Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby i szkodniki bluszczu, bluszcz - Hedera

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby i szkodniki bluszczu, bluszcz - Hedera

ePasjonat 19:55, 12 paź 2018

Dołączył: 06 cze 2018
Posty: 11
Cześć,

proszę o poradę, czy takie plamy to infekcja czy za częste podlewanie? Co zastosować? A może tylko urwać liście z pnączem?

Mazan 08:46, 13 paź 2018

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
ePasjonat

Przypomina bakteryjną plamistość liści, bardzo łatwo przenosi się przez polewanie wodą liści. Stosować Biosept (0,1%) i Miedzian (0,3%). Liście zrywać i spalić.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
ePasjonat 14:24, 30 paź 2018

Dołączył: 06 cze 2018
Posty: 11
Dziękuję.
AnnaMaria78 14:04, 04 maj 2020

Dołączył: 29 kwi 2020
Posty: 3
Cześć
od pewnego czasu choruje mój bluszcz, jest w plamy, liście żółte, widzę, ze roznosi się to na kolejne sztuki. czy to jest bakteryjna plamistość czy któraś choroba grzybowa? czym pryskać? czy w ogóle jest szansa na uratowanie go?
pozdrawiam
Ania
AnnaMaria78 14:07, 04 maj 2020

Dołączył: 29 kwi 2020
Posty: 3
Chyba zdjęcia się nie dodały, jeszcze raz spróbuję.
Monikaaa 12:13, 07 lip 2020

Dołączył: 30 sie 2019
Posty: 5
Dzień dobry,
Bardzo proszę o pomoc w rozpoznaniu. Dwa rodzaje bluszczu, rosną na innych wystawach, oba chorują ale chyba na coś innego.
1. Odmiana Profesor Seneta - wystawa bardziej nasłoneczniona, na pierwszy rzut oka wygląda bardzo ładnie, jednak kilka liści zmarniało, jak zajrzałam pod spód całe liście pociemniałe jakimś nalotem, jedyne co przychodzi na myśl to przędziorek z uwagi na słońce, jednak żadnych pajączków nie zauważyłam, no i mimo faktycznych kilku upalnych dni cały czas pada deszcz.



2. Inna odmiana, rośnie w bardziej zacienionym miejscu, posiada dziwne plamy od spodu. Listki brązowieją i usychają.



Z góry dziękuję i pozdrawiam serdecznie
Monika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies