Strona główna Forum Mapa ogrodów O nas Kontakt Dni otwarte

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród TAR

Gosiek33
Klon

Dodany 07:55, 18 sty 2021
TAR napisał(a)

pozwolisz, że zacytuję?

Ależ masz szczęście z rudzikiem, mój bardzo nieśmiały i nie zdybałam jego miejscówki.
Takie słoneczne kąpiele ech - zdjęcia przecudne

namiarami na karmę nie pogardzę

Dodany 08:18, 18 sty 2021
TAR-cia bardzo chętnie skorzystam z namiarów na karmę uwielbiam tą moją ptasią bandę
TAR
Dsc 0226 1

Dodany 08:59, 18 sty 2021 , edytowany o 09:13, 18 sty 2021
Kasya napisał(a)
Zięby.... nie mam
I dzięciolek w portkach czerwonych

dzieciolkow mamy kilka, ten akurat na spolke dzieli to drzewo z kowalikiem, oba stukacze, w innym miejscu parka zielonych urzeduje.

Rumianka napisał(a)

Niesamowite ujęcie...w ruchu skrzydeł...trzeba mieć refleks, żeby tak uchwycić moment...

nie moja zasluga, aparatu raczej

Agania napisał(a)
Słońce, śnieg, ptaki, dobry humor ... czego chcieć więcej
Wspaniałe foty wszystkie

jeszcze zdrowia a reszta sie ulozy sloneczne dni po tylu tygodniach burosci wprowadzaja wrecz w euforie

pestka56 napisał(a)
Pięknie i słoneczko poświeciło.

Ptaszarnię masz na bogato. U mnie jeszcze kosy się nie pojawiły, ale przylatują dzwońce i wykłócają się z sikorkami o słonecznik. Zięba dzis znowu była, ale tylko jedna.

dzwoncow w tym sezonie jest bardzo malo, ale one tak za tydzien pewnie beda, pierwsze w ub. tygodniu przylecialay i niesmialo zagladaly do karmnika. czekam tez na szczygly, w poprzednich latach bywalo sporo.

greg66 napisał(a)
Podziwiam zdjęcia, no Aniu Artystka z Ciebie

Grzesiu, tia artystka, taka ze spalonego teatru

Basieksp napisał(a)
Fajne to całe skrzydlate towarzystwo pięknie zdjęcia

mozna ogladac nieprzerwanie, lepsze niz tv

Magara napisał(a)

To ja się podepnę na sępa i też poproszę o namiar
Generalnie od dwóch trzech dni nie nadążamy z dosypywaniem, ale frajda z obserwacji jest wielka
TARcia - u Ciebie nieodmiennie cudnie, a dzięcioła mam identycznego - od rana do zmroku wali w wybraną gałąź, innych nie rusza
No i zidentyfikowałam swoje ptactwo - rudzika niestety u mnie nie ma, ale są zięby, kowaliki, dzwońce, wróble i sikorki wszystkie możliwe: modra, bogatka, uboga, czubatka, sosnówka, czarnogłówka (chyba?) Plus wygłodniałe sójki
Tyle ustaliłam na podstawie "Atlasu. Ptaki Polski" Jana Sokołowskiego z 1988 r. Atlas przedni, opisy świetne, tylko farby drukarskie z tamtych lat nie bardzo, więc czasem ciężko dojść do prawdy
Rozglądałam się za jakimś bardziej nowoczesnym wydawnictwem, możesz Ty albo ktoś z odwiedzających coś poleci?
Zastanawiałam się nad przewodnikiem Collinsa, może ktoś ma? warto nabyć?

nie mam papierowego Atlasu Ptakow, posilkuje sie zdjeciami z netu, głownie z tej strony: Ptaki no i z googla. cieszy, ze nie tylko u mnie wysyp skrzydlatych, dokarmiaj, zaraz po zimie budki legowe pozakladaj bedziesz miec caly rok ptaszarnie, warto.

Gosiek33 napisał(a)

Ależ masz szczęście z rudzikiem, mój bardzo nieśmiały i nie zdybałam jego miejscówki.
Takie słoneczne kąpiele ech - zdjęcia przecudne

namiarami na karmę nie pogardzę

rudzikow jest kilka, jeden urzeduje w smietniku, drugi pod śniegiem w prosach lub świerku, jeden musi gdzies w krzaczorach przy choinach, jeden w Cupressinie. Generalnie lata u mnie ich 4-5 szt. pana śmietnikowego odkrylam przypadkiem i nie wiem kto sie bardziej wystraszyl tym spotkaniem Ale tak jak sikory czy zieby to bardzo towarzyskie i ciekawskie ptaszki, kwestia przyzwyczajenia. mocno plochliwe sa mazurki, sójki i kosy.

mroz maluje wiele pieknych i niepowtarzalnych obrazow

namiary na karme nastepny post, wzielam ja na probe ale ptaki zjadaja, mimo ze jest tam pszenica tyle ze obrana i ptactwo jej nie odrzuca.

Dodany 09:07, 18 sty 2021
karma taka Ziarno

orzeszki te Orzechy

slonecznika tego co wczesniej brałam juz nie ma ale wezme ten Słonecznik cena jest do zaakceptowania

ptaki szamaja az milo

Dodany 11:58, 18 sty 2021
Cudny białasek, cudne widoki i cudne ptaszory

Wczoraj jadąc o 22:30 z córką od jej ukochanego zarejestrowałam na termometrze -25 W mieście. Kto da więcej Dobrze ze śniegu dużo - ostatnio było tyle białego puchu po Bożym Narodzeniu 2010. Szkoda że ma się niedługo stopić, bo moja biała jest zachwycona. Ubieram ją na cebulkę (sweterek plus kurteczka - dla ciepła i żeby nie zaginęła mi w zaspach) i pędzi radośnie na szybki spacer.

Dodany 12:00, 18 sty 2021
UlaB napisał(a)

Wczoraj jadąc o 22:30 z córką od jej ukochanego zarejestrowałam na termometrze -25 W mieście. Kto da więcej

Nie mogę konkurować, u mnie marne -21 stopni

Dodany 12:04, 18 sty 2021
u mnie tez podobnie -20, rano -10 i czerwone słonce wschodzace. jest rzesko a ja mam strasznie suchy kaszel, wewalili mi do pokoju drzewko fikusa i mysle, ze to przyczyna, okropnie jest zakurzone, jutro wezme opryskiwacz, bo udusze sie w diabły

Dodany 12:07, 18 sty 2021
UlaB napisał(a)
Cudny białasek, cudne widoki i cudne ptaszory

Wczoraj jadąc o 22:30 z córką od jej ukochanego zarejestrowałam na termometrze -25 W mieście. Kto da więcej Dobrze ze śniegu dużo - ostatnio było tyle białego puchu po Bożym Narodzeniu 2010. Szkoda że ma się niedługo stopić, bo moja biała jest zachwycona. Ubieram ją na cebulkę (sweterek plus kurteczka - dla ciepła i żeby nie zaginęła mi w zaspach) i pędzi radośnie na szybki spacer.

Biale wychodza max 10 metrow na szybkie co nieco i do domu, nie lubia zimna a wczoraj nawet z posmarowanymi opuszkami przyklejały sie do ściezki, na pycholach wielkie oburzenie. za to na tarasie rozwalone jak basza tylko sie kulgały z boku na bok jak stare orki na tarasie moi panstwo było +26 stopni, taka zime to ja moge. bialo za oknem a my sie prazymy

Dodany 12:09, 18 sty 2021
O dzięki te orzeszki bardzo kuszące ale ten słonecznik też bardzo fajny i może do tej ptasiej biesiady wziąć te orzeszki albo słonecznik i mieszać razem bo akurat zaczęłam nowy worek karmy jak myślisz co lepsze
TAR
Dsc 0226 1

Dodany 12:17, 18 sty 2021
wez słonecznik 25 kg. orzeszki drogo wychodza, ja mam je tylko na podmieszanie (oszczedzam 20 kg. na cały sezon). zreszta orzeszki sa tez w tej karmie ktora zalinkowalam