Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby i szkodniki buków - buk, Fagus

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby i szkodniki buków - buk, Fagus

Gardenarium 18:31, 28 maj 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Źle zobaczyłaś, ten o którym mówię jest w płynie, nie w aerozolu i rozcieńczonym opryskujemy oraz podlewamy buka w korzenie, dzięki temu duże okazy są ochronione. Stosowaliśmy taki sposób, ponieważ polecił nam szef Substrala, podczas nagrywania programu u nas w ogrodzie.
Tak jak jest napisane - Na roślinie działa powierzchniowo, systemicznie i wgłębnie.

Systemicznie oznacza, że krąży z sokami w roślinie.

http://www.floks.pl/dlugo-dziala-owadobojczy-proagro-100-sl-25ml-substral,id156.html
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
nowel3 09:51, 18 cze 2013

Dołączył: 18 cze 2013
Posty: 1
Od siedmiu lat borykam się z mszycą zdobnuczką .Pryskałam wieloma preparatami niestety po pewnym czsie powracały.Mam zamiar zastosować Pro Agro przez podlewanie.Moje drzewko rosnie na rabadce gdzie są inne roślinki jak lawenda,, hortencja irga itd.mam pytanie czy podlanie preparatem Pro Agra nie zaszkodzi kwiatom jak często i w jakim zozcieńczeniu stosować podlewanie na mszycę zdobniczkę.
Sebek 23:09, 19 cze 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Podlanie tym preparatem na pewno nie zaszkodzi innym roślinom. Dawki są zawsze wypisane na opakowaniu - albo dostosowane do roślin albo do grupy szkodników
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Sebek 23:12, 19 cze 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Stosujemy go również na zewnątrz
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Loosiuu 13:41, 08 lip 2013


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
Co się dzieje z bukiem? Pryskałem Topsinem i nic nie dało, jest nawet gorzej. Chyba tak nie przebarwiają się normalnie liście? Może brakuje mu czegoś?




____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
Gardenarium 08:15, 11 lip 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Czy coś mu sią zmieniło odnośnie warunków w jakich rośnie?
Może woda z nawozem z trawnika spływa, albo poziom wód się podniósł. Analiza chemiczna gleby mogłaby wyjaśnić sprawę. Ja się nie spotkałam z takimi objawami, zanika barwnika, zielenieje na brzegu - nie wiem co to.

Może chloroza? Zobacz czy nie jest posadzony z agłęboko, bo on nie lubi.

Pomyśl co ostatnio w okolicy buka robiłeś? Opryskiwałeś w upał, no nie wiem, Jakby brakowało czegoś w glebie albo było za dużo. Na grzyb to nie wygląda. byłyby brazowe uschnięte brzegi albo pozwijane listki,
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Loosiuu 19:22, 12 lip 2013


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
Jak skończy się deszcz i trochę przeschnie to zrobię pomiar pH. Raczej jest wsadzony odpowiednio, bo czytałem Twoich porad zanim wsadziłem. Od wiosny nic nie robiłem. tylko podlewałem florowitem ze 3 razy i raz opryskałem, gdy się to zaczęło (wieczorem). Dziwne. Może brakuje mu czegoś... Zobaczymy jak zbadam glebę.
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
Loosiuu 21:25, 13 lip 2013


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
Zbadałem glebę i ma odczyn pH 7,5. Podobno buki lubią zasadową, może jednak zakwasić lekko?
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
Gardenarium 22:37, 13 lip 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Buki lubią lekko kwaśną, ja tak przynajmniej robię. Wg mnie za wysokie pH.

Może też nawóz niedobry, zbyt "zasadowy".
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Loosiuu 02:50, 14 lip 2013


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
W takim razie lekko zakwaszę ziemię. Może pomoże.
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies