Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Milka 17:17, 12 lis 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Danusia, z tymi cebulowymi, to rekord pobijesz, skąd tyle sił u ciebie
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Gardenarium 17:50, 12 lis 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
W donicach to dobrze idzie, grunt to dostawa ziemi i leci.
Na spód daję kompost, a na wierzch ziemię z worków, żeby potem chwasty nie rosły. To dobry patent.
Potem etykietka z nazwą.

Krzesełko z poduchą, siadam, piszę, wstaję znowu sypanie ziemi....

Dziś przyszła nowa paczka z cebulami. Znowu będę sadzić. Donice zadołowane w rowie, chłopaki dołowali, bo rów to normalnie wielki, ogromny
Przysypię lekko korą po wierzchu i będzie po robocie.

Na razie opracowujemy taki system, aby jednak donic nie dołować. Normalnie będę zostawiać tam, gdzie mają stać. Ale to w przyszłym roku, bo Witek się zbuntował, że taka ilość. To może przerazić każdego
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Bozenka06 17:56, 12 lis 2019

Dołączył: 17 wrz 2014
Posty: 64
Jak to się dzieje,że dajecie radę, mnie po kilku godzinach rozwożenia ziemi i sprzątania przed zimą tak boli kręgosłup,ze wysiadam,macie jakiś patent jak pracować,żeby nie bolało?
Gardenarium 17:58, 12 lis 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja nie mam z kręgosłupem problemu. Mocna budowa, choć jako nastolatka dźwigałam szare pustaki po 25 kilo budując z rodzicami dom.

Targam do dziś worki z ziemią i sadzę ciężkie cisy.

Witek gorzej, ma problemy, chyba jak każdy "chłop". Nie znam takiego, co by nie miał problemów z kręgosłupem.

Patent - odpowiednia pozycja w podnoszeniu.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ElzbietaFranka 22:07, 12 lis 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13828
Danusiu z tym kręgosłupem wszystko do czasu. Też moglam wszystko dźwigać. Przewiezienie kilka taczek ziemi i podniesienie przy rozładunku nie było problemu. Teraz też podnoszę ale na wyprostowanym kręgosłupie, na zgięciu kolan i nie te ciężary.

Zdrowia życzę bo potrzebne i pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Kasiek 17:28, 13 lis 2019


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Dana, mialam okolo 50 cm sniegu...krotko i duzo Ogrod podlany na cala zime Teraz czekam na wolna chwilke i bede sadzic piwonie...Tak to sie narobilo Cebulowych mialam nie sadzic, nie lubia mojej ziemi, ale...Kilka paczek kupilam, troche wygralam wiec troche bedzie. Ziemia juz chlodna, stracila cieplo, wiec mozna sadzic...Ale szalu tulipanowego nie robie, ot raptem 15, 20 paczek, tak by do wazonu bylo. Stawiam bardziej na krokusy, tych posadzilam 5 tysiecy i ladnie mi kwitly. Mam nadzieje, ze beda sie ladnie rozmnazac i cieszyc wiosna
____________________
Bawarka
Gardenarium 17:31, 13 lis 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
ElzbietaFranka napisał(a)
Teraz też podnoszę ale na wyprostowanym kręgosłupie, na zgięciu kolan i nie te ciężary.

Zdrowia życzę bo potrzebne i pozdrawiam


O! to,toooo. Tak właśnie trzeba, nie wyginać kręgosłupa. Zgięcie kolan, wiem
Tak robimy.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 17:33, 13 lis 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kasiek napisał(a)
Dana, mialam okolo 50 cm sniegu...krotko i duzo Ogrod podlany na cala zime Teraz czekam na wolna chwilke i bede sadzic piwonie...Tak to sie narobilo Cebulowych mialam nie sadzic, nie lubia mojej ziemi, ale...Kilka paczek kupilam, troche wygralam wiec troche bedzie. Ziemia juz chlodna, stracila cieplo, wiec mozna sadzic...Ale szalu tulipanowego nie robie, ot raptem 15, 20 paczek, tak by do wazonu bylo. Stawiam bardziej na krokusy, tych posadzilam 5 tysiecy i ladnie mi kwitly. Mam nadzieje, ze beda sie ladnie rozmnazac i cieszyc wiosna


Sadź w donice
Ja z kolei dzisiaj nabyłam z przeceny 72 paczki czyli jakieś 350 cebul plus ta paczka co przyszła. Ale donice mam, a jakby zabrakło, to sadzę w zwykłe czarne. Można nawet zakopać potem w ogrodzie i wykopać. Wygodne to sadzenie.

Śnieg - brrrr... reaguję negatywnie, śniegu nie znoszę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ewsyg 17:46, 13 lis 2019


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Matko i córko, jakie ilości cebul Ale będzie wiosną widowisko.
Danusiu, czyli będzie więcej iż w tamtym roku ?
W przyszłym roku muszę się poprawić, ale posadzę do donic.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Gardenarium 17:57, 13 lis 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
W zeszłym roku było około 5.000, teraz będzie 8-9 tys.
Muszę donice policzyć. Do gruntu też doszło.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies