Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Schnące tuje przy zasolonej drodze

Pokaż wątki Pokaż posty

Schnące tuje przy zasolonej drodze

halaston 21:39, 26 maj 2018

Dołączył: 26 maj 2018
Posty: 2

Witam!
Przyczyną schnięcia iglaków jest sól drogowa z solarek. Czy jest szansa na uratowanie ich, a jeśli tak to co mogę zrobić? Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za pomoc.

Karol99 23:09, 26 maj 2018


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Sól na pewno, ale myśle, ze także ogromna susza im doskwiera patrząc, ze nawet trawa cienko rośnie. Nikt ich nie podlewa i są strasznie zabiedzone.
Musiałbyś systematycznie nawadniać w okresie suszy, dolistnie nawozić. Odobudowa potrwa w ich przypadku naprawdę dość długo.
Poza tym, ja nie wiem czy one maja szanse być w tym miejscu ładne. Suche powietrze im nie służy przez co tez wyglądają jak wyglądają. Wiele czynników się nakłada na siebie, nie tylko sól.

Jest przecież tyle drzew, które mogą być sadzone przy drogach, dlaczego wybór padł akurat na tuje?
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
halaston 01:25, 27 maj 2018

Dołączył: 26 maj 2018
Posty: 2
Witam!
Podlewam je średnio co drugi dzień po około 10 litrów wody na sztukę. Myślę, że może to być również wina gleby. Jest niesamowicie jałowa w tym miejscu, a jest to wynikiem przekopania odcinka pod wodociąg. Wierzchnia warstwa została wymieszana z głębszym podłożem, gdzie zalegał piach.
A co do wyboru tuj, mam ich wiele w ogrodzie i tam ładnie rosną. To chyba po prostu przyzwyczajenie, no i brak wiedzy co sadzić przy drodze. A co byś polecał w tym miejscu zamiast iglaków?
Gardenarium 19:58, 24 cze 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Berberysy.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies