Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby i szkodniki wiązów, wiąz - Ulmus

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby i szkodniki wiązów, wiąz - Ulmus

smotus 17:34, 03 cze 2018

Dołączył: 03 cze 2018
Posty: 1


Dzień dobry,
Proszę o pomoc. Coraz więcej liści jest chorych. Bardzo proszę o informację czym to potraktować.
Dziękuję.

Gardenarium 08:32, 27 sie 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
sullifan napisał(a)
Witam

Coś złego dzieje się z moim wiązem. Liście staja się dziurawe, kilka gałązek z żółtymi jak na zdjęciach. Znalazłem też złożone jakieś jaja na spodzie liścia. Co to może być, co powinienem zrobić aby leczyć drzewo?
Dodam, że w ostatnim czasie na drzewie gości stadko wróbli, pytanie czy to one nie kaleczą liści...

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 09:16, 27 sie 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
okoogrodu napisał(a)
Czy powie mi ktoś co się robi z moimi wiązami.
Jestem załamany Proszę o poradę. Dziękuję

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mazan 14:39, 28 sie 2018

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Sullifan

Prawdopodobnie zaatakowały dwa gatunki. Skoczek wiąziak oraz inny. Zbyt daleko liść od obiektywu. Sportak powinien pomóc lub karate.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Mazan 14:45, 28 sie 2018

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Okoogrodu

Masz jakiegoś szkodnika kłująco ssącego. Niewiele mogę powiedzieć o "białych przecinkach" na liściach, ale to one są przyczyną. Możesz zastosować apacz lub mospilan.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
malinia 21:40, 07 wrz 2018


Dołączył: 09 cze 2018
Posty: 943


Dzis w korze mojego wiaza znalazlam takie coś....cale lato wydawało mi sie ze mieszka na nim rodzina mini pająków...czy co pająk zrobil kokon czy mam się bać kokon w środku byl pusty...
____________________
Malwina po-nitce-do-klebka
anbu 15:46, 11 maj 2019


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Co jest temu Wiązowi?
Część liści ma takie narośla


____________________
Ania Ogród Ani :)
Mazan 19:50, 11 maj 2019

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Anbu

To mszyca wiązowo-zbożowa.
Poskutkować może apacz lub mospilan.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
anbu 22:20, 11 maj 2019


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Mazan napisał(a)
Anbu

To mszyca wiązowo-zbożowa.
Poskutkować może apacz lub mospilan.


Pozdrawiam


Mazan dziękuję
____________________
Ania Ogród Ani :)
sullifan 14:06, 15 cze 2019

Dołączył: 18 mar 2015
Posty: 30
Witam

Mój wiąz cierpiał na bawełnice wiązowo zbożową (jak co roku) i został opryskany jakieś 2 tygodnie temu MOSPILANEM, niedawno był też przycinany, po tygodniu zaczęły mu żółknąć liście i opadać, jak na zdjęciu - co to może być? Jak działać? Czy może to być skutkiem zbyt dużej dawki oprysku? Rośnie na ziemi gliniastej rozrobionej z lżejszą glebą + stanowisko słoneczne, podlewany 1 raz w tygodniu.
Z drugiej strony jestem trochę przerażony, bo czytałem, że przy chorobie holenderskiej żółkną liście, a ta niestety zabija wiązy i raczej nie ma możliwości wyleczenia

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies