Strona główna Forum Mapa ogrodów O nas Kontakt Dni otwarte

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród TAR

TAR
Dsc 0226 1

Dodany 11:27, 21 wrz 2021 , edytowany o 11:27, 21 wrz 2021
no własnie ta odetka jest pozna, kupowałam ja we wrzesniu w ub. sezonie i dopiero rozkwitala. ale to dobrze, bedzie cos wiecej niz astry i chryzantemy

z grujecznikami dziwna sytuacja, czytałam, ze u niektórych w ogole sie nie wybarwiaja albo ze na żółto. u mnie jeden ewidentnie jesienny a drugi pewnie żółty bedzie. u mnie juz prawie bezlistny jest pendula, liscie mial żółlte. generalnie gosciu mocno rozczarowywuje. myslalam, ze bedzie fajnie rosl jak to grujek a on powolniak, przemarźlak i taki jakis niedorobiony u mnie te zwykle odętki w tym roku tez mocno pozno ruszyly, nad oczkiem jeszcze niektore kwitna. za to bardzo szybko skonczyly w tym sezonie krwisciągi i jezówki. bylo dlugo za sucho i nagle woda i zimno. zszokowaly sie.

Dodany 11:45, 21 wrz 2021
TAR napisał(a)
no własnie ta odetka jest pozna, kupowałam ja we wrzesniu w ub. sezonie i dopiero rozkwitala. ale to dobrze, bedzie cos wiecej niz astry i chryzantemy

z grujecznikami dziwna sytuacja, czytałam, ze u niektórych w ogole sie nie wybarwiaja albo ze na żółto. u mnie jeden ewidentnie jesienny a drugi pewnie żółty bedzie. u mnie juz prawie bezlistny jest pendula, liscie mial żółlte. generalnie gosciu mocno rozczarowywuje. myslalam, ze bedzie fajnie rosl jak to grujek a on powolniak, przemarźlak i taki jakis niedorobiony u mnie te zwykle odętki w tym roku tez mocno pozno ruszyly, nad oczkiem jeszcze niektore kwitna. za to bardzo szybko skonczyly w tym sezonie krwisciągi i jezówki. bylo dlugo za sucho i nagle woda i zimno. zszokowaly sie.

Ten sezon innych niż przez ostatnie kilka lat.

Grujeczniki mam dwa, bezodmianowe a i tak bardzo je lubię, nawet jak przebarwienia mają tylko pojedyncze gałązki. Za to zapach rozsiewają już oba
O penduli nic nie wiem, choć widziałam

Dodany 11:55, 21 wrz 2021 , edytowany o 11:56, 21 wrz 2021
A mój grujecznik nie pachnie, buuu :'(
TAR
Dsc 0226 1

Dodany 12:21, 21 wrz 2021 , edytowany o 12:22, 21 wrz 2021
Dorii napisał(a)
A mój grujecznik nie pachnie, buuu :'(

Dora, bo grujecznik sam z siebie nie pachnie (nie wiem czemu sklepy w necie zamieszczaja takie idiotyczne informacje, to nierzetelne)
Pachna tylko opadle liscie, przekompostowujac sie wydzielaja zapach. Najczesciej zaraz po opadnieciu, najbardziej jest on wyczuwalny kiedy mokre liscie słonko wysusza i odparowuje z nich wilgoc. Ja wyczuwam palony karmel, ktos inny wanilie ale opisywany jest rowniez jako piernik (z tym to sie nie zgodze, )

Dodany 12:34, 21 wrz 2021
Tarciu, wiem że pachną opadłe liście i jeszcze nie spotkałam się z innym opisem. Tyle że u mnie te opadłe liście nie pachną. Mam go już któryś sezon i nie ma znaczenia czy jesień jest ciepła i słoneczna czy deszczowa, nie pachną i tyle.
Ewa777
Portret

Dodany 14:27, 21 wrz 2021
W Parku Oliwskim widziałam taki cudny żywopłot z tej rośliny, którą masz przy ławeczce z zielono-białymi listkami. Nie wiem co to, ale bardzo mi się spodobał. Zrobiłam sobie kilka zdjęć. Super pomysł na żywopłot

Dodany 15:32, 21 wrz 2021
Dorii napisał(a)
Tarciu, wiem że pachną opadłe liście i jeszcze nie spotkałam się z innym opisem. Tyle że u mnie te opadłe liście nie pachną. Mam go już któryś sezon i nie ma znaczenia czy jesień jest ciepła i słoneczna czy deszczowa, nie pachną i tyle.

no masz, osobiscie kazdego grujecznika jakiego mialam liscie pachnialy, z przebarwieniami roznie bywalo. nawet ten słaborosnący pendulek pachnie. pierwszego sezonu przymrozek go scial i liscie opadły, znad oczka az do tarasu karmelem pachnialo. na poczatku nie zajarzylam i sie zastanawialam czy sasiadka cos smacznego gotuje.

Musisz przyjechac do mnie na wąchanie grujecznika

Dodany 15:34, 21 wrz 2021 , edytowany o 19:37, 21 wrz 2021
Ewa777 napisał(a)
W Parku Oliwskim widziałam taki cudny żywopłot z tej rośliny, którą masz przy ławeczce z zielono-białymi listkami. Nie wiem co to, ale bardzo mi się spodobał. Zrobiłam sobie kilka zdjęć. Super pomysł na żywopłot

Dereń Ivory Halo, na żywoplot moglby byc też Elegantissima (wiekszy)
Ech dawno nie byłam w Parku Oliwskim z dobrych 10 lat jak nie wiecej.

Dodany 17:30, 21 wrz 2021
Nie każdy czuje zapach. Kiedyś w towarzystwie ogrodowym wąchałyśmy grujecznika u gospodyni i nie wszystkie dziewczyny czuły ten zapach.

Koniecznie odwiedź TARcię by stwierdzić czy go czujesz

Dodany 21:26, 21 wrz 2021
W tym roku to mogę nie czuć, nawet lilaki i lilie muszę wąchać z bliska. Od covida mam problem z węchem.
Grujecznika mam od kilku sezonów i nie pachniał. Muszę mojego starszego syna posłać żeby powąchał. On ma dobry węch
Ale to fakt że jak u Tarci grujecznikowe liście by mi pachniały to by zna żyło że nie zemną a z moim grujecznikiem coś nie teges.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies