Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

sylwia_slomc... 21:18, 19 lut 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
Danusiu czy oczary zawiązują jakieś no nie wiem: owocki, nasionka, orzeszki czy coś podobnego???
I jeszcze jak długo kwitną wiesz może?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gardenarium 22:01, 19 lut 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
ana_art napisał(a)
dawno mnie nie było... i czytam że jakieś spotkanie szykujesz w magicznym ogrodzie i to w czasie najpiękniejszym dla bylin


Tak, najpewniej pierwszy weekend lipca Zapraszam na święto 10-lecia
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 22:03, 19 lut 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
mira napisał(a)


a ja sobie oglądam kolo kolorów i widze w praktyce jak niebieski gra z fioletem no i ta doniczka ...

czy Twoje cebule te z donic już podlewasz wylazły?


Wyłażą, ale są pod korą, nie podlewam bo leje.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 22:05, 19 lut 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
sylwia_slomczewska napisał(a)
Danusiu czy oczary zawiązują jakieś no nie wiem: owocki, nasionka, orzeszki czy coś podobnego???
I jeszcze jak długo kwitną wiesz może?


Jeśli będzie gorąco to szybciej kwiatki przekwitną, a jak chłód się utrzymuje to dłużej, ale nie wiem ile dokładnie. Musiałabym po zdjęciach prześledzić.

Dzisiaj kupiłam kolejnego oczara Cudny jest, jutro pojedzie do ogrodu wraz z kwiatkami cebulowymi.

Nasiona zawiązują ale nie są to orzeszki a torebki nasienne (kapsułki), które rozpadają się 8 m-cy po kwitnieniu i nasiona wystrzeliwują daleko.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mira 22:17, 19 lut 2020


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Gardenarium napisał(a)


Wyłażą, ale są pod korą, nie podlewam bo leje.


To kiedy wystawisz te donice z cebulami, masz wkopane będziesz wykopywać ?
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Gardenarium 22:22, 19 lut 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Mam te doniczki w takich dwóch rowach wykopanych poustawiane, bo jest ich tak dużo, że niemożliwe było pojedyncze zakopywanie. Wystarczy korę zdjąć i doniczki przetransportować, ale ponieważ leje i błoto się robi ciągle, to nie ruszam, bo nie mam jak przewozić.

Zdążę, musi mi ktoś pomóc, bo się zamorduję sama i podźwigam.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mira 22:25, 19 lut 2020


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
To u mnie tak chyba mokro nie jest.

Oczywiście, że zdążysz i nawet sama tego nie ruszaj - zdrowy ogrodnik = zdrowy ogród
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
sylwia_slomc... 23:25, 19 lut 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
Gardenarium napisał(a)


Jeśli będzie gorąco to szybciej kwiatki przekwitną, a jak chłód się utrzymuje to dłużej, ale nie wiem ile dokładnie. Musiałabym po zdjęciach prześledzić.

Dzisiaj kupiłam kolejnego oczara Cudny jest, jutro pojedzie do ogrodu wraz z kwiatkami cebulowymi.

Nasiona zawiązują ale nie są to orzeszki a torebki nasienne (kapsułki), które rozpadają się 8 m-cy po kwitnieniu i nasiona wystrzeliwują daleko.

DziękujęOne wschodzą w naszym klimacie? Pokaż to cudo co kupiłaś
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Kokesz 07:14, 20 lut 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6684
Danusia, czy carex Praire Fire ścina się bo bardzo ładnie wygląda. Mam go pierwszy sezon i nie wiem.
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Gardenarium 08:05, 20 lut 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Carex to turzyca, jest zimozielona, nie powinno się ścinać, tym bardziej że ładnie wygląda. Do tej pory zimy nie oszczędzały turzyc i ścinało się co najmniej końcówki.
Albo całość. Teraz nie ma takiej konieczności. Nie ścinaj.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies