Gdzie jesteś » Forum » Nawadnianie » Pomoc w doborze pompy do nawadniania - zrobiony system zamkn.

Pokaż wątki Pokaż posty

Pomoc w doborze pompy do nawadniania - zrobiony system zamkn.

pperlik 18:12, 21 lut 2019

Dołączył: 21 lut 2019
Posty: 1
Witam jesienią wykonałem system podlewania.
Instalacja na rurze pe 25, 8 sekcji, 8 elektrozaworów.
1. sekcja 4 zraszacze rainbird 3504
2. sekcja 4 zraszacze rainbird 3504
3. sekcja 2 zraszecze rainbird 3504
4. sekcja 3 zraszacze rainbird 3504
5,6,7,8 sekcja linia kroplująca rain bird z kompensacją po 100m każda, do tego zakupiłem do każdej lini Reduktor ciśnienia do 2,1 - 2,7 Bar.
To wszystko będzie sterować centralka rainbird ESP-RZXe RZX.

Bardzo proszę o pomoc w zakupie odpowiedniej pompy. Studnia głębinowa rura 200mm - głebokość 20m - lustro w danej chwili 5 m, czasami 1m. wody nie brakuje. Obecnie w studni jest rura pe25 daje wodę do domu więc szerokość pompy musi to uwzględniać. Kupując pompę można uwzględnić mocniejszą, żeby ta do ogrodu zasilała również dom.

Każda sekcja bedzie uruchamiana osobno(lub w przypadku mocniejszej dwie naraz), wiec podam dane szczegółowe 1 sekcji, która jest najdalej od elektrozaworu.
Załączam rysunek jednej sekcji zawierajacy wszystkie jego elementy oraz tabele zraszacza zawierającą dane. Chce kupic pompę która przy obliczeniu strat na elektrozaworze, głębokosci na której będzie sie znajdować (około 15m), długości rury pe 25 i złączek obsłuzyła taki zestaw.
Zraszacze mają wejście 1/2 cala ( stosowane przejście 3/4-1/2).
Jeden zraszacz przy 2,5 bar zużywa ok. 0,3 - 0,4 m3 wody na godzinę - pracuja cztery na raz.(w zasięgu, który jest potrzebny do max 8m. nakładaja się)
Pompa musiała by sia włączać wtedy kiedy otworzy sie dany elektrozawór. Proszę o informację odnosnie pompy i urządzenia które by ja właczało. Jeżeli chodzi o róznice poziomów to zanurzenie pompy max 15 metrów, róznica wysokości terenu na której jest rura pe25 to max 30 cm.

Na sekcjach zastosowane elektrozawory to ELEKTROZAWÓR IRRITROL RICHDEL 1"GW.
Listwa i elektrozawory średnica 1 cal - całość wchodzi w rury złączką 1cal/25

Z góry dziekuję za pomoc w doborze odpowiedniej pompy, sklepy raczej mniej doradzają tylko wymagają żebym przyszedł z konkretnym modelem kupił i wyszedł.

pozdrawiam


Gardenarium 08:45, 23 lut 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Przeniosłam tutaj, bo jest taki wątek https://www.ogrodowisko.pl/watek/7727-pompa-do-nawadniania-ogrodu
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies