Strona główna Forum Mapa ogrodów O nas Kontakt Dni otwarte

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród TAR

Gosiek33
Klon

Dodany 06:18, 19 sty 2021
TAR nakręciłaś mnie swoim rudzikiem, u siebie wczoraj zobaczyłam 3 sztuki - bardzo mnie to cieszy

Ech ten Twój taras Specjalnie dom wybudowałaś by taki mieć, to się nazywa konsekwencja w spełnianiu marzeń

Dodany 11:43, 19 sty 2021
pestka56 napisał(a)
Trafiłam orzeszki na allegro po 4 zł za kg. Sikorki są szczęśliwe Słonecznik i inne ziarna kupuję albo na targu, albo u znajomego z sąsiedniej wsi.

tez poprosze namiar na orzechy, to bardzo dobra cena

Dodany 11:50, 19 sty 2021
Gosiek33 napisał(a)
TAR nakręciłaś mnie swoim rudzikiem, u siebie wczoraj zobaczyłam 3 sztuki - bardzo mnie to cieszy

Ech ten Twój taras Specjalnie dom wybudowałaś by taki mieć, to się nazywa konsekwencja w spełnianiu marzeń

zapomnialas, ze jeszcze mial byc bez schodow co by pieski mialy latwiej i dla mnie co bym ciagle z nich nie spadala

za oknem w pracy tez mam rudzika, głownie skacze po świerku. i kosow troche. sa tez sroki, podkradaja jedzenie z kociej michy.

jak widac to nie takie rzadkie ptaszydla. w ub. roku mialam jednego a w tym kilka po ogrodzie lata, przyprowadzil kumpli

Dodany 12:04, 19 sty 2021
Tarcia, dlaczego ja u ciebie nigdy nie widziałam na zdjęciach przeszkolonego tarasu??? Ślepota moja??? Pokażesz jak to wygląda bo i mi chodzi po głowie obudowanie mojego i zdrobienie takiej mini oranżerii. Nawet rysunki juz popełniłam w tym kierunku bo po długim procesie myślowym doszłam do wniosku, że szklarni mi się nie uda wstawić ale taka część przeszklona i otwierana po całości prawie to może, może

Dodany 12:34, 19 sty 2021
Iwonka 1 i 2 strona sa zdjecia. Przed i po

Dodany 12:51, 19 sty 2021
TAR napisał(a)

tez poprosze namiar na orzechy, to bardzo dobra cena

Proszę bardzo
Jest na Allegro sprzedawca „tanie-okazje”, który codziennie prowadzi masę licytacji od 1 zł. Mam u niego kupione powystawowe sprzęty ogrodnicze z Ryobi. Polowałam na lampę do kompletu, a upolowałam orzechy i mieszankę ziaren dla ptaków. Mieszanka już zeżarta, a orzechów mam do końca zimy i pewnie jeszcze na trochę.

Dodany 14:12, 19 sty 2021
Tarcia, to jest to!!! nawet układ masz podobny stron świata tylko u mnie słup jest okragły (ale mam na to pomysł. Napisz na priv jak się za to zabraliście, zamawialiście przeszkklenia na wymiar? Są przesuwane czy składane?

Dodany 14:42, 19 sty 2021 , edytowany o 15:26, 19 sty 2021
Przeszklenia sa przesuwane, zamykane na zamki w ramach, przesuwac mozna z prawa na lewo i na odwrot, elementy sa na suwnicy/ramie, skrzydla wsuwaja sie jedne za drugie. robione na zamowienie, aluminium malowane proszkowo na kolor okien, szyby zwykle pojedyncze (glownie mialo słuzyc jako zabezpieczenie przed wiatrami i deszczem w okresach przejsciowych). Taras wylewany, na wylewce stanu zero murowana opaska z bloczkow fundamentowych, góra podciag. do bloczkow, do podciągu, do scian i słupa montowane ramy. posadzka tarasu dopasowana wysokościa do zadaszenia i wyjscia z salonu. sama posadzka docelowa tarasu (drewno) robiona przez mezatego, chcialam drewno miec zlicowane z rama, co by sie nie zahaczac przy wyjsciu. Fundament tarasu jest nierozerwalny z domem, wylewany przy calosci fundamentu domu. Sam dom z podcieniem.

moge poszukac fotek z robienia tarasu, widac szczegoły. Koszty oszklenia ok. 9 tys. z montażem, wymiar 4x4 wys około lub nieco ponad 3 m. Przy montażu trzeba uzywac długich kołkow uwzględniających styro na suficie, słupie i ścianach.

robilam to po raz drugi w tej samej firmie, poprzednie zadaszenie było jakby doklejone na tarasie 3 sciany i dach. w pierwszym domu sie bardzo sprawdzilo.

Dodany 15:18, 19 sty 2021
Kochana jesteś! skopiowałam sobie! Cmok
Zacznę zbierać fundusze, trochę się zejdzie ale myślę, że warto

Dodany 15:20, 19 sty 2021 , edytowany o 15:25, 19 sty 2021
no problem, jak zrobi sie cieplej to opstrykam ci technologie

tu widac jak taras wygladal przed podloga i szkleniem, na posadzce ulożona folia, na tym na wysokosc fundamentow sa ulozone legary podłogi i pomiedzy nimi styro 15 lub 20 cm. po to zeby w nóżki zimno nie wiało

u ciebie słup okrągły mozna bez problemu obudowac albo ceglą albo specjalnymi płytami i otynkowac