Strona główna Archiwum Forum Mapa ogrodów O nas Kontakt

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród TAR

wunia
Img 20180728 180059

Dodany 20:48, 12 sie 2019
TAR-cia jutro zadzwonię bo burza u mnie okropna
TAR
Dsc 0226 1

Dodany 21:07, 12 sie 2019 , edytowany o 21:07, 12 sie 2019
dobra, mozesz w ciagu dnia jakby co. i jutro mam reha to po poludniu i wieczorem nie bardzo

Dodany 13:16, 13 sie 2019 , edytowany o 13:19, 13 sie 2019
kupilam dzis sobie kilka zawilcow jesiennych (no skusiłyscie mnie znowu)Pamina, Serenade, Prinz Heinrich i Margarete i mam takie pytanko. Musze posadzic te moje nieszczesne rododendrony zostaly mi tylko 3 ale pech, ze z żółtymi kwiatami (nie wiem co ja mialam w glowie kupujac te żółtki). Są 2 male 1 wiekszy. I czy moge dac przy nich te zawilce? W sumie rododendrony kwitna wczesnie a zawilce pozniej. Chyba nie pogryza sie kolorami? Do towarzystwa maja buka bordowo-brązowego, brzozy, sosny i jaśminowce wiosna. Przydałoby sie tam jeszcze cos na ten okres przejsciowy wiosna-pozne lato co by pasowało do reszty. Co polecicie? Docelowo posadze jeszcze hosty ale wiosna zamowie, musze takie co na słoncu wytrzymaja zanim buczek cien zrobi.

Co do szukanego drzewa w kolorze bordo, chyba odpuszcze. Jednak klony to polne, japonskie i palmowe. Wiec Sentry Kinga odpuscilam. W to miejsce albo przesadze jabłoń Royalty albo Grujecznika. Te moje maja liscie czerwonawe, nada sie. Tam gdzie teraz rosnie grujecznik bede mogla posadzic inne drzewo z wieksza korona. Jakie to pomysle przez zime.

Info dla Dorki. Widzialam dzis te judaszowce Forrest Pansy ale cena dla mnie za wysoka no i wielkosc również. Wielkie kobyły wg. mnie brzydko poprowadzone od poczatku ( w tzw. proce). No i wdrozyłam zasade, ze jak cos nie wchodzi do mojego auta to nie kupuje Jakby ten judaszek był zwykłym kijaszkiem jak ten zielony to bym w ciemno brala i sobie go odpowiednio uformowala.

Dodany 14:15, 13 sie 2019
i jednak hakonki all gold wypadną z wejsciowej, draznia mnie takie żółte. posadze tam zwykle macry zielone. ale to wiosna.

Dodany 14:18, 13 sie 2019
Dzień dobry bardzo! Oficjalnie się melduję z oglądaniem Twojego ogrodu .
Myślę, że rodki i zawilce nie mają szans spotkać się w kwitnieniu, teraz tylko kwestia całej reszty - co pasuje do różu, niekoniecznie do żółtego . W sumie wszystko inne jest neutralnie zielone, tylko buczek inny - różne odcienie różu powinny fajnie zagrać z bordowobrązowym. I tak sama zobaczysz, jak przyłożysz, na szczęście zawilce właśnie kwitną . Myślę, że spasują. Pokaż koniecznie!

Dodany 14:24, 13 sie 2019 , edytowany o 14:25, 13 sie 2019
no mnie sie tak zdaje, ze i te żólte rododendrony do buka wiosna spasuja i te różowe zawilce latem. Dołoże hosty i na razie starczy. Od Asi Makadami pojde cos podpatrzyc

no i witam

Dodany 14:29, 13 sie 2019
aaa mialam Wam napisac, ze lezak wypróbowany, jest super wygodny. meżaty nie jest zainteresowany za to bialaski pierwsze do zajecia na nim miejsca

Dodany 14:36, 13 sie 2019
TAR napisał(a)
no mnie sie tak zdaje, ze i te żólte rododendrony do buka wiosna spasuja i te różowe zawilce latem. Dołoże hosty i na razie starczy. Od Asi Makadami pojde cos podpatrzyc

no i witam

Czy buk wypuści liście w czasie kwitnienia rodków? Wiesz kiedy kwitną?
Zawilce kolorystycznie się nie pogryzą, ale czy będą pasować kształtem, liściem, pokrojem - nie mówię, że nie ale przemyśl to sobie. I tak masz na pieńku z rodkami, powinno być przy nich coś co razem zagra. A zawilce uroczo łączą się z jakąś zwiewną trawą

Dodany 14:43, 13 sie 2019
ktos chce moze 3 rododendrony???

Dodany 14:53, 13 sie 2019
TAR napisał(a)
ktos chce moze 3 rododendrony???

Aż tak?