Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Gardenarium 08:06, 20 lut 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
sylwia_slomczewska napisał(a)

DziękujęOne wschodzą w naszym klimacie? Pokaż to cudo co kupiłaś


Diane kolejną kupiłam, na dalsze rabaty. Pokażę jak zrobię fotki, zaraz jadę z pączkami
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kokesz 08:13, 20 lut 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6671
Gardenarium napisał(a)
Carex to turzyca, jest zimozielona, nie powinno się ścinać, tym bardziej że ładnie wygląda. Do tej pory zimy nie oszczędzały turzyc i ścinało się co najmniej końcówki.
Albo całość. Teraz nie ma takiej konieczności. Nie ścinaj.

Dziękuję, bo już sama nie wiem jak z tymi carexami postępować jeśli wyglądają wg mnie idealnie np Ice Dance. Dziewczyny mowią, że ciąć całe kępy bo później będą podsychały pojedyńcze listki i trzeba będzie je skubać...
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
galgAsia 08:16, 20 lut 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Gardenarium napisał(a)


Tak, najpewniej pierwszy weekend lipca Zapraszam na święto 10-lecia

Danusiu, a kiedy można się spodziewać ostatecznego terminu imprezy? Ja mam dosyć skomplikowaną sytuację w pracy i żeby zorganizować choć 1 dzień wolnego, muszę działać ze spooorym wyprzedzeniem
A bardzo bym chciała przyjechać
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Gardenarium 08:33, 20 lut 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ostateczny termin imprezy to 4 lipca, pierwsza sobota.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 08:34, 20 lut 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kokesz napisał(a)

Dziękuję, bo już sama nie wiem jak z tymi carexami postępować jeśli wyglądają wg mnie idealnie np Ice Dance. Dziewczyny mowią, że ciąć całe kępy bo później będą podsychały pojedyńcze listki i trzeba będzie je skubać...


Późniejszy wygląd turzyc zalezy od przebiegu pogody, czy będą mrozy, czy nie będzie. Można odnawiać i ścinać całość, bo jak zostawisz 10 cm to będzie to wyglądało od czapy. Masz dwa wyjścia, ciąć lub nie ciąć. Czy będą podsychały nie wiem. Ja nie tnę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kokesz 09:17, 20 lut 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6671
Gardenarium napisał(a)


Późniejszy wygląd turzyc zalezy od przebiegu pogody, czy będą mrozy, czy nie będzie. Można odnawiać i ścinać całość, bo jak zostawisz 10 cm to będzie to wyglądało od czapy. Masz dwa wyjścia, ciąć lub nie ciąć. Czy będą podsychały nie wiem. Ja nie tnę.


Dziękuję, zaryzykuję i zostawię. W zeszlym roku nie cięłam i pomimo ciut chłodniejszej zimy z małymi przymrozkami daly radę. W tym roku tym bardziej powinny dać
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Gardenarium 17:24, 20 lut 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Moje dobrze wyglądają. Tylko kilka z donic słabo, to oczywiście je utnę i wstawię do namiotu, żeby szybciej odbiły.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 17:37, 20 lut 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Uzmysłowiłam sobie, że do końca działki mamy bliżej niż do początku, oto widać koniec, czas tam posadzić drzewa




____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 17:38, 20 lut 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Sezon doniczkowy odpaliłam już 10 dni temu, ale dzisiaj był wysyp doniczek.
Witam w Klubie "Oczekującej Doniczki".
Zapasy mają to do siebie, że zawsze się przydadzą.





____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 17:39, 20 lut 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Doniczki na razie sobie stoją obsadzone, na ich kompozycje przyjdzie jeszcze czas. W namiocie oczekują posadzone w donicach lilie, mieczyki i dalie.



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies