Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wilczy ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Wilczy ogród

Magleska 19:10, 26 mar 2022


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18741
Milka napisał(a)

Czyli juz koło domu stroisz ja nie wiem czy kupię, dumam aby coś dać na stałe, ale znowu bez tych bratków wiosny nie poczuję


Irenko powolutku coś tam dosadzam -jakoś tak marzec smutny w ogrodzie i koloru mi brak
w gruncie też mam troszkę pierwiosnków i hiacyntów ,ale niedużo
Buziaki

____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 19:14, 26 mar 2022


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18741
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ja mam podobny dylemat co Irenka. Bez bratków wiosna dla mnie nie istnieje, a w tej chwili każdej złotówki szkoda na cos na chwile tylko bo remont pochłania wszystko i jeszcze więcej, materiały budowlane szybują w górę w jeszcze szybszym tempie niż spożywka Jak tak dalej pójdzie to tej drugiej strony nie wybudujemy....


Sylwuś

niestety ceny teraz oszalały ....każde wyjście do sklepu to jakaś masakra ....dlatego bardzo dużo kwiatków powysiewałam ,żeby mieć swoje -jedynie na te bratki się skusiłam -ale po bratkach ,to już będę mieć pelargoniei petunie własne -jeśli ich nic nie trafi oczywiście ....ech



____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 19:14, 26 mar 2022


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18741
Gardenarium napisał(a)
Bratki najtaniej i najdłużej kwitną, prymulki najbardziej podatne na przymrozki i szkoda kasy na nie. Ale ja z kolei bez prymulek nie mogę się obyć.


Danusiu
cieszę się ,że zajrzałaś też uwielbiam prymule -po przekwietnieniu z donic sadzę do ziemi i mam ich już troszkę na skarpie .....


Danusiu podpowiedz proszę ......mam jaskry -jeszcze malutkie -wychodowane z bulwek -kiedy je wysadzić do doniczek ? bo jak narazie mam je w foliaku i nie wiem jak długo je tam trzymać



Buziaki
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 19:18, 26 mar 2022


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18741
Milka napisał(a)

No u nas własnie tez takich wydatków sporo w planie, bo remonty. No i cena oleju do ogrzewania. W 2021r za 1000l 2400, w styczniu tego roku już 4100, a teraz cena 6700!


ceny oszalały -paliwo ,oleje ,spożywka -wszystko idzie w górę niesamowicie ......
dobrze ,że mamy ogrody i mamy gdzie zająć własne głowy od nadmiaru mysli ....

____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 19:20, 26 mar 2022


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18741
Johanka77 napisał(a)
Idę posadzić bratki, bo od 4 dni na oknie stoją i czekają

a ja idę zaraz do Ciebie zobaczyć ,czy te bratki posadziłaś

a u mnie skarpa się powiększa nie ma basenu z palet
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 19:21, 26 mar 2022


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18741
Johanka77 napisał(a)


Moje prymulki w tym roku zjadł pies


smakowały mu on jeszcze szczeniak ,więc będzie próbował wszystkiego

moja jada marchewki,jabłka ,ogórki kiszone ....
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 19:24, 26 mar 2022


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18741
Dorota321 napisał(a)
Madziu ja lobelię sieję do małych doniczek ustawionych na podstawce, w którą będę lała wodę. Młoda lobelia nie lubi jak się po niej leje wodę, bo gnije. Jest zbyt delikatna na podlewanie z góry. Do wysiewu biorę białą kartkę i na nią wysypuję odrobinę nasionek i dopiero z tej kartki wysiewam w ziemię. Nie przykrywam i nie przygniatam nasionek.
Ja dopiero wysiałam swoją, więc jeszcze poczekam. Do doniczek najpierw wsypałam ziemi kompostowej ponad pół doniczki, a dalej uzupełniłam ziemią do wysiewów.


Dorotko dziękuję Ci za instrukcję jutro zajrzę i przyjrzę się tej mojej -ale jak narazie ,to widziałam ,że wzeszła bardzo gęsto -ale jest niziuteńka -jak mech prawie .... powiedz nmi jeszcze ,czy Ty ją pikujesz-jeśli tak to po jakim czasie ?

Buziaki
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 19:24, 26 mar 2022


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18741
ElzbietaFranka napisał(a)
Madzia rozdrabniarka firmy Sterwins


Elu dziękuję bardzo zaraz sobie na nią popatrzę
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 19:26, 26 mar 2022


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18741
sarenka napisał(a)
Kurcze, chyba jeszcze ani razu bratków nie kupowałam do siebie ....ale dziś zamierzam to zmienić tylko jakieś niższe donice by mi się przydały bo nie mam.
Do jakiej ziemi je sadzić? Do roślin kwitnących czy do uniwersalnej?


Magda ja sadzę raczej do kwiatowej ,ale jak nie mam ,to do uniwersalnej też sadzę

ciekawa jestem czy się skusiłaś na jakieś zaraz lecę do Ciebie
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 19:30, 26 mar 2022


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18741
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Madzia kiedy Ty to ogarniasz? Tyle wysiewów i taki porządek? U mnie zamarznięta ziemia na kość. Liście sprzątnięte ale o kopaniu mowy nie ma. Donice puki co obrabiam Buziak


Gosia no właśnie nie ogarniam porządek tylko na fotkach -a w realu bywa różnie -robię w ogrodzie ,to dom zarasta ......
ale na szczęście już nie mam tak ,że muszę mieć wszędzie i wszystko dopięte ....odpuszczam sobie np mycie okien co miesiąc

Buziaki
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies