Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Gardenarium 08:49, 19 lis 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dżungla




____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 08:57, 19 lis 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
O takim efekcie marzę, taki efekt, a może i lepszy?? chcę osiągnąć.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
eVka 09:13, 19 lis 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Danusiu, to moje niespełnione marzenie mieć dżunglę w ogrodzie... bardzo mocno trzymam kciuki za te egzotyczne plany.
____________________
Malgoska 09:27, 19 lis 2018


Dołączył: 19 lis 2018
Posty: 1
Witam,
Ja do ogrodu - dżungli polecam jeszcze taro (inaczej ucho słonia lub colocasia) o wielkich liściach. Lubi półcień. Moja dżungla rośnie w donicach, a tylko latem wędruje do ogrodu. Jednak tę roślinę można przechowywać zimą w chłodnym miejscu w postaci kłącza.
Pozdrawiam forumowiczów po raz pierwszy, bo jestem tu "nowa".
Małgosia
sylwia_slomc... 10:00, 19 lis 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
Danuś wiem, że bananowce mają cudne liście, ale przemyśl jeszcze. Miałam w domu przez jeden sezon, te liście są niezwykle wrażliwe na potargania, a jak się uszkodzi to brzydki się robi bo brązowieje. U nas aura jest jaka jest. w tropikach nadrabiają bardzo szybkim wzrostem nowych liści. W naszych warunkach to tempo już nie do końca takie. Gdybyś w pawilonie szklarniowym w donicy dała, na pewno byłby o wiele ładniejszy niż narażony na wiatry i deszcz czy grad. No i wilgotność powietrza łatwiej by było utrzymać. Ale spróbować zawsze można tylko może od razu w ilość na pierwszy raz się z nim nie rozpędzaj Ja w mieszkaniu zdzierżyłam go przez jeden rok
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gardenarium 10:04, 19 lis 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Malgoska napisał(a)
Witam,
Ja do ogrodu - dżungli polecam jeszcze taro (inaczej ucho słonia lub colocasia) o wielkich liściach. Lubi półcień. Moja dżungla rośnie w donicach, a tylko latem wędruje do ogrodu. Jednak tę roślinę można przechowywać zimą w chłodnym miejscu w postaci kłącza.
Pozdrawiam forumowiczów po raz pierwszy, bo jestem tu "nowa".
Małgosia


Mam Colocasię w domu Będę czatować na takie rośliny na giełdzie kwiatowej.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 10:05, 19 lis 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
sylwia_slomczewska napisał(a)
Danuś wiem, że bananowce mają cudne liście, ale przemyśl jeszcze. Miałam w domu przez jeden sezon, te liście są niezwykle wrażliwe na potargania, a jak się uszkodzi to brzydki się robi bo brązowieje. U nas aura jest jaka jest. w tropikach nadrabiają bardzo szybkim wzrostem nowych liści. W naszych warunkach to tempo już nie do końca takie. Gdybyś w pawilonie szklarniowym w donicy dała, na pewno byłby o wiele ładniejszy niż narażony na wiatry i deszcz czy grad. No i wilgotność powietrza łatwiej by było utrzymać. Ale spróbować zawsze można tylko może od razu w ilość na pierwszy raz się z nim nie rozpędzaj Ja w mieszkaniu zdzierżyłam go przez jeden rok


Będą kanny, ale jednego przetestuję, wiem że są poszarpane. Grzesio ma bananowca i dlatego chciałam go w gruncie testować, w domu jest malutki. O. Może paulownia omszona?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
sylwia_slomc... 10:11, 19 lis 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
Paulownie w naszym klimacie bardzo szybko rosną, i nawet jak zmarzną puszczają od korzenia. W mojej okolicy jest ich kilka jak jadę do miasta. Na dużym wietrze łatwo się łamią. Raczej zaciszne stanowisko trzeba wybrać, ale jak kwitną to jest spektakl
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
BasiaLT 10:31, 19 lis 2018


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Oszroniały ogród wygląda jak zaczarowany
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
Gardenarium 10:46, 19 lis 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jest relacja z bukszpanowego
Jakiż on całkiem inny...od Anglii, coraz bardziej się oddalam od bukszpanowego, bo pochłania nas nowe wyzwanie.


https://www.ogrodowisko.pl/watek/4809-ogrod-nie-tylko-bukszpanowy-czesc-iii?page=1673
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies