Gdzie jesteś » Forum » Róże » Mutacje róży 'Baronesse'

Pokaż wątki Pokaż posty

Mutacje róży 'Baronesse'

AgaCzek 19:27, 11 cze 2019


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
Trochę dziwny temat ale inaczej sie chyba nie da. Mam kilka krzaków baronesse i od jakiegoś czasu zauważyłam ze raz na jednym krzaku raz na drugim pojawiają im sie bladoróżowe kwiaty w różnych wariacjach. Czasem jest to cały kwiat, czasem pół na pół czasem mam ciapki. Co ciekawe specjalnie zostawiłam jedną z takich gałązek na ten rok i w tym roku akurat tamta baronesse póki co jest normalna. Za to inna wymyśliła sobie taki kwiatek.

Wiecie z czego to wynika?
Ja zasadniczo nie mam nic przeciwko bo te dwubarwne róże są cudne ale jestem ciekawa przyczyny i czy tez tak macie
____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
Anda 19:33, 11 cze 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
Tak się czasem dzieje, gdy któryś "rodzic" lub "siostra" się przebija genetycznie. Baronesse jest "siostrą" (sportem) róży Mariatheresia, więc prawdopodobnie "mutuje" z powrotem w stronę genów Mariatheresia.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
AgaCzek 11:19, 12 cze 2019


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
Ale mutacja obejmuje tylko kwiatostany i nie jest trwała bo na tych samych gałęziach przy kolejnym kwitnieniu mamy normalne kwiaty baronesse- to mnie właśnie dziwi
____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
Anda 11:59, 12 cze 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
AgaCzek napisał(a)
Ale mutacja obejmuje tylko kwiatostany i nie jest trwała bo na tych samych gałęziach przy kolejnym kwitnieniu mamy normalne kwiaty baronesse- to mnie właśnie dziwi


Tak, tak to sie czasem wlasnie objawia, taki czesciowy powrot do rozy "siostry", a nie calkowita powrotna mutacja. Czesto mozna to zaobserwowac np. u Winchester Cathedral, ktory jest sportem Mary Rose.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
AgaCzek 23:33, 11 lip 2019


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
Dzięki za wyjaśnienie. Muszę powiedzieć ze lubię te mikro mutacje
____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
Michal_spod_... 20:05, 30 gru 2019

Dołączył: 30 gru 2019
Posty: 4
Witam, u mnie też trochę mutuje - ale w ładny sposób, bo powstają małe białe paski, jakby ktoś je lekko pomalował pędzlem. Wystąpiło to raptem na kilku kwiatostanach a jeden zrobił się całkiem biały
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies