Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Gardenarium 07:08, 17 lut 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
wronada napisał(a)
Danusiu podziwiam Twój zapał i siłę do pracy w ogrodzie. Ja wciąż oczekuję na lepsze czasy. Mam pytanie czy to już pora na porządkowanie bylinowych, czy jeszcze poczekać mieszkam na południu Polski. Podziwiam Twoje ogrody i marzę żeby zobaczyć to kiedyś na żywo.

Ja na razie tnę to, co wyłożyło się na trawnik, reszta czeka, bo rośliny cebulowe mają za małe kły i ich nie widać, mogę podeptać i dlatego ja czekam z resztą do marca. Jest zbyt mokro.

Czy ciąć? nie wiem, ale moim zdaniem niech każdy robi co uważa. I w zależności od pogody oraz od stanu gleby. Na gliniastej raczej nie da się, na piaskach jest sucho.
Gleba ogrzana bardziej. Generalnie nie ma co się spieszyć. Zdążymy.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
BKosimkArt 08:05, 17 lut 2020


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
Ciemierniki cudne! I też trochę pracowicie... wspaniale już wyjść do ogrodu żeby podłubać.
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
mirkaka 09:26, 17 lut 2020


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9528
Te ciemierniki zimowały w donicach?
U mnie wiosna już też zawitała, trawy mam już przycięte. Moje tulipany mają kły już na 10 cm.
U nas na północy tylko bardzo sucho jest, już powinnam podlewać.
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Gardenarium 09:29, 17 lut 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie, to zakupione, a te z zeszłego roku z donic rosną w gruncie.
Robię tak: ponieważ ciemierniki można kupić wtedy gdy kwitną czyli na przełomie przedwiośnia- co roku kupuję właśnie wtedy, zdobią donice, potem idą do gruntu, a w następnym roku znowu kupuję nowe. W ten sposób wiem, jakie kolory kupuję.
I mam ciemierników coraz więcej. Cieszą zimą.

Teraz w gruncie mam kwitnące czarne Z zeszłego roku z Berlina.

Latem kupowania ciemierników bym nie ryzykowała.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
KasiaLangier 09:59, 17 lut 2020


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Chciałam zapytać, czy takie świeżo kupione ciemierniki przesadzić do większej donicy, jakoś zasilać ? Nie mam za dużo miejsca i będę próbowała uprawiać w donicach. Najwyżej gdy zima będzie bardziej sroga to zadołuję..
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
mirkaka 10:00, 17 lut 2020


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9528
Gardenarium napisał(a)
Nie, to zakupione, a te z zeszłego roku z donic rosną w gruncie.
Robię tak: ponieważ ciemierniki można kupić wtedy gdy kwitną czyli na przełomie przedwiośnia- co roku kupuję właśnie wtedy, zdobią donice, potem idą do gruntu, a w następnym roku znowu kupuję nowe. W ten sposób wiem, jakie kolory kupuję.
I mam cimierników coraz więcej. Cieszą zimą.

Teraz w gruncie mam kwitnące czarne Z zeszłego roku z Berlina.

Latem kupowania ciemierników bym nie ryzykowała.


No właśnie byłam ciekawa, myślę żeby spróbować raz zimować je w donicy, taka zima była łagodna, może i następna taka będzie
Ja kupiłam na wyprzedaży w obi dużo taniej, trochę przesuszone ale wszystkie pięknie się wzmocniły w ogrodzie

Czarne, ciekawa jestem jak wyglądają?
Ja mam ciemno bordowe, też śliczne
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
antracyt 10:05, 17 lut 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11582
Gardenarium napisał(a)

Hiacynty 'Blue Star"


Podobają mi się te hiacynty, przepiękne zestawienie kolorystyczne
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Gardenarium 18:00, 17 lut 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
KasiaLangier napisał(a)
Chciałam zapytać, czy takie świeżo kupione ciemierniki przesadzić do większej donicy, jakoś zasilać ? Nie mam za dużo miejsca i będę próbowała uprawiać w donicach. Najwyżej gdy zima będzie bardziej sroga to zadołuję..


Możesz nawet na ten czas kwitnięcia bez przesadzania włożyć do donic, jako osłonek. Ale oczywiście wsadzone do świeżej ziemi będą miały lepiej. Nie zasilać, one mają nawozy zaaplikowane u producenta. Nic nie zasilać, bo tylko zaszkodzić możesz.
A jeśli wsadzisz do kompostu, to w ogóle zasilanie zbędne.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 18:03, 17 lut 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Czarne pięknie wyglądają, zjawiskowo. Musiałabym położyć się w błocie, żeby im zdjęcie zrobić i jeszcze ktoś musiałby podnosić kwiatki Są na poziomie błota - 5 cm.

Są mniej więcej takie jak ten w prawym rogu


____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
anabuko1 18:04, 17 lut 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23509
Jeszcze takich ciemnych hiacyntów nie widziałam.
I nie wiedziałam,że są takowe.
Piękne
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies