Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Wiśnia osobliwa odm. kulista - Prunus cerasus "Umbraculifera"

Pokaż wątki Pokaż posty

Wiśnia osobliwa odm. kulista - Prunus cerasus "Umbraculifera"

anuska2507 13:12, 19 lut 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2568
Wszystkie 3 sztuki mają ph gleby 6,5. Może dosypać im mączki bazaltowej (tę mam i dawałam już przy przygotowywaniu rabaty) lub kupić dolomit, żeby podnieść ph do zasadowego?
Gleba jest tu raczej cięższa i żyzna, wydaje mi się, że najlepsza jaką mam w ogrodzie; rozluźniałam ją przekompostowaną korą (może za mało...), odrobiną swojego kompostu, rok przed posadzeniem drzew obornikiem bydlęcym.
Za sucho mogły mieć; za mokro - to raczej nie grozi mojej działce.
"Pogrzebię" jeszcze przy pniu, żeby sprawdzić, czy nie są posadzone zbyt głęboko.
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
ajka 19:40, 25 mar 2022


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3997
Chcę posadzić wiśnie umbraculifera wzdłuż ścieżki po dwóch stronach, ścieżka ma około 7-7,5m. Lepiej posadzic po 2 sztuki czy 3 sztuki na stronę? Jak szybko rosną im korony? Czytałam, że nawet do 5m.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
anuska2507 21:51, 25 mar 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2568
Ja na ok. 7 metrach mam posadzone 2 sztuki, tak żeby między nimi były 3 metry odległości (widać na dole 10 strony: https://www.ogrodowisko.pl/watek/9767-wymarzylam-sobie-wrzosowisko?page=10 ).
Jak planujesz alejkę to lepiej będą wyglądać 3 szt., najwyżej pierwsza posadzona na skraju rabaty, przy trawniku.

____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
reso33 12:48, 25 kwi 2022

Dołączył: 07 lis 2021
Posty: 14
Cześć, czy ktoś się orientuje gdzie obecnie w okolicach Wawy można kupić wiśnie osobliwą szczepioną na ok. 220 cm, obwód pnia 12-14 cm w dobrej cenie ? obecnie ceny tych drzewek to jakiś kosmos od prawie 500 po 700 zł - ewentualnie jakieś drzewko podobne ale trochę tańsze
Mysia_mysia 21:03, 24 paź 2022

Dołączył: 19 paź 2018
Posty: 71
Dzień dobry
Mam w planie posadzenie wiśni umbry ( lub innego drzewka o kulistej koronie)1,5 m od domu. Czy jej korzenie nie zaszkodzą fundamentom? Przekopałam forum i znalazłam dwie sprzeczne opinie. Więc zapytam tutaj, może ktoś mi rozjaśni temat.
Dziękuje.
____________________
Edyta ogrododpoczatku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies