Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

mira 22:30, 20 lut 2020


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041




Klub oczekującej doniczki - to mi się podoba

takie zielone też teraz nabyłam ale bardzo malutkie nie wiem czy coś upcham
może są u mnie już bratki

jakoś jak zimy nie było to tak dziwnie, zwykle jak śnieg topniał to tak fajnie się w ogrodzie robiło - przebiśniegi cieszą
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
m_gocha 22:40, 20 lut 2020


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Ach, jak pięknie już wiosennie!

Doniczkowo imponujące

A tak przy okazji zapytam o szafirki. Liście gęste i dość długie pojawiły się już jesienią. Każdego roku mam ten dylemat czy zostawiać je (ale wtedy kwiaty są mało widoczne) czy wycinać (nigdy tego nie robiłam)

A jeżeli ściąć to całkiem przy ziemi?
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
jona 01:37, 21 lut 2020


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 3164
Gardenarium napisał(a)




Danusiu , ile sezonów taki oczar możne sobie mieszkać w doniczce? Jeden sezon? Czy może dłużej?
____________________
Joanna-Tysiąc radości i utrapień
Gardenarium 07:43, 21 lut 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
m_gocha napisał(a)
Ach, jak pięknie już wiosennie!

Doniczkowo imponujące

A tak przy okazji zapytam o szafirki. Liście gęste i dość długie pojawiły się już jesienią. Każdego roku mam ten dylemat czy zostawiać je (ale wtedy kwiaty są mało widoczne) czy wycinać (nigdy tego nie robiłam)

A jeżeli ściąć to całkiem przy ziemi?


Liście szafirków wyglądają dość nieporządnie, takie trochę kołtunki co denerwuje.
Są potrzebne roślinie, choć czasem wyrywam je jak mnie zdenerwują i szafirki kwitną. Przetrzymaj ile się da, a potem usuń.
Ja wyrywam do ziemi.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 07:46, 21 lut 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
jona napisał(a)


Danusiu , ile sezonów taki oczar możne sobie mieszkać w doniczce? Jeden sezon? Czy może dłużej?


Oczar w donicy dużo gorzej kwitnie niż w gruncie. Ten oczar dopiero co kupiłam, więc będzie w donicy tylko do czasu, aż przekwitnie, żeby cieszyć zapachem i kolorem tutaj blisko. Potem pójdzie dalej na rabatę do gruntu w super przygotowane miejsce.

Zeszłoroczny z donicy (bardzo dużej) przy domku ma co trzeci kwiatek, więc moje doświadczenie jest takie: oczar nie może rosnąć w donicy.

Jeśli kupiłaś - sadź do gruntu. W ogóle nie trzymaj w donicy.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 07:48, 21 lut 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
mira napisał(a)


Klub oczekującej doniczki - to mi się podoba

takie zielone też teraz nabyłam ale bardzo malutkie nie wiem czy coś upcham
może są u mnie już bratki

jakoś jak zimy nie było to tak dziwnie, zwykle jak śnieg topniał to tak fajnie się w ogrodzie robiło - przebiśniegi cieszą


Widziałam jak pokazywałaś takie regały doniczkowe z wojaży zagranicznych. Polecę obfocić swoje regały, mam podobne. Stąd Klub Oczekującej Doniczki. Bo one oczekują już 5 lat, ponieważ były zafoliowane na paletach i nie mogłam ich ruszyć. Obecnie robimy porządki i układamy wszystko, co oczekuje... i mam...z Ogrodu Babci Jasi jeszcze one są.

U nas bratki po 1,99. Muszę zakupić więcej. Tylko kolory słabe są. I tych malutkich, drobnych jakoś mało, a ja wolę te drobne bo obficie kwitną.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
KasiaBawaria 09:19, 21 lut 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Uwielbiam wszelkiego rodzaju pojemniki i doniczki. I te metalowe i te szkliwione ceramiczne Piekna masz kolekcje. A mieczyki w doniczkach bedziesz wysadzac do gruntu?
____________________
Zapraszam na kawe
Gardenarium 09:43, 21 lut 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Do doniczek poszły mieczyki bizantyjskie - drobne, te duże od razu pójdą do gruntu na rabatę egzotyczną.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mgduska 09:49, 21 lut 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Zaglądam i gęba się sama uśmiecha do donicowej wiosny
____________________
Sałatka pokrzywowa
Pszczelarnia 10:09, 21 lut 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Podziwiam, Klub oczekującej doniczki - świetna nazwa.

Świetne doniczki a bieganie z nimi "po kątach" to duża frajda.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies