Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby i szkodniki buków - buk, Fagus

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby i szkodniki buków - buk, Fagus

IrenaIrena 06:46, 02 lut 2015

Dołączył: 12 sty 2015
Posty: 19
Bardzo serdecznie dziękuję za odpowiedz myślę jeszcze poczekać ten tydzień i tak w połowie lutego zabieramy się do pracy bardzo dziękuję
Jeszcze jedno mam pytanie jakie rośliny iglaki liściaste można posadzić pod świerkiem posadziłam wierzbę Iwa

wys.3m dalej nie ma pojęcia co z iglaków można ..podcięliśmy gałęzie na wysokość 3-4m i powstało puste miejsce ..to jest już ponad 30letni świerk ale rośnie nadal bardzo pięknie w gorę ..i tu pytanie następne ile można skrócić świerka i czy można to robić bez zezwolenia ..jeszcze jedno .. znalazłam na allegro ProAgro ..ponoć wyprzedaż zapasów ..nie wiem czy kupić pisała Pani Danusiu Ze to dobry preparat na mszyce ...pozdrawiam serdecznie
____________________
margi 16:20, 10 lut 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 1143
Możesz dać namiary na ten preparat
____________________
gosia - Trzeba zacząć wszystko od początku***Same wątpliwości
Gardenarium 19:03, 10 lut 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Świerk możesz podkrzesać bez zezwolenia, pod nim posadź hortensje bukietowe, wierzba iwa nadaje się do wyrzucenia. Chwast nic niewart.

Tu masz wzory jak pociąć

http://www.ogrodowisko.pl/watek/1202-swierk-klujacy-picea-pungens
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
muza 03:18, 13 mar 2015


Dołączył: 20 kwi 2012
Posty: 197
Witam , mam pytanie. Mój buk posadzony w ubiegłym roku bardzo mocno chorował , walczyłam z mszycą . Tydzień temu podcięłam mu pelerynkę i powinnam zastosowaç jakiś oprysk w ramach profilaktyki. Ale którym z dostępnych środków? Przeczytałam ten wątek i wiem , ze nic nie wiem bardzo proszę o wskazôwki jak uniknąć mszycowej zarazy . Pozdrawiam
____________________
Ani ogród dla leniwych
Mazan 15:05, 13 mar 2015

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Muza

Określ w miarę dokładnie na co chorował lub opisz jak najdokładniej chorobę. Do profilaktyki jest dość szeroka gama śor i trudno określić czym zapobiegać.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
muza 16:56, 14 mar 2015


Dołączył: 20 kwi 2012
Posty: 197
Listki buka pokryte byly bialym nalotem od spodu czyli była to mszyca chyba było tego dużo wiec opryski robiliśmy dwukrotnie . Listki były poskręcane takie bez życia . Jeszcze pryskaliśmy go na grzyba. Jesienią potraktowałam buka jesiennym nawozem . . Tej wiosny chciałabym zadbać o niego solidne , oprysk , nawożenie . ..... Ocziwiście nie pamietam nazwwy buka ale liczę na pomocna dłoń Mazanie czy , kiedy i czy zrobić oprysk profilaktyczny przed wegetacja, jaki nawóz zastosować. Pozdrawiam
____________________
Ani ogród dla leniwych
muza 20:14, 14 mar 2015


Dołączył: 20 kwi 2012
Posty: 197
maj 2014
[


Chyba nie mam fotek buka w trakcie choroby ale moze jakoś gatunek mi zidentyfikujesz
____________________
Ani ogród dla leniwych
Mazan 18:05, 15 mar 2015

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Muza

Szkodnik to zdobniczka bukowa - przynajmniej tak ją przedstawiłaś. Zimuje w postaci jaj w łuskach pąków i spękaniach czy szczelinach gałęzi. W okresie bezlistnym, gdy temperatura wzrośnie pow. 12*C opryskaj promanalem, jeśli mimo to mszyca będzie - mospilanem, gdy już będą liście.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
muza 02:59, 20 mar 2015


Dołączył: 20 kwi 2012
Posty: 197
Mazan dziękuję. Będę działać
____________________
Ani ogród dla leniwych
Kacha123 16:14, 09 maj 2015


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 11707
Mam zdobniczkę na bukach. Dzisiaj zrobię oprysk Mospilanem. I mam pytanie, po jakim czasie trzeba powtórzyć oprysk? Czy zrobić też profilaktycznie oprysk na grzyba? Ktoś pomoże?
____________________
Kacha Mój ogród pod górkę
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies