę z ziemi. Poza tym to droga sprawa, ponad 200 zł


Droga i nieskuteczna, to juz za mną, a krety są nadal!!!


Czyli jedynym skutecznym wyjściem jest siatka, jej zastosowanie wymaga sporo pracy ale
mamy potem spokój na lata. Uważam że warto. Krzywda nie dzieje się ani kretom ani naszemu
trawnikowi. Trzeba tylko dociągać siatkę do samego końca trawnika który chcemy wyznaczyć,
potrafią znaleźć nawet brakujące 10 cm i wyjść w tym miejscu.
____________________
paweł
Pwl 12:52, 09 kwi 2012


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 925
Gardenarium napisał(a)
Jestem trochę zdziwiona, że to było reklamowane w tym programie, wydaje mi się, że ogłusza kreta ale go nie rozrywa na kawałki


Bardziej pasowałoby do programu pirotechnicznego albo myśliwskiego Maja zamieniła się w łowcę w ogrodzie
____________________
paweł
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies