Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby i szkodniki grabów, grab - Carpinus

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby i szkodniki grabów, grab - Carpinus

Pszczelarnia 16:37, 02 sie 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Wygląda jak pordzewiacz grabowy.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
wojciech_ogr... 16:37, 02 sie 2016

Dołączył: 02 sie 2016
Posty: 3
Czy preparat Ortus się nadaje, gdybym chciał teraz użyć?
Gardenarium 07:17, 22 sie 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wklejam z innego wątku

Sebek napisał(a)


Szpeciele na grabach - dla potomnych, co by wiedzieli jak wyglądają... Zostawiają charakterystyczny szary odcień liści po swojej działalności.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Adam_ 20:09, 03 wrz 2016


Dołączył: 15 kwi 2016
Posty: 25








Witam, mam prośbę o potwierdzenie czy to mączniak i jakie macie z nim doświadczenie w walce.
Mazan 18:55, 04 wrz 2016

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Adam_

Tak, to mączniak prawdziwy. Tylko opryski teraz to już przysłowiowa musztarda. Walkę zaczynasz wiosną, zależnie od temperatury, koniec kwietnia/ maj. Zastosuj Amistar po 7 dniach Topsin, a jeśli pojawi się nalot Nimrod i po nim znów poprzednie.
Napisałem, że nie warto teraz opryskiwać tylko dokładnie zebrać liście, które i tak wkrótce spadną, ale trucizna zostanie w podłożu nic grzybowi nie szkodząc.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
mkasia 21:47, 08 wrz 2016

Dołączył: 18 kwi 2016
Posty: 78
Pomożecie mi co się dzieje z moimi grabami. Mają powyjadane liście, kolor taki wyblakły zielony. Ssdzilismy je wiosną i po jednym cieciu wypuściły nowe listki, ale jakoś prawie wcale nie urosły.




Adam_ 22:23, 08 wrz 2016


Dołączył: 15 kwi 2016
Posty: 25
Mazan napisał(a)
Adam_

Tak, to mączniak prawdziwy. Tylko opryski teraz to już przysłowiowa musztarda. Walkę zaczynasz wiosną, zależnie od temperatury, koniec kwietnia/ maj. Zastosuj Amistar po 7 dniach Topsin, a jeśli pojawi się nalot Nimrod i po nim znów poprzednie.
Napisałem, że nie warto teraz opryskiwać tylko dokładnie zebrać liście, które i tak wkrótce spadną, ale trucizna zostanie w podłożu nic grzybowi nie szkodząc.


Pozdrawiam



Dzięki za odpowiedź.
jazzy 19:12, 12 wrz 2016


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
Moje graby fastigiata sztuk 3 wyglądają strasznie Przyglądam się listkom i widzę to


Graby posadzone rok temu, podlewam regularnie, ściółkuję kompostem, posadzone w ziemi z kompostem i obornikiem. Rosną na patelni.
Help!
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
Mazan 08:33, 13 wrz 2016

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
mkasia

Możlwy atak pordzewiacza grabowego. Szkodnik może mieć ok. 10 pokoleń w roku i to on hamuje wzrost, a liście stają sie rozjaśnione, by później stać się nawet rdzawo brązowe. Teraz możesz jeszcz opryskać mospilanem, a od wiosny promanalem i ortusem. Należy pilnować terminów oprysku.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Mazan 08:36, 13 wrz 2016

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Jazzy

Ostatnia fotka pokazuje przyczynę. To zdobniczka grabowa, mszyca. Zlikwiduj ją zanim ona zlikwiduje graby.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies